Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Zsebpénzt nem kapok, csak úgy...

Zsebpénzt nem kapok, csak úgy pénzt sem. Akkor honnan szerezzek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 16/L vagyok, soha életemben nem kaptam zsebpénzt, anyu mindig mondta hogyha kell pénz, kapok, de ez nem igaz... Ha kérek, hogy ruhát akarok venni, akkor az van hogy "dehát van 2 nadrágod, minek egy harmadik?", ha bulizni kérek kapok kb 500 Ftot, ami egy kólára elég. Ha kérek pénzt, akkor is könyörögnöm kell, és általában össze is veszünk, meg olyan flegmán odadobja. Magának bezzeg 38 évesen clean&clear arctonikot vesz, amit nekem nem mert hogy nincs rá szükségem, pedig de. Én a tesco-s sampont, tusfürdőt kapom, neki Palmolive és Syoss van... Sminket, tisztálkodási szereket meg ilyen pipere cuccokat sosem vehetek, max körömlakkot. Honnan szerezzek így pénzt? Dolgozni nem tudok még nyáron sem, pedig egész nyáron azon voltam, de egy kis faluban lakok, semmi lehetőség nincs. Apukám külön él, alig fizeti a gyerektartást, nemhogy nekünk adjon. Ja persze bátyámnak anyu mindig ad, amikor kér van amikor pár ezerrel többet is, merthogy "ő már 18 éves, felnőtt és szüksége van rá). Nekem is másfél éve barátom van, és olyan rossz, hogy ő most is tizenpárezer forintos dolgokat vesz nekem, én meg mindig valami parfümöt, mert erre telik, arra is spórolok fél évet. Jól tanulok, eddig csak ötöseim vannak, múlt évben volt kettesem és évvégén, de most már tényleg tanulok, ezt anya is látja. Szerintetek mit tegyek?

(Bocsi, hogy hosszú de már évek óta bennem van ez, és jó így egyben kiadni magamból)


2012. okt. 5. 20:09
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Azért nem zaklattam őket, mert nem a diákszövetkezettel akartam elsődlegesen munkát találni, mert az akárhova kiküldhet, és mivel a közlekedés itt nagyon rossz, nem tudtam volna megoldani ha estére/éjszakára osztanak be vagy több kilóméterre. Bejelentkeztem, hátha, de inkább itt a lakóhelyem közelében próbáltam munkát keresni.
2012. okt. 7. 14:54
 12/19 anonim ***** válasza:

Jah bocs, akkor csodát ne várj...

Iskolaszövetkezeti munkát sem kötelező elvállalni... Éjszakára meg főleg nem mehetsz 18 alatt.

Mindegy, te dolgod.

2012. okt. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Áhh nem értem én az embereket. Éldegéltek a városban, ilyen gondjaitok nincs és leb*sszátok azt, aki segítséget kér. Csak egy hetet élnétek úgy mint én, hogy az iskolába buszozás is egy kínszenvedés mert 1 busz meg reggel és visszafele is 1, délután 5kor. Nem lehetne megoldani hogy eljárjak dolgozni km-ekre, azért szerettem volna(szeretnék) munkát találni a közvetlen környezetemben, de nem lehet. És nem azt kértem, hogy annyit mondatok hogy "DOLGOZZ", hanem hogy itthon hogyan beszéljek meg egy kis zsebpénzt, vagy bármi, mert szerintem megérdemlem mert anyumnak egy szavába kerül és ugrok, 4-es 5-ös tanuló vagyok, öcsémre bármikor vigyázok ha kell le is mondom miatta a dolgaimat, eljárok külön órákra. Nem tudok többet tenni perpill
2012. okt. 7. 15:30
 14/19 anonim ***** válasza:
59%
kérdezó utolsó kommentje nagyon igaz...és jellemző is MO.-ra....
2012. okt. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
47%
az előző kommentedben azt mondtad 5kor jössz ki a suliból. most meg azt írod 5-kor megy az utolsó buszod... hát ne haragudj,de hazudozol össze vissza és innen is látszik,hogy csak a kifogásokat gyártod! arra vársz,hogy tálcán nyújtsanak eléd a megoldásokat és sajnáltatod magad. de hál istennek látom nem vagyok egyedül a véleményemmel! szánalmas vagy!
2012. okt. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
igen, 5kor jövök ki a suliból, 5kor jön buszom, ami általában 17:05re van ott, és mivel a suli előtt közvetlen ott a buszmegálló, kb 1 perc mire a suliból a buszmegbe megyek úgyhogy mielőtt megvádolsz tájékozódj!!
2012. okt. 7. 18:44
 17/19 anonim ***** válasza:
11%
ez van. valaki napos helyre születik, valaki árnyékos helyre. úgy néz ki te az utóbbira születtél, ami persze nem jelenti azt, hogy idővel ne tudnál naposabb helyre menni. ha meg annyira pénzt akarsz , elmész kicsit k*rváskodni és akkor lesz pénzed.
2012. okt. 8. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
100%
A diákszövetkezet nem úgy működik h csettint egyet és menned kell az ország másik végébe dolgozni. Azt vállalsz el és ott ahol te akarsz...Semmiből nem fogsz várat építeni. És mivan ha 1 orát buszozol? Semmi. Rengetegen buszoznak annyit h iskolába vagy dolgozni mennyenek.
2012. okt. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 machapple válasza:
szia én seckapok semmi pénzt a hétköznapokon csak az ünnepeken meg a szülinapomon egy bizonyos összeget az ajándék helyett ennyi és nem költöm rögtön még gyülytök hozzá (13)-vok ..
2016. aug. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!