Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Miért érzek így?...

Anyukák! Miért érzek így? Ugye más is van így ezzel?

Figyelt kérdés
Két gyermekem van, 8 éves és 20 hós. Itt a nyár és én tiszta para vagyok tőle. Másnak a tél a bezártság, nekem a nyár. Forró, unalmas és egész nap be vagyunk zárva, mert a kicsivel csak 4 óra után megyünk ki.Falun élünk, néha szinte még egy madarat sem látni, annyira el van bújva mindenki. Felnőtt emberrel nem is találkozom, csak a reggeli bevásárlásnál. Amikor jön a nyári szünet a suliba, eleinte alig várom, hogy végre vége a reggeli keléseknek, viszont mikor már elkezdődik, mindig félek, hogy mivel tudom lefoglalni a két gyereket egész nap. Pedig szégyellem, mert kertes házba lakunk és mégis itt nyavalygok. Egész nap egyedül vagyok velük, a férjem csak este 7 után jön haza. Normális, hogy nem örülök a nyárnak?
2010. jún. 12. 16:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hívd át a barátaidat, tegyetek ki egy kismedencét vagy babakádat,pancsoljatok (árnyékban, jól kend be őket naptejjel) este süssetek szalonnát, grillezzetek, stb. Ugyanezt megtehetitek a barátaitoknál is, és akkor mégse vagytok otthon. Nekem is így volt ezzel az anyukám, mint te és nagyon de nagyon hiányzott nekem, hogy csináljunk is valamit. Menjetek strandra, csak van a közelben. Vagy erdőbe kirándulni, ha nem lesz ilyen nagyon meleg...
2010. jún. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
mi városban lakunk, de az összes barátnőm, ismerősöm dolgozik. Mi kimegyünk reggeli után (kb. f8-8) és kint vagyunk 10-ig. Utána bejövünk, bent gyurmáznak, rajzolnak, játszanak,addig én megfőzöm az ebédet. 12-f1 ebéd, utána a kicsinek alvás, nagynak olvasás,ill. amit szeretne. Ha kedve van, áthívjuk valamelyik barátnőjét, ők már nagyon jól elvannak egyedül is is (7 éves). Én pihizek, olvasok, rámolok, mikor mit. Alvás után már árnyékos a kert, úgyhogy kimegyünk. Kintre vettünk az Auchanban egy gyerekmedencét, pancsolós, abban lehet játszani, van kis csúszda, homokozó, abban játszanak a gyerekek. Kint szoktunk uzsizni, viszek ki társast, játékokat, plédet és kint vagyunk estig. Elszoktunk menni kirándulni is, próbálok ismerkedni más kisgyerekes anyukákkal több-kevesebb sikerrel.
2010. jún. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat! Ötleteim nekem is vannak, csak a barátok hiányoznak és a felnőtt emberi társaság. Még városban laktunk, egész nap úton voltam más babakocsizós, gyeses anyukával. Ete 8-kor mentünk haza a játszótérről. De itt falun, mindenki vagy dolgozik és gyerek a nagyszülőknél, a barátnőm most szült, nincs autója, tehát nem jön hozzánk, mert gyalog messze vagyunk én meg még nem akarok náluk zavarni. Mintha ebbe a faluba senki sem lakna és másnak nem lenne gyereke. De azt fogom tenni, hogy pár ismerőst, akikkel meg szoktunk állni dumcsizni, át fogom hívni pancsolni őket.

Csak leginkább arra voltam kíváncsi, hogy más is érez-e így, vagy ez már baj, ha valakinek ilyen a hozzáállása nyárhoz? Reggel néha már azt veszem észre, hogy idegesen kelek fel, hogy mivel fogom eltölteni ezt a napot is, Lehet, hogy egy kicsit már be vagyok savanyodva, mert több éve itthon vagyok.

2010. jún. 12. 17:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!