Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Zsebpénzt nem kapok, csak úgy...

Zsebpénzt nem kapok, csak úgy pénzt sem. Akkor honnan szerezzek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 16/L vagyok, soha életemben nem kaptam zsebpénzt, anyu mindig mondta hogyha kell pénz, kapok, de ez nem igaz... Ha kérek, hogy ruhát akarok venni, akkor az van hogy "dehát van 2 nadrágod, minek egy harmadik?", ha bulizni kérek kapok kb 500 Ftot, ami egy kólára elég. Ha kérek pénzt, akkor is könyörögnöm kell, és általában össze is veszünk, meg olyan flegmán odadobja. Magának bezzeg 38 évesen clean&clear arctonikot vesz, amit nekem nem mert hogy nincs rá szükségem, pedig de. Én a tesco-s sampont, tusfürdőt kapom, neki Palmolive és Syoss van... Sminket, tisztálkodási szereket meg ilyen pipere cuccokat sosem vehetek, max körömlakkot. Honnan szerezzek így pénzt? Dolgozni nem tudok még nyáron sem, pedig egész nyáron azon voltam, de egy kis faluban lakok, semmi lehetőség nincs. Apukám külön él, alig fizeti a gyerektartást, nemhogy nekünk adjon. Ja persze bátyámnak anyu mindig ad, amikor kér van amikor pár ezerrel többet is, merthogy "ő már 18 éves, felnőtt és szüksége van rá). Nekem is másfél éve barátom van, és olyan rossz, hogy ő most is tizenpárezer forintos dolgokat vesz nekem, én meg mindig valami parfümöt, mert erre telik, arra is spórolok fél évet. Jól tanulok, eddig csak ötöseim vannak, múlt évben volt kettesem és évvégén, de most már tényleg tanulok, ezt anya is látja. Szerintetek mit tegyek?

(Bocsi, hogy hosszú de már évek óta bennem van ez, és jó így egyben kiadni magamból)


2012. okt. 5. 20:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Én direkt ezért mentem koliba 14 évesen, h külön legyek, h ne függjek. Vasárnap kaptam egy kevés pénzt,amikor visszautaztam, de azt maga osztottam be a héten. Neked meg kell várnod, amíg saját kereseted lesz. Vagy szerencsés esetben, ha 18 leszel, te is kapsz, mint a bátyád.
2012. okt. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
32%
DOLGOZZ! nem kifogás hogy hol laksz! én 14 éves korom óta megoldottam magam körül mindent(bérlet,tankönyvek,ruhák,szórakozás). anyámnak semmit nem kellett állnia,csak a kaját,meg a rezsi rám eső részét. a hülye kifogásokból nem lesz pénzed!
2012. okt. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Első: voltam kolis, tök jó volt akkor de bezárták a kolinkat pénzhiány miatt és mivel 20 km-re lakok a sulitól bejárós lettem :(

második: olyan jó, hogy úgy teszel mintha alapból is milyen könnyű lenne munkát találni, nemhogy 16 évesen, 2000 lakosú faluban, amit szintén több kilóméteres körzetben faluk vesznek körül, szakma nélkül munkát találni. Egyszerűen nem lehet.. itt aki dologzik az közmunkán van, ahova én nem mehetek, mert tanulok. Ez van és nem kifogások, mert az elmúlt nyáron számtalan munkát próbáltam keresni(kutyasétáltatás, idős néniknek bevásárlás és stb..) de nem sikerült. Suli mellett meg reggel 5kor megyek el, délután 5kor érek haza és még mellette külön órák, este 7kor már hova megyek dolgozni??

2012. okt. 6. 14:58
 4/19 anonim ***** válasza:
34%
nah akkor elmesélem. én a várostól 30 km-re lakom, délután 3-kor végeztem a suliban, ami a város egyik végén volt,4-re átbuszoztam a város másik végébe a munkahelyemre,ahol 8-ig dolgoztam (4 órás bejelnetett munkahely,nem kellett hozzá semmilyen végzettség,csak jó sokáig keresgéltem,nem adtam fel, nem nyávogtam,hogy ez lehetetlen,mert ha ezt teszem,akkor sem iskolába nem tudok elmenni bérlet hiányában, sem ott tanulni nem tudok tankönyvek hiányában,sem felöltözni nem tudok ruhák hiányában!) szóval ott dolgoztam 8-ig, az utolsó közvetlen buszom a lakóhelyemre fél hétkor elment,ezért megvártam a fél kilencessel kellett menni,ami az előző faluban tesz le,onnan gyalogoltam haza 3 km-t (40perc) és így sikerült is hazaérnem háromnegyed 10-re este. még vacsi,zuhany,egyéb fontos dolgok és reggel 5kor kelés ismét, ugyan ez elölről. tudod a muszáj nagy úr. de akinek persze csak bulizni kell a pénz,az mindig talál kifogást,mert persze a mai lusta fiataloknak egy buli sem olyan fontos,hogy hülyére melózza magát! erről ennyit. és igenis nyavajogsz! lehetetlen ugyanis nincs! csak tehetetlen!
2012. okt. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Ahha okés... Bulizni kell a pénz? 3 hónapja nem voltam bulizni

Legközelebbi város kb 100 km-re van és az utolsó vonat ami jön 6kor jön, 6ra át sem érnék oda mivel 5kor jövök ki a suli kapuján. Tehát 16 évesen igen is lehetetlen itt munkát találni(jó, tényleg nem lehetetlen, kiállhatnék a sarokra ott biztos jól keresnék de köszi inkább járok szakadt cuccban és ne legyen pénzem)

De én nem veszekszek veled, örülök hogy te találtál munkát és éled az életed. Nem is ismersz, azt sem tudod hogyan nőttem fel, azt sem tudod hol lakom és idejössz leb*szni?? Azért gondolj már bele... És nem kérek tőled több kommentet mert nem fogok erről veszekedni egy idegennel.

2012. okt. 6. 16:04
 6/19 anonim válasza:
48%
bocsi én nem veszekedni akarok, csak kíváncsi vagyok melyik az a falu aminek a 100km-es körzetében nincs város?
2012. okt. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Utolsó: ez engem is érdekelne. Nem nagyon tudok ilyen helyet mondani Magyarországon... De még olyat sem, ahol 50-60 km-re ne lenne egy város...


Amúgy én is azt tudom mondani hogy dolgozz. Ne a hülye kifogásokat keresd hanem menj el dolgozni. A diákmunkához nem kell semmilyen szakképesítés.

Én 8 évig csináltam, egyetem mellett is. Tudom miről beszélek.

2012. okt. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

nem ennyire kellene szidni...sok olyan régió van ahol a keresőképesnek sincs elég munkahely,nemhogy még diákoknak....


én se találtam semmit,pedig városi vagyok

2012. okt. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Nem szeretném megadni a lakóhelyemet, de mindenki azt hisz amit akar :) Alig várom hogy végre befejezzem a középsulit és elköltözhessek Pestre. Diákmunkáról meg annyit, hogy voltam nem egy diákszövetkezetnél, azt mondták azonnal szólnak ha van valami munka, azóta is szólnak..
2012. okt. 7. 13:15
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

"azt mondták azonnal szólnak ha van valami munka, azóta is szólnak.."


Itt rontottad el, és itt rontja el milliós más diák is. Ez Budapesten is így van, pedig ráadásul ÁLLÍTÓLAG itt habzsi-dőzsi van a munkákból.


Itt rontottad el, mert ültél a babérjaidon, és vártad, hogy ők hívnak a jobbnál jobb ajánlatokkal. Elszomorítalak: nem fognak hívni, mert leszarják a fejed. Egy vagy a sok közül!

NEKED kell hívni őket! Naponta 2x is akár. Egyszer megunják és kapsz munkát vagy szimplán feltűnik nekik, hogy te tényleg dolgozni akarsz, vagy megjegyzik a neved, és ha lesz munkaajánlat eszükbe jutsz.


Én annó barátommal iratkoztam be. Őt nem érdekelte a dolog, "majd hívnak ha lesz valami". Én telefonálgattam, és pár napon belül kaptam is munkát...

2012. okt. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!