Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit lehet ilyen helyzetben...

Mit lehet ilyen helyzetben csinálni? A szüleim szinte rabként kezelnek

Figyelt kérdés

Csináltam valamit,amiről nem akartam,hogy tudjanak,de mégis megtudták.Azóta nem úgy kezelnek mint egy 17 éves lányt,hanem mint egy bűnözőt.

Nem engednek sehová,hoznak-visznek mindenhova,anya bejön napközbe a suliba,hogy megnézze,tényleg ott vagyok-e.Elvették azt a telefonomat,amit ők vettek(azt hiszik,hogy az az egy van),jelszót tetettek az itthoni számítógépre és úgy viselkednek velem,mintha embert öltem volna...Mikor megtudták,hogy mi a szitu,akkor mondtam,hogy elköltözök és élhetik az életüket nélkülem.De nem engedték,azt mondták,hogy amíg 18 nem leszek,addig azt csinálom,amit ők mondanak és ha kell,akkor a világ másik végéről hozatnak haza.Nem bírom tovább velük,de fogalmam sincs,hogy mit csináljak,ha tényleg hazahozatnának bárhonnan.

Nincs valami,amivel eltudnám érni,hogy költözhessek?



2013. márc. 5. 17:08
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
91%
Tehát akkor te is tudod, hogy nem jó, amit csináltál és a szüleiden kívül is mindenki elítélné.:) Akkor miről beszélünk?
2013. márc. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
Az nem az én hibám,hogy másokat ez zavarna és elítélik...
2013. márc. 5. 18:14
 13/33 anonim ***** válasza:
83%
Nem bántásként, de nagyon gyerek vagy te még!:) Viszont ilyen formában akkor sem fogsz érdemleges választ kapni.
2013. márc. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
90%
Te is tudod, hogy hiba volt, és elég gyerekes viselkedés ezt tagadni, amikor még idegeneknek sem mered leírni, amit tettél! A szüleid reakciójából ítélve pedig nagyon komoly dolog lehet. Azt hiszem, nincs olyan oldala a történetnek, amit megérthetünk, hacsak nem meséled el részletesen. Ha pedig tudod, hogy nem csak a szüleidnek, de senki másnak sem tetszene, amit tettél, akkor el kellene gondolkodni, hogy talán nem a világ a hülye...
2013. márc. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

Nem hinném,hogy hiba volt,amit tettem vagy amit jelenleg is csinálok.

A vita tárgya röviden annyi,hogy kapcsolatba kerültem olyan valakivel,aki pénzt adott és segített pár dologban.

2013. márc. 5. 18:50
 16/33 Jégtánc ***** válasza:
85%
Gondolom te nem a mosolyoddal viszonoztad:) Teljesen egyetértek a szüleiddel hogy kiakadtak,nem örülnék én sem ha a lányom így cselekedne.Tudod egyáltalán nem mindig a "rövidebb" út a helyes hogy elérhess valamit.Mire kellett a pénz egyáltalán? Hogy majd egyetemre mehess? Vagy hogy megvegyél egy pulcsit?Nem ítélkezem,nem vagyok én senki hogy ezt tegyem.Viszont szerintem óriási hülyeséget csináltál.Majd idővel te is rájössz.
2013. márc. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
79%
Egyetértek a szüleiddel jól csinálják,gondolom mivel nem írod le mit tettél tisztában vagy vele,hogy hiba volt,ha elég érett és felnőtt lennél elfogadnád nálad okosabb és tapasztaltabb emberek(vagyis a szüleid) büntetését,viselkedését,attól,hogy 17 éves vagy még közel nem vagy felnőtt,és ha hibáztál,akkor azért büntetés jár.Csak hogy szokd az életben nem lehet akármit csinálni büntetlenül.
2013. márc. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
83%
á most olvasom,szóval prosti vagy,nem csodálom a szüleid reakcióját most már egyátalán
2013. márc. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:

Nincs semmi konkrét célom a pénzzel.Először nem tudtam,hogy mit csináljak vele,vettem belőle pár drága dolgot magamnak,amit a szüleim nem vettek volna meg soha.De most inkább félreteszem a nagyobb részét.

Nem a pénz miatt csináltam,de ha már ideadja és mivel neki nem számít a pénz,ezért nem utasítom vissza.

2013. márc. 5. 20:12
 20/33 anonim ***** válasza:
79%
Az a legnagyobb baj, hogy hiába a szüleid minden erőfeszítése, te még mindig nem látod mi abban a rossz, amit tettél... Egy kicsit magadba kellene szállni és elgondolkodni, hogy kitartott nőként/prostiként szeretnéd élni az életed normális kapcsolat nélkül, vagy lesz egy normális kiegyensúlyozott életed, amiben önálló és független vagy egy szerető párral. De ha neked megfelel az előbb 18 éves korod után úgy építed le magad ahogy csak szeretnéd.
2013. márc. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!