Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért érzek így? Van ezzel...

Miért érzek így? Van ezzel így valaki más is?

Figyelt kérdés

A tavalyi évet végigálmodoztam azzal, hogy nagyon jó barátokról álmodoztam, hogy majd a gimiben, stb, mert az általánosban nem volt valami jó.

Ez megvan, most népszerű vagyok, és vannak közeli, igaz barátaim. A pozitív dolgokra gondolok, stb. és egyre jobban érzem magam másokkal, könnyebben megy minden (eddig se ment olyan nehezen), és most kezdek mélyebb barátságokat kialakítani. Nagyon sokminden volt bennem, amiről azt gondoltam, hogy meg akarom osztani egy nagyon jó baráttal és most van több ember is, akivel ezt megosztom. Sokat vagyok a barátaimmal, és sokat beszélgetünk, mélyebb és felszínesebb témákról is, és amikor elérkezik egy-egy sokat számító beszélgetés, egy mérföldkő egy barátságomban, akkor üresnek érzem magam és nem tudom elfogadni. Miért van ez? Mással is van ez így, mármint hogy akarok valamit, megkapom és onnantól fura lesz az érzés, pl egy fiú tetszik aztán ha én tetszem neki akkor már idegesít, vagy akármi. Miért van ez?

15L


2013. jan. 25. 22:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Mert tényleg "üres" leszel. Eddig volt benned valami, amit tovább adtál, így már hiányzik belőled.

Mint a Zabhegyező végén: "Soha senkinek ne mesélj el semmit. Ha elmeséled, mindenki hiányozni fog."

Persze jó dolog a barátság, jó hogy vannak ilyen emberek az életedben. Szerintem csak megszokás kérdése, írtad hogy általánosban nem volt olyan jó. Hát most jó, élvezd, és ne érezd furának. A barátságok ilyenek, ismerik a titkaidat, téged, így lesz belőlük jó barát.

2013. jan. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azért, mert csak addig vágyunk valamire, amíg meg nem kapjuk.

Sőt, ha vágyunk rá, és sokáig nem kapjuk meg, egy idő után már nem is fontos.

2013. jan. 26. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem szoktam az ilyen tini kérdésekre válaszolni, de most kikívánkozik belőlem, talán neked is bevésődik a fejedbe valami.


Amikor túlságosan összpontosítasz valamire, akkor az igényeid kizárólag arra a valamire szűkülnek csak, viszont arra nagyon. Lefordítva tehát: a szociális élet, amire te vágytál a tavaly, az lett az igényeid csúcsa. Nélküle hiányos voltál, most már viszont VELE üressé váltál, mert kizárólag csak erre voltál rákattanva.


Arról már nem is beszélve, hogy az ilyen szélsőséges ingadozások szinte soha nem tesznek jót, ha múlt évben egy senkinek érezted magad és ebben az évben te leszel az iskola középpontja, akkor nem azonnal, de idővel ( amint te is tapasztalod ), az agyad kezdi kiengedni magából mindazt a feszültséget, amit eddig összegyűjtöttél és ezért hiába élvezhetnéd ki azt, amire eddig vártál, mert tulajdonképpen most kezd kijönni belőled az a sok felesleges nyűg, ami eddig benned volt.


És ez tanulság a jövőre nézve is: ha valamit nagyon akarsz, akkor tegyél meg mindent azért, hogy elérjed, de ne tedd fel az egész életed csak azért az egyetlen célért, mert így üressé fogsz válni.


Ne csak az legyen a cél, hogy haverokat gyűjtesz vagy hogy pasizol, mert 1. beleunsz, 2. már nem lesz más élvezeted.

2013. jan. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nem iylen nagy a különbség. általánosban nem voltak igaz barátaim csak haverjaim, most pedig igaz barátaim és haverjaim is vannak, de nem vagyok a suli középpontja. viszont az osztályon belül mondhatom magamat népszerűnek. amúgy egy idő után helyreáll ha egy emberrel ezt érzem.
2013. jan. 26. 13:11
 5/5 anonim ***** válasza:
van meg egyeltalan normalis ember ebben az orszagban?:D
2013. jan. 28. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!