Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért csinálja/csinálják ezt...

Miért csinálja/csinálják ezt velem?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék motort, el is kezdtem rá gyűteni. Ki is néztem egyet. Kb 20e kellene még, de azt talán le is tudnám alkudni. Kérdeztem aput, hogy mi a véleménye a motorról. Mondta hogy jó, kimondottan jó választás. Kérdezte mennyi pénzem van, csodálkozott, hogy mennyit sikerült összegyűjtenem, persze jó értelemben. Mondta, hogy írjak a kereskedőnek, ő meg majd beszél este anyuval. Anyu pedig nem akarja megengedni! Egész egyszerűen tilt ettől az egésztől. Mert szerinte elöbb jogsim legyen meg. (kb 3-4 hét és kezdem!) Mondtam neki, hogy ha az én pénzemből van, akkor neki ez miért baj. Igazából semmi értelmeset nem mondott, elzavart! Az ajánlat nagyon kedvező, mire meglesz a jogositványom, elkezdődik a szezon, kb 3x ennyiért lehetne motort venni, mint ebben a hírdetésben! Anya azt mondta, nem baj. Már hogy ne lenne baj. Nem gondolhatja komolyan, hogy 3x annyit kifizetni simán megy. Meg is mondtam neki, elzavart. Motoros felszerelés is kellene, gondoltam itt a karácsony, itt az alkalom. Anya azt mondta hogy NEM. elég határozottan. Mert hogy néz ki pl. lila motoron piros ruha. Mondtam neki hogy nem érdekel, az sem, hogyha még bónuszba narancssárga a bukó is, mert enduróknál inkább az a fura, ha minden árnyalat passzol.

Mit csináljak, hogy ne ellenezze ennyire? Nem a motorozástól tilt, ő is motorozik! Miért teszi ezt? Direkt hátráltatni akar??

14/L


2009. dec. 28. 11:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem direkt hátráltatni akar. A piszok fajtája nem engedi, hogy 14 évesen megdögölj motorozás miatt. Annyira unfair.
2009. dec. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy anyukád direkt hátráltatni akarna. Inkább félt téged, tudod az anyukák jobban féltik a csemetéjüket, mint az apukák. Az anyagi kiadásoknál egyébként még megpróbálhatod bevetni azt az érvet, hogy ha van saját motor, ami megfelel annak a kategóriának, amire le akarod tenni a jogsit, akkor olcsóbb az óradíj (legalábbis mifelénk az iskolákban), mivel a motorbérlés díját nem kell kifizetned a gyakorlati óráknál.
2009. dec. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Én is motoroztam,a szüleim nem örültek neki hiszen mindenki félti a gyermekét.40 éves vagyok,3 éve buktam egy nagyot(20 éves rutin)a párom akkor még terhes volt jelenlegi legkisebb fiammal.Mázlim volt túléltem!A kicsi már most odavan a motorokért,félek attol a naptol amikor hasonló helyzetbe kerülünk mint te.Nem tudom hogy reagálom majd le...
2009. dec. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
a motorozást engedi! fél város megmotoroztatott már, anya heti 4x,5x, apu is 1x2x, persze nyáron. volt egy babettám gyakorlásként, az is a hát mögött lett intézve. mintha azt nem akarná, hogy NEKEM legyen SAJÁT motorom :S
2009. dec. 28. 11:51
 5/8 anonim ***** válasza:

szia! Szerintem csak korlátozni akar...félt,és talán így akar visszatartani egy kicsit a felnőtt élettől.Hízelegj neki,puhítsd egy kicsit,majd csak be adja a derekát

...

2009. dec. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Amikor olyan idős voltam mint te, én is nagyon szerettem volna motort, anyu mégsem volt hajlandó elengedni letenni a jogsit, azt pedig egyenes megtiltotta, hogy motort vegyek, pedig ő és apu is motorozott elég sokat régen. Talán pont ezért. Ennek ellenére 17 éves koromban egy kérő szó nélkül bejelentette egyik nap, hogy ha szeretnék, akkor mehetek tanfolyamra (autó)... A mai napig azt mondja, hogy autóval szívesen elenged már bárhova, de a motort felejtsem el, legalább is amíg itt lakok, és ők tankolnák, addig biztosan. Anyu részéről az oka talán csak annyi, hogy egyszer fiatalabb korábban ő is bukott nagymotorral egy hatalmasat. Ennek ellenére viszonylag könnyen megúszta, kereszteződésben csúsztak ki, kéz illetve bordatöréssel lett gazdgabb. Utána is ült még motoron, de nekem, illetve bátyámnak sem engedi, pedig ő már jócskán 18 fölött van.

Próbáld megérteni, ha nem megy, akkor kérd meg apudat hogy beszéljen vele még, amíg meg nem enyhül... Ha ezután sem engedi, és apud sem hajlandó "ellene fordulni" azzal, hogy megveszi veled a háta mögött, akkor törődj bele, próbálj akkor keresni ilyen áron, ha már meglesz a jogsid... a ruha pedig még jövő karácsonyra is jöhet. 20/L

2009. dec. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nagyon idegesito, de probald meg elfogadni,hogy egyszeruen feltenek teged.Ez az, amit ti tinik nem vagytok kepesek felfogni, es azt hiszitek, hogy a szuleitek direkt szivatnak titeket.Ne vard el anyukadtol, hogy oruljon annak, hogy veszelyben vagy, mert egy motor igenis veszelyes(en 1 honappal ezelott estem el motorral, szanaszet szakadtak a szalagok a terdemben, es meg nem tudom, mikor tudok majd megint normalisan menni...) 27F
2009. dec. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
az oké hogy féltenek, én ezt nem is tudom megérteni, de elfogadom, hogy ez így van. nem tom milyen érzés, tehát nem veszek róla tudomást igazán. persze, hogy féltenek, de sztem a ruhát simán megkaphattam volna most, mert attól még bajom nem lesz, sőt jobb is ha megvan a ruha, mert akkor nem lesz az, hogy jogsivan-motorvan, na megyek egyet. Ma ha hazaér beszélek vele erről..
2010. jan. 1. 13:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!