Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi kell a kollégiumba?

Mi kell a kollégiumba?

Figyelt kérdés

Jó, tudom hogy egy cseppet még messzi van, de nagyon-nagyon várom. !

Az a kérdésem hogy mi kell a kollégiumba? mit vigyek magammal első héten? Vigyek ágyneműt is?


2013. jan. 8. 16:23
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
A-a, én várom, ez jó hely. :D Egy csomó barátnőm abba a suliba jár, és koleszos, és azt mondják nagyon jó. :D
2013. jan. 13. 11:54
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Hova jársz?? :D
2013. jan. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
75%

Én is most szeptemberben leszek kolis,de amúgy mi kaptunk beiratkozáson egy papírt is hogy mit kell vinni



igen vigyél lehet hogy adnak de az jobb ha a sajátodban alszol.

Vigyél még:

lakat

köntöspapucs 2-t mert egyik a zuhanyzáshoz másik meg szoba papucsnak

párna

pléd(mindenki azt mondja hogy télen hideg van a koliban)

takaró

plüss állat (nekünk kell mert szobadíszítéshez kötelező)


Tisztálkodó szerek:

fogkefe

fogkrém

fésű dezodor

spray

parfüm

smink (ha használsz)

smink lemosó

körömlak lemosó (pl: ha alkoholos filces leszel, ez leviszi)

köröm csipesz

szemöldök csipesz

piperecucc


Ruhák:(1 hétre való)

bugyik (abból legyen mindig több)

zoknik

nadrág + 1 amit a koliban hordol

felsők

pólók

pulcsik


Főzéshez/evéshez:

müzlis tál

lapos tányér

mély tányér

kés, villa, kanál

pohár,bögre

kis lábas,fakanál


sulihoz:

grafit

színes ceruzák

tollak

rajzlap

színes papír

füzetek/borítók

torna cucc bele: tornacipő, fehér póló/nadrág(vagy amilyen kell)

tolltartó

radír


Ja és egy jó tanács: Az ünneplődet sohase hagyd otthon,

mert bármilyen esemény van és te elfelejted berakni akkor éghetsz

Már beköltözésnél pakold be és soh ne hozd haza csak évvégén.

2013. júl. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
60%

Én leegyszerűsítettem az egészet (férfi vagyok):


tanszerek:

majd veszek ott.


tisztálkodószerek:

Axe deo + spray + tusfürdő, arcesz, szappan


ruhák:

van sok, de fogalmam sincs mit viszek be. Higieniámból adódóan borzasztóan sok kéne, legalábbis boxer+zokni, ugyanis előbbiből napi 2, utóbbiból van hogy 3-at is használok. (melegben akár még többet.)


Nálunk nem lehet vinni saját ágyneműt, csak orvosi engedéllyel. Huzat+pléd kell.


papucs+fésű az tényleg elengedhetetlen + a törülköző, és ezért hálát adok az előttem lévőnek, mert ezt 100% hogy elfelejtettem volna.


Gyógyszerekre még figyelj. Ajánlatos:

lázcsillapító (rubophen), ha fogékony vagy a gyógyszerekre, akkor fejfájásra is jó, ha nem, akkor külön vigyél fejfájásra.(nurophen/algoflex forte/stb.) Görcsoldó + hasfogó tabletta se árt (nospa+immodium) mert ki tudja, mikor jön rád a menzakaja káros hatása, vagy a kínaié.


Ezek alapvető gyógyszerek, ne szedd mert nem vitamin, de bármikor szükséged lehet rájuk. A törülközőt meg az előttem író is kihagyta :D


edénycuccosokat megint ottveszek, illetve fogyó papírokat is (WC papír, zsepi stb).

2013. júl. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
60%

én négy évet voltam eddig kolis. most jön az 5. év:)

ahogy olvasom a mi kolinkban másképp mennek a dolog. pl mi nem rakhatunk ki a párkányra kaját, mert h az csúnyaxd nálunk szigorúan ellenőrzik a rendet. bár meg is értem mivel minden szobának külön wc, zuhanyzója van:)

rengeteg koliban voltam már látogatóban (mikor kirándultunk vagy ilyesmi) de egyikben sem bírnék ki 2éjszakánál többet. xd gyertek a mi kolinkba!:D

2013. aug. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Okééé én kezdwk félni. Jövőre érettségizek de én olyan egyetemre szeretnék menni ami kocsival majdnem 3 órányira van. Így én max havonta vagy 2 havonta mennék haza. :/ Ha ennyi minden kell egy hétre lehet én 4 bőrönddel fogok menni és mindenki ki fog röhögni😂😂😂
2020. jún. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!