Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » SZMK-s anyukák! Mit tennétek...

SZMK-s anyukák! Mit tennétek a következő helyzetben?

Figyelt kérdés

Fiam másodikos,vannak osztálytársai vagyis a szülők,akik már elsőben sem fizettek egyáltalán osztálypénzt,pedig csak havi 800 ft-ot kell fizetnünk,semmi mást.

Ebben benne van a tisztasági csomag(ami ha vinnénk,magában 1000ft lenne havonta),a technika órára szükséges anyagok,fénymásolás,karácsonyi ajándék,anyák napi ajándék készítése a szülőknek,Mikulás és húsvéti csomag a gyerekeknek!Külön csak az erdei tábort kell fizetnünk.

Elég kellemetlen lenne,ha azok a szülők gyerekei akik nem fizetnek,kimaradnának mindenből,de akik fizetünk,nem fizethetünk helyettük is.

Mit csinálnátok?

A nem fizető gyerekek és szüleik ne kapjanak ajándékokat?

Természetesen a nem fizető gyerekek várják legjobban a csomagokat,és ők nem tehetnek róla,hogy a szüleik nem fizetnek....

Már többször voltak figyelmeztetve,de közölték,hogy nem fizetnek!(hozzáteszem,hogy mindegyik szülő,aki nem fizet dohányzik,és a mai árakkal egy doboz cigi ára egy havi osztálypénz)


2013. ápr. 9. 09:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen beszélj az osztályfőnökkel, ő is beszéljen a szülőkkel, mondja el, mit javasol. Hívjatok össze egy szülői értekezletet ezügyben, és magyarázd el a nem fizető szülőknek, mire kell ez az osztálypénz, mire lesz/lett költve. Szerintem ha felfogják, hogy a gyerekük nem kap ajándékot, ha nincs miből, és nagyon ciki lesz, amikor a többi gyerek kap, ő pedig nem, és nem lesz, aki elmagyarázza neki, hogy miért nem kapott...

Nem is értem, miért nem fizetik be a pénzt... én 18 éves vagyok (tehát 12 évig jártam iskolába), van két húgom, tehát elég sok helyen megfordultunk már, nálunk mindig legalább ezer forint volt az osztálypénz félévente, és még az is befizette szó nélkül, akinek anyagi problémái voltak.. furcsák ezek a szülők.

2013. ápr. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
*havonta
2013. ápr. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel tudod őket megfogni, hogy anyák napján azok a gyerekek nem adnak majd az Anyáknak ajándékot!

Ezek után ha nem térnek észhez, akkor csak sajnálni lehet a gyermekeiket!

Vagy vigyen mindenki magának mindet, minden gyerek vigyen festéket, papírt, zsebkendőt, ha nincs, akkor a gyerek nem fest órán, aztán majd mondja ő otthon hoy ez az kell!!!!

2013. ápr. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Rendkívüli szülőit hívnék össze és a jelenlévőknek újra meg kellene szavazni, hogy legyen-e osztálypénz vagy sem. Ha igen, akkor ott helyben fizesse be mindenki, ha egy szülő is tiltakozik, akkor ne legyen osztálypénz. Mindenki intézze saját zsebből a tisztaságcsomagot, a technika felszerelést. Anyák napjára a gyerekek csak egy emléklapot csináljanak. Na és természetesen közölném, hogy a következő tanévben nincs se Mikuláscsomag, se nyuszi ajándék. Ha mégis akarnak a szülők, akkor szeptember 1-én tegyék le a pénzt.
2013. ápr. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat

nekem is egy kicsit furcsa,mert havonta elmegy több 800ft 'hülyeségekre' a családoknál,

az osztálypénz pedig csak a gyerekek érdekeit szolgálják!

A tanítók nem szólnak bele,mert sajnos olyan az osztály közösség,hogy a szülők a tanároknak és egymásnak sem szívesen köszönnek,nemhogy ilyenbe megegyeznének!!!

2013. ápr. 9. 13:31
 6/12 A kérdező kommentje:
mondjuk abba én is belegondoltam,hogy mit érezne az amúgyis nagyon érzékeny fiam,ha nem kapna gyereknapkor egy kicsi ajándékot,mint a többiek:(
2013. ápr. 9. 13:32
 7/12 anonim ***** válasza:
87%
SZMK-s anyuka vagyok.Szerintem minden osztályban van ilyen szülő aki nem fizet.Szerintem szülői értekezletet azért fölösleges összehívni,mert általában pont azok a szülők nem mennek el akiket ez érint.Ezt tapasztaltam legalábbis.Nálunk most az lesz hogy személyesen megyek oda minden ilyen szülőhöz,ha kell házhoz.Megkérdezem hogy gond lesz e a gyereknek ha nem kap anyáknapi virágot,stb-stb,illetve ő mit gondol erről.Sajnos nem szokott sok hatása lenni ennek sem,van aki ennek ellenére sem fizet,mert ahogy mondja ennivalóra sincs pénzük.A gyereket meg nem szabad azzal büntetni hogy kimarad,nem tehet róla hogy a szülője ilyen.Úgyhogy régi tapasztalat hogy a szülők kifizetik annak az 1-2 gyereknek is a dolgait.Sajnálatból.Ez van.
2013. ápr. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

nálunk is volt aki nem fizetett. cigányok... nem rasszizmus de na... és volt olyan hogy tátották a szájukat anyák napjakor hogy hol a virágom? a szülők meg mondták hogy nem fizetett akkor nincs... ez alsóban volt. felsőben 5000 forint volt a félévi pénz. ebbe benne volt sok minden. ( kirándulás,anyák napja stb) de a mikulási ünnepség már nem volt benne.mindenki vitt magának... a lényeg. nagyon r*hadékok voltak azok a szülők,meg a gyerekek,de ami vissza maradt nem költöttük el fagyi pénz nem tom még hogy mi azt mondtuk hogy jó legyen nekik is..

sajnálatból fizettünk többet... már aki.. volt olyan aki nem kapott ajándékot,1 gyerek nem tudott eljönni mert beteg lett,ott maradt 1 ajándék. ellopta és közölte: haza kell mennem,anyu vár. és eltünt az ajándék. hát ki vitte el? a cigó.........

most itt középsuliba kikell fizetni év elején 170-eut + a ruhát ( szakács,pincér ruha vendéglátós vagyok) Olaszban élünk szeptembertől. a lényeg. aki nem fizet nem kezdheti meg a sulit. ezt kéne otthon is.. aki enm fizet nem járhat suliba. itt így van. bekéne otthon is vezetni szerintem... beiratkozáskor,tankönyv átvételkor kellene adni csekket,fizesse be előre a félévit vagy nem járhat suliba.. ennyi..

2013. ápr. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Emailben körüzenetben küldd körbe a táblázatot ki fizetett, ki nem!

Nálunk ez megy, így mindenki tudja ki fizet, ki nem!

2013. ápr. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
7-es vagyok.Nálunk az osztályban nincs egy cigány se.Nem védem őket ezzel,tudom hogy milyenek is tudnak lenni.A nagylányom középiskolás,gimnazista,a gyereknek(aki nem fizet)a se..e is ki van nyalva.A kislányom elsős általános iskolás,és nem gondolnám arról aki nem fizet,hogy nem tudna 500Ft-ot /hó kifizetni.Ez alap,hogy kell fizetni,nem veszi észre hogy a gyereke issza meg a levét.
2013. ápr. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!