Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kiakadok. Mit csináljunk?

Kiakadok. Mit csináljunk?

Figyelt kérdés

Tizennégy éves lány vagyok, és az a problémám, hogy van egy skrizofén [nemtudom hogy kell leírni] unokabátyám.

Most elvonták tőle az egyik gyógyszerét, és idegesítőbb mint volt. Mamámmal együtt lakunk és ő ideszoktatta. A fiú olyan, hogy egy nap vagy tízszer jon. Olyan volt, hogy mama dolgozott egyedül voltam itthon, és ő eljott, hogy mama küldte hogy várja meg itt. De ilyenről szó sem volt. Én épp főztem meg sütit csináltam és beült a konyhába. Elég fejlett csaj vagyok, és észrevettem hogy állandóan nézi a hátsóm meg a mellem. Amikor mellém állt hátulról ÚGY nekemjott, majd mondta hogy bocsi. De direkt csinálta mert már volt előtte olyan hogy a kezével....

Nem tudom, ti hogy lennétek vele de ő egy fogyatékos, aki kanos és FÉLEK tőle. Állandóan bejár hozzánk, az ajtót nem tudjuk bezárni, mert ki-be járunk. Én pedig klausztofóbiás vagyok, ezért egyedül ha vagyok itthon nem tudom kulcsra bezárni az ajtót hogy ne jojjon be mert bepánikolok. Mama mindig lecseszi, hogy hagyjon minket békén, de nem fogja fel. Volt olyan hogy aludtam és felettem állt és bámult. Mit csináljak? Félek már tőle, és idegesít.



2012. dec. 2. 18:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem valami specko intézetbe kellene küldeni, ahol kezelik.
2012. dec. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Már volt, kétszer talán.

Azért került be mert idegenek seggét fogdosta, meg kifeküdt a kocsi elé. Már nem csinál ilyet. Nem tudjuk beküldeni újra, mert nényjém vagyis az anyja nem engedi.

2012. dec. 2. 19:01
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor beszélj az anyjával.
2012. dec. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy olyan dolog kérdező,amit nagyon komolyan kell venned és baromi gyorsan megoldanod!


A pszichiátrián a gyógyszerek mellé nem hiába adnak fogamzásgátlót!A kezeltek rendszeresen élnek az osztályon nemi életet,sokszor a folyosón!


A kanos és kezelésre szoruló unokabátyádtől jogos a félelmed,egy hirtelen ötlettől vezérelve meg is erőszakolhat téged,vagy még rosszabbat is tehet utána.


Mi nem tudunk tanácsot adni,mert nem ismerjük a körülményeidet.

Nem értem miért engeditek be a házba?

Miért nincsen gyámja ha bolond?

A mamád az nagymama?

Hol az apukád?

Hol a család többi tagja?


Panaszt tehetsz a rendőrségen,a területi psziciátriai intézetben tanácsot kérhetsz,mert ott biztosan ismert jelenség hogy a kanos kezeltek zaklatják az embereket.

2012. dec. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó.

Apukám nem velünk él.

Anyukámat is zavarja és a mamám a nagymamám. Van gyámja a négyjémék, de mind a ketten alkoholisták a férjével. Mamám engedi őt be mert egy idióta...erre nem tudok mást mondani. Mostoha papóm is velünk lakik, ő sem szereti, de mamámmal képtelenség beszélni róla, mert azthiszi hogy csak támadjuk az unokabátyámat. Már jobban elhiszi a dolgokat mint egy hónapja, amikor a saját szemével látta hogy a hátsómhoz ér. Én már egyszer neki is akartam menni.

Mivel nem kiskorú, talán huszonkét éves nem lehet rá hatni.

Egyébként egyrészben el is szeretnék anyámmal koltozni mert unjuk hogy idejáraz unokabátyám, és mindent felfal.

2012. dec. 2. 20:13
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
...én a helyedben beszereznék egy gáz sprayt!nagyon komolyan mondom!
2012. dec. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A 4-es jól írja és a gáz pray is jó ötlet.

Nekem skizofrénnel még nem volt dolgom. De anyám egy szellemileg visszamaradottaknak való suliban dolgozik. Ott a türelmes szép beszédet használják, ha valamit el akarnak érni a gyerekeknél. Mert az aggresszióra agresszívan reagállnak. (Képesek az erőszakra is. Akár egy film kapcsán is.) Úgyhogy ha felképeled nagybátyádat, valószinű, h neked ront. Kivéve ha akkorát tudsz ütni, h elveszíti az eszméletét. De az nem valószinű.

Én a helyedben kezeltetném valahogy a klausztrofóbiámat és kulcsolnám az ajtót. Megértelek, én sem szeretem a zárt ajtókat. Nehogymár a saját otthonomban azért keljen bezárkóznom mert félek!

Jelents be szépen ahova kell, (nem tudom hova, talán az orvosának) hogy nenédék nem megfelelő gyámja nagybátyádnak.

Nagymamád ellen meg fogjatok össze. Ha mind a 3-an (te, anyud, papód) egyöntetüen mondjátok neki a dolgokat, csak belátja kicsit a dolgokat. Kérdezzétek meg tőle, hogy mikor fog rendesen hinni nektek? Majd ha megerőszakolt? Akkor aztán hiába fogja a fejét, hogy ő nem gondolta volna.

2012. dec. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!