Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi kell a kollégiumba?

Mi kell a kollégiumba?

Figyelt kérdés

Jó, tudom hogy egy cseppet még messzi van, de nagyon-nagyon várom. !

Az a kérdésem hogy mi kell a kollégiumba? mit vigyek magammal első héten? Vigyek ágyneműt is?


2013. jan. 8. 16:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
középsuli vagy fősuli?
2013. jan. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Közép.
2013. jan. 8. 19:37
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ágynemű,pléd, két törülköző, fogkefe, fogkrém, hajszárító, nem árt ha van egy zárható dobozod az értékeknek, kedvenc könyv, kispárna, fényképek. nálam ezek voltak
2013. jan. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
vízforraló, zacskós kaja
2013. jan. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Konzervnyitó, bármikor jól jöhet maximum hazaviszed. Szórakoztató elektronika. Lehetőleg wifivel. De ne olyan értékben, hogy megérje ellopni másoknak. Egy erősebb lakat és mellé egy doboz jó ötlet, de ha nem fér bele a csomagba nem kell rögtön levinni. És valahogy úgy vigyél cuccokat, hogy haza tudjad vinni őket majd. Wc papír és papír zsepi ajánlatos, de inkább majd ott vegyél. Mobil töltőt és kispárnát pedig többször is ellenőrizd megvan-e!
2013. jan. 9. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

2 évig voltam kollégista, a legjobb évek, ugyanakkor nem sirom vissza :P

Kell ágynemű, meg huzat is, pléd, tisztálkodó szerek, sampon, tusfürdő, fogkefe, fogkrém, szappan, törölköző, kéztörlő, kaja, mert a koli koszt nem túl jó :P

Nem ár a konzervnyitó sem, bár én olyan konzervet vettem, aminek volt kallantyúja.

Vigyél magaddal elegendő pénzt, és a busz pénzt rakd félre, sajnos sok olyan osztálytársam volt, aki 10 ezerrel indult el, de a hétvégére kéregetnie kellett, mert nem futotta a buszjegyre...

Mobil töltőt ne felejtsd otthon, mert ha senkinek nincs azonos mobilja, akkor megszivtad :s

Van aki laptopot visz, én nem vittem, ahhoz túlságosan féltettem...

Jó tanács, ha naplót irsz, ne vidd be, vagy ird idegen nyelven, én már megjártam vele :D

5 napra elegendő ruhát készits be, plusz fehélrneműket is csomagolj, a biztonság kedvéért, wc-papirt én ott helyben szereztem be.

Majd beszélj a szobatársaiddal, (4-en voltunk)pl mi megegyeztünk, hogy valaki vesz szappant, és közösbe megy, (személyenként 2 db wc papir guriga, hidd el, elfogy...)

mosogató szivacs, és mosogatószer sem árt, tányér, evőezköz, ha teások/kávésok vagytok akkor vegyetek közösbe cukrot, bár nem drága, még olcsóbban kijöttök majd.

Amikor hó van, akkor az ablakpárkányra lehet tenni dolgokat, persze csak akkor, ha emeleten vagy, kül ellophatják :P Imádtam, hogy télen megtudtam venni egy nagyobb dobozos tejet, naélkül, hogy azon aggódnék, hogy elfogy-e mielőtt megromlik.

Volt, hogy 1 héten én vettem a vajat, a másik héten a szobatársaim, stb.

Mindig megbeszéltük, hogy 10kor már alszunk, mert 6kor kelni kellett, persze elég gyakran csak éjfélkor kerültünk az ágyba :D Legyetek tekintettel a másikra. Nem árt megkérdezni az elején, hogy horkolnak-e, bár én nekem ezzel nem volt problémám, elég kellemetlen, ha már nem lehet változtatni a szoba beosztásán, és nem tudsz pihenni a másik miatt.

Csak olyan dolgokat vigyél be, amit nem sajnálsz annyira, és a személyes dolgok közül is olyat vigyél magaddal, amit nem szégyelsz mások előtt, vagy, nem baj, ha pár titok kiszivárog, hisz a kollégiumban nincsennek titkok...

Nekünk elég jó kollégiumunk ovlt, saját fürdőnk volt, és még tévé is volt a szobában, sőt, miután az iskola lecserélte a számitógépeket laptopra, a mi szobánk kapta meg az egyik számitógépet.

Ha szeretnéd, hogy privát legyen a filmnézés, max csak pár szobatárssal, vegyél hordozható dvd lejátszót, vagy ha nem sajnálod, akkor vidd el a laptopod.

legyen nálad bögre is.

oh, lepedő (bocs a random dolgokért, nem sorrendben irom)

Most hirtelen ennyi jutott az eszembe, de amikor már beérsz a kollégiumba, és találkozol a szobatársaiddal, úgy is összeszoktok pillanatok alatt, és saját szabájokat fektettek le, és megegyeztek, hogy kinek mi lenne a jó.

Izgalmas lesz, az biztos :)

Csak figyelj arra oda, hogy a magánéleted madnak maradjon meg, elég kellemetlen úgy a suliban, és a kollégiumban maradni, a a te titkaidon csámcsog a fél suli :s

2013. jan. 9. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Akkor leírom én is, mert én is szeptembertől kolis leszek, bár még sose voltam az, viszont van fogalmam hogy mi kell, mert haverom már volt koleszos:


- Pléd


- Kis lakat (a szekrényedre mindenhol szokták kérni), 2 igazolványkép (nem tudom minek, de szintén kérik a kolikba), legalább 6000 FT, bár jobb ha több (étkezési kártya stb. stb. Ha menza van, ott is előre kell fizetni általában szept. 6 körül, szóval oda se árt a lové, bár ha van diákszámlád (ami erősen ajánlott kolihoz) akkor csak azon hagyj bizonyos összegű pénzt (20.000 huf kb)


- Ágyneműhuzat (paplant az új szabályok miatt kötelesek adni, bár nem biztos hogy olyan jó, mint egy saját.)


- Tisztálkodószerek (fogkefe, fogkrém, tusfürdő, sampon, dezodor/parfüm, szappan, törülköző, köntös, WC-papír, Zsepi, arcesz /sebekre elő kell készülni/, sebtapasz) ha fiú vagy /lánynak se biztos hogy árt, csak fiú 2 naponta borotválkozik/ akkor (borotva, borotvahab) - Ha lehet amit tudsz ott vedd meg, így nem kell cipelni.


- Gyógyszerek (még akkor is ha nincs bajod. PL.: fejfájásra, hasmenésre, görcsoldásra, megfázásra, ezek az alapvető bajok)


- Ruhák (férfi/női fehérneműk, zokni, nadrág-pulcsi-poló-kabát /"otthonra a koliba" és a suliba/) Ezekből nem kell telerakni egy bőröndöt, hisz kevés a hely, vigyél egy hétre elegendőt(2-3 db kivéve a fehérneműt, ha nem akarsz bűzleni :D ), és majd rájössz mi kell még. 2 Cipő, papucs


- Laptop ha van, ajánlatos hiszen így "független" vagy az ottani gépektől.


- Lehet vinni evőcuccokat, bár szerintem a műanyag is megfelel egy időre biztosan.


- Elektromos cuccokat kerüld, hiszen eléggé szelektálják. Nagy valószínűséggel be se viheted (pl. vízforraló meg ilyenek, mert ha van a koliban teakonyha, akkor szinte tilos).


Lehet kihagytam ezt-azt, de majd még ha eszem-bejut leírom, én is most tervezgetek ezt-azt, mert már rám fér a koli :D

(csak az érettségim legyen meg :D) De mivel OKJ-ra megyek, így középiskolás az enyém is, csak sok az érettségizett. (70%-ra becsülték).

2013. jan. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Jah azt kihagytam, ha van mobilod, akkor töltőt el-ne felejtsd, ha alkalmi szemüveges vagy (mint én) a szemüveged ne hagyd otthon.


Legfontosabb dolog az legyen, hogy 1 hétre készülj elsőnek leginkább, és majd el válik mi kell még. Konzervnyitó nem árt, szerintem lány vagy (csak saccolok), így óvszer nem kell (fő a biztonság).


Emlékszem mikor egy hétig voltam külföldön Romániába 1 Bőrönddel mentem de bele akartam tuszkolni vagy 3 adagnyi cuccot.


Az meg hogy messze van és készülsz rá előre nem baj. Csak előny hisz semmi alapvető cumót nem felejtesz el.

2013. jan. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
30%
Én is vártam... De nagyon szar xd Ne várd. Örülj annak hogy még otthon lehetsz. Annyi jó van csak benne hogy péntek délután mikor a buszon/vonaton ülsz akkor már nagyon várod hogy hazaérj.
2013. jan. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
lehet te csak szar helyre mentél :D
2013. jan. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!