Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit lehet ilyen helyzetben...

Mit lehet ilyen helyzetben csinálni? A szüleim szinte rabként kezelnek

Figyelt kérdés

Csináltam valamit,amiről nem akartam,hogy tudjanak,de mégis megtudták.Azóta nem úgy kezelnek mint egy 17 éves lányt,hanem mint egy bűnözőt.

Nem engednek sehová,hoznak-visznek mindenhova,anya bejön napközbe a suliba,hogy megnézze,tényleg ott vagyok-e.Elvették azt a telefonomat,amit ők vettek(azt hiszik,hogy az az egy van),jelszót tetettek az itthoni számítógépre és úgy viselkednek velem,mintha embert öltem volna...Mikor megtudták,hogy mi a szitu,akkor mondtam,hogy elköltözök és élhetik az életüket nélkülem.De nem engedték,azt mondták,hogy amíg 18 nem leszek,addig azt csinálom,amit ők mondanak és ha kell,akkor a világ másik végéről hozatnak haza.Nem bírom tovább velük,de fogalmam sincs,hogy mit csináljak,ha tényleg hazahozatnának bárhonnan.

Nincs valami,amivel eltudnám érni,hogy költözhessek?



2013. márc. 5. 17:08
1 2 3 4
 1/33 Jégtánc ***** válasza:
64%
Nincs.Hibáztál.Viseld a következményeit.Felnőtté váláshoz ez is hozzá tartozik.Nem tudom miről van szó, de nem hiszem hogy ok nélkül büntetnek.
2013. márc. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
68%
Nincs, amíg 18 nem leszel. A hibáidért pedig vállalnod kell a következményeket. Az nem megoldás, hogy elköltözöl.
2013. márc. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Én ezt nem hibaként fogom fel,csak a szüleim...A dolog következményei pedig nem azok,hogy sehova nem tudok elmenni,mert ott vannak a nyakamba egész nap.
2013. márc. 5. 17:19
 4/33 Jégtánc ***** válasza:
95%
Miről vélekedsz úgy hogy nem hiba? A szüleid miből gondolják akkor hogy hiba?
2013. márc. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

Most nem mennék bele a részletekbe,de amiatt semmi hátrányom nem volt (eddig),ami a szüleim szerint ennyire elítélendő.

Az a baj,hogy ők és én teljesen máshogy gondolkozunk erről és nem látják be,hogy nem írhatják elő életem végéig,hogy mit tehetek és mit nem.

2013. márc. 5. 17:31
 6/33 Jégtánc ***** válasza:
66%
Addig nem is,de amíg 18 éves nem leszel addig igen.Ez van.:) Fiatal vagy még nagyon,teljesen normális hogy másként gondolkodsz bizonyos dolgokról.Majd elmúlik:) Ajánlom figyelmedbe ezt a kérdést lementeni,vagy lefotózni,aztán 10 év múlva újra elolvasni:)
2013. márc. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
81%

Csak az a baj, hogy azért a szüleid már többet tapasztaltak az életben és jobban meg tudják ítélni egy helyzet súlyosságát, mint te tizenéves fejjel. Ez van!


Egyetértek azzal, hogy a felnőtté váláshoz hozzátartozik a következmények viselése. Ha nagykorú leszel, elköltözhetsz otthonról, de addig nem. Viszont nehogy azt hidd, hogy azzal egyszerűbb lesz az életed, sőt...:) De majd úgyis rájössz mindenre magadtól. Türelem!:)

2013. márc. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Azért ez bonyolultabb annál,minthogy a szüleim eldöntsék,hogy mi a helyes.Nem látják az egészet,csak azt,amit ők látni akarnak.
2013. márc. 5. 17:49
 9/33 anonim ***** válasza:
97%
Elég homályosan fogalmazol. Amíg nem írod le a konkrét helyzetet, szerintem mindenki a szüleidnek fog igazat adni, szóval felesleges volt a kérdésed.:)
2013. márc. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Ha leírnám a teljes szitut,akkor itt is csak oltogatást kapnék és normális választ egyet se.
2013. márc. 5. 18:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!