Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Végbélszűkület babánál? Ezzel...

Végbélszűkület babánál? Ezzel küzdő anyukák?

Figyelt kérdés
8 hetes koraszülött kislányomnál végbélszűkületet állapítottak meg. azt mondta a sebész általában elég a tágitás, ha nem akkor kell műteni. mire számitsunk? mikor jön végre a megváltás? szegénykém ordít minden pukinál, és a "nagydolog" sem megy neki egyedül. Én már totál kivagyok, sirok állandóan. a 8 hétből 4-et már kórházban töltöttünk.
2010. okt. 3. 19:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, hogy nem válaszolni fogok, de hogy derült ki a végbélszűkület Van valami külső, felismerhető jele? Mert a kisfiam is csak nehezen kakil, és bennem is felmerült... :S
2010. okt. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

szivesen válaszolok, legalább más baba ne szenvedjen.


szóval koraszülött lett a lányom, 3 hétig volt a koraszülött osztéályon. ot még volt széklete rendesen. aztán hazajöttünk és kb. 4-5 nap múlva jöttek a problémák, ahogy hizni is kezdett. 4 hét alatt csak négy széklete volt. első az lázmérőzés után, egy magától, egy sziruptól és egy szélcsőtől. mindig orditott, erőlködött, minden puki előtt sirt keservesen, majd mikor kijött a puki akkor még felzokogott. a védőnő azt mondta majd kinövi. a gyerekorvos se nagyon foglalkkozott vele, ugye ráfogták hogy hasfájás és csak mi túlozuk el.


aztán miután a sokadik éjszakát végigsirta, kedden bevittük az ügyeletre. elmondtuk hogy mi van, befektettek. igaz vért is kapott mert súlyosan vérszegény volt. aztán a sebész állapitotta meg hogy végbélszűkülete van amit tágitani kell, remélhetőleg az segit.


szóval összefoglalva : nem volt magától széklete vagy ha igen akkor keservesen és egy héten egyszer. orditott midnen pukinál és órákat sirt át.


remélem a te babád "csak" hasfájásal küszködik.

2010. okt. 3. 20:43
 3/7 anonim ***** válasza:
Jaj Istenem, szegény kisbaba, annyira sajnálom! Mióta anya lettem (még friss, 4 hó), minden ilyen babákkal kapcsolatos rossz dolog annyira megvisel, most is, hogy olvastam amit írtál, potyognak a könnyeim. A párom szerint nem vagyok normális. Tényleg nagyon drukkolok, hogy rendbejöjjön a babád!
2010. okt. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Köszönöm, hogy leírtad, és nagyon sajnálom. Remélem egy pici rutinbeavatkozással el is felejtitek a rossz emlékeket...
2010. okt. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszönöm soraitokat!


ma voltunk először. eleinte hetente kétszer kellesz menni, aztán elég lesz egyszer, de a sebész nem tudta megmondani hogy mnégis meddig tart a "gyógyulás" és lesz e eredménye.a kicsi még mindig ugyanúgy ordit minden pukinál. én olyan anyuka vagyok, aki: boldog lenne ha végre magától nyakig kakis lenne a gyermeke :(

2010. okt. 4. 15:29
 6/7 A kérdező kommentje:
Kiemelem, hátha felfigyel rá valaki
2010. okt. 7. 16:28
 7/7 anonim ***** válasza:

szia


mi lett veletek?

épp ma küldtek sebészetre ilyen gyanúval.

Ő is sokat sírt minden pukinál?

2011. máj. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!