Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan szerezzek zsebpénzt?...

Hogyan szerezzek zsebpénzt? Ti mennyit kaptok?

Figyelt kérdés
Anya mindig azzal jön, hogy: "hát a jegyeid nem úgy állnak, így nem kapsz zsebpénzt. De nem költeném hülyeségekre. A lovasoktatásra költeném főként, meg még egyéb ékszerekre stb. Mert egy ideje lovagolni sem tudok menni, mert "drága" (1500 + út) Hátigazából 3-4-es tanuló vagyok, 7. osztályos. De a héten is kaptam két ötöst, és így se enged sehova. Már ezt eléggé unom, főleg, hogy a 11.-es nővérem, aki szintén nem valami mintatanuló, minden pénteken kap 1, vagy 2000 ft-ot, hogy elmenjen a barátnőivel. Szóval nem értem, én miért ne kaphatnék havonta csak egy ezrest. :( Nem állunk valami jól, de azért ez nem valami nagy összeg egy hónapra szerintem

2013. máj. 4. 12:16
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
z a baj, hogy itt olyan hóbortos öregek laknak, hogy körübelül vasvillát dobnának utánam, ha hozzá szeretnék érni a "kutyulihoz". Én is már újságkihordás, meg mindenen gondolkoztam, de egyik sem tűnik eredményesnek. A lovaglásról, meg kinek mi a véleménye. Úszni sem tudnál akárhol. Vagy focizni se. ;)
2013. máj. 6. 14:18
 22/24 anonim ***** válasza:

Szerintem ez így egyáltalán nem fair veled szemben, hogy veled kivételeznek.. Bár lehet, hogy anyud így akar ösztönözni a jobb tanulásra, mert az évvégi jegyek már beleszámítanak a továbbtanulásba (persze csak akkor, ha már most nem vagy gimis:)). Én megpróbálnék beszélni erről vele.

Egyébként én sem kapok zsebpénzt, az anyukám akkor ad pénzt, amikor kérek valamire. Általában akkor kapok 2-3 ezer forintot, hogy gazdálkodjak vele.

17L

2013. máj. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Semennyit. Régebben (kb. 12 éves korom körül) heti 500-at kaptam, de ez már rég megszűnt, nem is tartott sokáig. Eddig volt 2 farmerem, az egyik lyukas volt, a másik koszos (nem lehet kimosni), fél évig/évig azokat kellett hordanom, mert anyum (apum külön él) nem vett nekem gatyát, magának viszont elég sok új ruhát vett... Aztán nagy nehezen összegyűjtöttem 2000-et, mamámtól kértem kölcsön szintén 2 ezret, így tudtam venni egy normális gatyát...

Attól függ, mire kérek, van amire ad, van amire nem. Pl, ha el szeretnék menni egy barátnőmmel Mekibe, akkor arra néha ed egy keveset, de van amikor hülyeségnek tartja (ettől függetlenül ő is szereti), máshova még nem szoktam járni.

15/l

2013. máj. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 xboxpartizan válasza:
Szerintem örülj , hogy vannak olyan szüleid akik tudják finanszírozni a dolgaidat . Én se kapok zsebpénzt hanem megyek nyári munkára ! Szerintem amúgy a jegyeiden kéne javítani .
2014. jún. 16. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!