Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mert csinalja mindig ezt...

Mert csinalja mindig ezt velem apu?

Figyelt kérdés

15L vagyok.A szuleim elvaltak tobb mint 10 eve.Csak most kezdem erezni a nehezsegeket.Minden kethetben jarok apuhoz.Az a nagy helyzet, hogy most hetvegen kellene menjek hozza de megvagyok hivva a baratnom eskuvojere (tevedes ne legyen 23 eves .De apu kozben eltervezte, hogy megyunk valahova halaszni, vasarnap.Amikor felhivtam s megmondtam neki, elkezdett lelkezni, hogy mindig ot hatra teszem mindenben, s hogy akkor KI FOG MOST VIGYAZNI A TESOMRA amig ok dolgozni lesznek...ugyanez a helyzet volt egyszer amikor taborba mentem.Elvarta volna, hogy inkabb vigyazzak a hisztis 7 eves tesomra minthogy taborba menjek.Ertem en, hogy ez csak egy eskuvo, de akkor is szegyelnem visszautasitani.Elegge szarul erzem igy is magam.Szerintetek neki van igaza?Volt olyan, hogy valahova kellet menjen dolgozni, es nem tudott utanam jonni...de, ezt mar elfelejtette.Mellesleg, ugyvolt h penteken elvisz, es akkor szombaton hazahozna.De o szombaton megy Magyarosrszagra..s akkor ki lesz a tesommal..ss vasarnap sem mennenk sehova.Ugyis faradt lenne.Mondtam hogy menjenek nekulem, es ravagta hogy "megyunk is, nem beloled all a vilag"..Van mert rosszul erezzem magam?Kinek vanigaza?

Szarul fogalmaztam, s ossze vissza de nem tudok erre koncentralni..


2013. máj. 8. 15:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak bébicsősznek kellesz oda ,akkor ne is menj !!!
2013. máj. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De most jelenleg, az volt a kifogas, hogy akkor mert mondtam hogy megyek veluk halaszni...de ha egyszer szombaton elmegy Magyarorszagba, nem hogy nem er vissza...de meg faradt is lesz vasarnap..szoval tenyleg bebicsosz lennek.
2013. máj. 8. 15:51
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Neked.

A 15 éveseknek bizony már szoktak saját programjaik lenni, ahova szívesebben mennek, mint a szülőkkel akárhová, még ha együtt is él a család. Így persze nehezebb, apukád is lassan fogadja el, hogy alakulóban van az önálló életed. Mondd el neki sokszor, mennyire sajnálod, hogy ezen a vasárnapon nem tudsz vele lenni, de a barátnődnek ez nagy nap az életében, stb.

És persze javasolj alternatív megoldásokat, ahogyan meg is tetted ezzel a rövidített hétvégével, illetve minél előbb értesítsd a változásokról, hogy ő is alkalmazkodni tudjon, és pl. másik bébiszitterről gondoskodjon helyetted.

Ha mindig az apukáddal megbeszélt programot mondod le, az persze nem szép dolog, de egyszer-egyszer megtörténhet, ehhez hozzá kell szoknia.

2013. máj. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem mindig az o programjait bontom fel....Csak o utalja az ilyeneket, meg az o eskuvojere sem akart elmenni:))nemhogy masera.Sosem mennek sehova.A falunkba ahol anyuval elek, mindig vannak rendezvenyek..vagy a suliba, s en azokon reszt szeretnek mindig venni..de o azt mondja, hogy ez parasztsag s ezert nem erti meg.
2013. máj. 8. 16:06
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Valamit tisztázzunk. Apukád nem diktátor, nem is a főnököd.Édestesód amúgy a 7 éves gyerek? De ez mind1 is. Szóval, neked nem kötelességed apukád minden füttyentésére ugrani, mivel nem vagy sem a beosztottja, sem a csicskása. Mondd meg neki kereken, hogy van sajád problémád, van saját életed, vannak saját progjamjaid, és nem vagy hajlandó állandóan a tesódra vigyázni, mert ő szórakozni megy, meg ilyesmi. Oldja meg ő is! Mi lenne, ha te nem lennél? Fogadjon fel bébiszittert, vagy vigye a nagyihoz, vagy valami. Nem kell neked mindig készenlátban állni, és ne legyen lelkii. furdalásod és punktum!
2013. máj. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Most én is neked adnék igazad. Programod van, esetleg egyezzetek meg más hétvégében helyette.


Amúgy nem kell ragaszkodni a kéthetente hétvégéhez, ha nektek megfelelőbb máskor, akkor megállapodhattok rugalmas láthatásban is. Nekünk ezt a bírónő mondta (én egy elvált anyuka vagyok), mert mi rugalmas láthatást akartunk. Mondta, hogy ezt nem lehet a határozatba beleírni, de ha mind a ketten közösen megállapodunk, akkor ettől el lehet térni. Úgyhogy nekünk most össze-vissza van a láthatás, de mindenki elégedett. Beszéld meg apukáddal..



Az meg mondjuk pofátlanság, hogy az a baja, hogy ki vigyáz a tesódra... Azt megérteném, ha szállást foglalt volna vagy hasonló.

2013. máj. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen, megnyugtato.Es nem foglalt semmi szallast, kimennenk egy topartra s annyi.A rugalmas lathatas pedig csakis miattuk nem jo.Azert mert, a mostoha anyam eggyik heten delutanos a masikon pedig delelottos.Amikor delutanos en megyek oda, mert akkor pentek este van aki maradjon a tesommal..mert apunak minden pentek este dolgoznia kell.Ezert nem megoldhato ez az egesz.Felbontottam ertuk a focis programomat, mert pont akkora esik amikor nem vagyok itthon, templomba se tudok jarni mert csak minden masodik hetvegen van es akkor en pont nem vagyok itthon..s igy tovabb.
2013. máj. 8. 20:49
 8/11 anonim ***** válasza:
Természetesen neked van igazad.
2013. máj. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Amikor delutanos en megyek oda, mert akkor pentek este van aki maradjon a tesommal..mert apunak minden pentek este dolgoznia kell."


A láthatás (általában a kéthetente hétvége) az azért van, hogy a gyermek a tőle külön élő szülőjével tartsa a kapcsolatot. Vagyis apucival legyen, vele töltse az időt.

Nem pedig arra van, hogy ezt a gyereket a másik gyerek ingyenpesztrájának használják. Az, hogy időnként vállalnád a tesód felügyeletét az kedves tőled, de nem elvárható rendszeresen és ráadásul úgy, hogy te mellette nem csinálhatsz programot, még egy vacak esküvőre sem mehetnél, ami azért nincs minden héten.


Apukádnak mondd meg, hogy a láthatás azért van, hogy vele legyél, ha neki péntekenként dolgozni kell azt megérted, akkor mész szombat reggel és esetleg nem kéthetente, hanem még az egyik hétvégén az egyik napot, vagy ahogy neki jó, de a láthatás alatt VELED legyen.


Az én volt férjem össze-vissza dolgozik, ezért is mentem bele a rugalmas láthatásba, volt, hogy 3 hétig sem tudta elvinni a gyerekeket a munkája miatt, de utána egy háromnapos ünnepre, majd rögtön utána egy teljes hétvégére elvitte őket. Én előre tisztáztam vele, hogy nagyon szívesen alkalmazkodom, de egy kikötésem van: ha viszi a gyerekeket, akkor velük legyen, ne lepasszolja őket ide-oda, ha dolga van akkor szóljon és inkább biztosítok neki más napokat.


Ha apukád azzal érvel, hogy bírósági határozat így meg úgy és kéthetente hétvége, akkor nyugodtan megmondhatod, hogy válóperes bíró szerint attól a két fél megegyezése alapján el szabad térni, a felek bármiben megegyezhetnek, ha ez nekik jó. Ennél ritkább de gyakoribb találkozásokban is, ebbe a bíróság nem szól bele, a határozatban a kéthetente hétvége csak egy iránytű és akkor kell, ha pl az egyik fél nem tartja be a megállapodást. Például ha a férjem ragaszkodna hozzá, hogy minden hétvégén elvinné a gyerekeket, akkor én mondhatom, hogy bocsi, de nekem is jár hétvége, vagy ha kitolásból én nem engedném el a gyerekeket, akkor a férjem mondhatná, hogy ez a kéthetente minimum jár neki, ennyit köteles vagyok biztosítani.


Úgyhogy nyugodtan meg lehet állapodni más időpontokban, apukád meg ha ragaszkodik az eddigi időbeosztáshoz, akkor legyen szíves a láthatás időpontjában veled foglalkozni, mert annak az a célja, és nem pedig az, hogy apukádnak meg az új feleségének ingyen gyerekvigyázója legyen.

2013. máj. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Sosem panaszkodtam eddig...de tenyleg sosincs velem..folyton dolgozik.Regebb lepasszolt az unokatesomhoz, most pedig otthon kuksolok s egy felevben ketszer elvisz valahova h ne tudjak panaszkodni.Mindig azt mondja "nem baj mert jon a nyar s akor eggyut leszunk" nyaron pedig "nem baj, mert jon a tel es egyutt leszunk"...
2013. máj. 9. 14:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!