Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan győzzem meg anyukámat...

Hogyan győzzem meg anyukámat hogy had mehessek kollégiumba?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék elmenni,fél éve könyörgök neki,de nem enged el.

Azt mondta,hogyha első félévbe jó jegyeim lesznek akkor félévtől beköltözhetek,de akkor már nem lehet,és nemis a barátnőimmel lennék egy szobába:( Mondtam neki,hogy ahogy romlanak a jegyeim,vagy bármi nem tetszik,kivehet a koleszból,de egyszerűen sehogy nem tudom meggyőzni:(

Segítsetek valahogy!!:(

15L


2013. máj. 27. 17:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Milyen messze van tőletek az iskola? Mert ha 25-30 percre van busszal, akkor szerintem felesleges beköltözni. Én jövőre kollégista leszek, nekem 1 óra az út, de viszont nekem át kell szállnom az egyik városba.
2013. máj. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
40%
Első gyakran nem az út miatt akaarnak kolba menni:D
2013. máj. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

2-es


Az lehet. A koli viszont plusz pénz, ráadásul távol a családtól... rendes ok nélkül egyetlen normális szülő sem fogja engedni.

2013. máj. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy 15 éves lány nem azért akar a barátnőivel koleszba menni, mert messze van a suli a lakástól... ne legyél naív! Azért, mert "milyen jó buli". Pont ezért nem akarja anyuci sem engedni, mert nem akarja, hogy 24/7 csak a szórakozás járjon a fejében, és 15 évesen még napi szinten tudni akarja, mit csinál, hol tart, mi történik vele. Én sem engedném el. A kollégium vészmegoldás, 15 évesen pláne. Ha eddig be tudtál járni, ezek után is menni fog!
2013. máj. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Julcsi te vagy?

Mert ha igen, akkor ne akard rávenni, mert 1. épp, hogy elférünk majd jövőre 2. senkinek se hiányzik h a hülyeségedet kelljen hallgatnia 24/7ben... Meg amúgyis minden nap hazamennél..

2013. máj. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nem,nem Julcsi vagyok:D

az út 45perc,és nem,nemcsak azért akarok elmenni,mert "milyen jó buli" hanem mert mindenről le fogok maradni,nemtudok semmilyen szakkörre,sportra járni,nemtudok az osztálytársaimmal együttlenni délután mert rohannom kell a buszra,hazaérek 4re,akkor még egyek,kicsit pihenjek,és álljak neki tanulni,de beszélgessek a szüleimmel is,takarítsak,mosogassak,stbstb... konkrétan nem lenne életem.

2013. máj. 28. 18:26
 7/13 A kérdező kommentje:
Ja,és nem sok pénz a kollégium,azthiszem 5000Ft havonta. Reggeli ebéd vacsiival együtt
2013. máj. 28. 18:27
 8/13 anonim ***** válasza:

A bejárás napi másfél órát, de ha a 45 perc a menetidő, akkor még többet elvesz tőled.Ha buszozol, gyakrabban leszel beteg a teliköhögött kis légtérben. A buszmegállók környéke néha zűrös terület, van ahol a dílerek kedvenc terepe, nem válogathatod meg, hogy részeggel, pimasszal, kivel szállsz egy buszra . Nem mindegy , hogy naponta, vagy hetente utazol.

A koli önállóságra nevel.

5000 -ért kaja + rezsi heti 5 napra remek ajánlat.

Igyekezz felelősségteljesen viselkedni otthon: rendrakás, házimunka

Kérd meg anyukádat, hogy beíratkozásig együtt nézzétek meg a kolit,és beszéljen a nevelőtanárokkal is.

A félévkor beköltözés sajnos nem jó ötlet. Kimaradsz az összerázódásból, nem szokod meg az ottani napirendet. Az első félévben bocsánatos dolog rontani, de a másodikban már az is belehúz, akit a kezdet megviselt. Te meg pont akkor változtatnál, amikor a többiek megszokták az új helyzetüket. Nem lenne szerencsés.

2013. máj. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan már... Van egy csomó osztálytársam, akinek kb ennyi az út a suliba mint neked, mégis minden programon ott vannak, és sokszor ők a társaság középpontjai.

A kolesz plusz kiadás. Én jövőre leszek csak koleszos, mert másfél óra vonatozás tényleg kicsit sok lenne minden nap, de "csak úgy" én se mennék/mehetnék.

Amúgy ahogy hallottam, a középsulis kollégium nem olyan nagy buli...

Ha nagyon-nagyon szeretnéd, akkor nézzétek meg együtt szüleiddel, mondd el neki, hogy nem szeretnéd hogy alig legyen időd, stb amiket itt leírtál. Bár mivel túl erős érveid nincsenek, szerintem nem fogják megengedni.

2013. máj. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

1 órát buszozok minden reggel a munkahelyemre a VÁROSON BELÜL!

45 perc tényleg nem elég ütős indok.

2013. máj. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!