Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Anyukák! Ti mikor tartanátok...

Anyukák! Ti mikor tartanátok szexuális felvilágosítást a lányotoknak? és mit mondanátok el neki? kamaszok! Nektek hány éves korotokba tették meg?! és mit mondtak?

Figyelt kérdés
2012. okt. 1. 20:45
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
54%

Soha, sehogy nem világosítottak fel.

Viszont szerencsére volt igényem a tudásra, így már 10 évesen tisztában voltam mindennel.

2012. okt. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
85%

Nekem nem tartottak, ellenben magamtól elolvastam egy rakás könyvet a témáról, így nem is volt kérdésem semmiről.


Amúgy 18 vagyok, nemrégiben volt egy barátom, az apám pedig megijedt, és be akarta hozni a "lemaradást". Amikor csak tehette, össze-vissza kezdett hablatyolni a szexről. Nem tudom, hogy egy felnőtt ember miért van ennyire zavarban a témát illetően. Mindenesetre, amikor ezt tette, már rég túl voltam az elsőn...

2012. okt. 3. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
14 éves lány vagyok. Eddig még nekem sem volt semmiféle komolyabb felvilágosítás a szüleim részéről. Azonban az iskolában a szülők jelzést tesznek a tanároknak, akik szólnak a védőnőknek, s ők pontosan képekkel, illusztrációkkal, videókkal felvilágosítanak mindent. Így a szülőnek sem kell ezzel "bajlódni". Persze nyugodtan kérdezhetek, ha valamit tudni szeretnék vagy nem értettem meg teljesen. Illetve még a biológia tanárunk is sokat mesél..:)
2012. okt. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
68%

Úgy látom kétféle oldal van. A hagyatkozzunk a könyvre,biológiára és puff fel van világosítva a gyerek(persze kérdezhet is,ha nem ért valamit,bár a puszta biológiája nem egy bonyolult dolog),nyilván ennek a gyerek is utána tud olvasni,ha érdekli a téma,és miért ne érdekelné.

Emellett pedig van a másik a oldal,aki a felvilágosítás címszóval egyfajta szemléletet szeretne átadni a gyereknek.

Attól függ melyik táborhoz tartozol,mert ha az elsőhöz,akkor valóban 8-10évesen elmeséled/odaadod a könyvet,h nem a gólya meg a méhecske..Ha a másik oldal,akkor meg nincs külön ilyen pont,h mikor...Hanem ha kérdez,akárhány éves is,válaszolsz neki...De mindezt mondjuk úgy,h nem monológba kezdesz,hanem megkérdezed mire kíváncsi pontosan...

2012. okt. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Én mikor tartanék? Folyamatosan, akár óvodás kortól, a maga szintjén a gyereknek! Mindig csak arra válaszolnék, de őszintén és egyszerűen, ami a kérdése. Így kialakulni a bizalom köztünk, nem érezné, hogy ez a téma otthon tabu, és ha később bármi gondja lesz, akkor tud hova fordulni, illetve talán nem fog annyi hülyeséget csinálni, mint sok korabéli fiatal megfelelő tudás hiányában. Elég csak a GYIK_et olvasgatni, elszomorodom komolyan.

Az én szüleim a felvilágosítással elkéstek, 12 évesen akart anyám hozzálátni, de már akkor nem akartam vele erről beszélni. A mai napig tabu ez köztünk, ha gondom volt, akkor egy másik felnőtthöz fordultam, aki történetesen akkor a biosz tanárom volt. Vele őszintén, gátlás nélkül tudtam bármiről beszélni, válaszolt a kérdéseimre, így időben megtudtam hogy kell helyesen védekezni, számolni a ciklussal, stb.

Egy botránynak érzem, ami még most is megy ezen a téren. A nem kívánt abortuszokról nem is beszélve.

2012. okt. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
most 13 vagyok, ha jól emlékszem 11 voltam, mikor ,,elmondták" de akkor már tudtam egy keveset (persze nem mindent, csak hogy minek mihez van köze). Anyával elmentünk görkorizni és úgy mondta el. Ennyi. Van egy könyvünk is, de semmi egyéb. :) Ez így tök jó volt.
2012. okt. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Az édesanyák önmaguknál jobban ismerik gyermeküket.Látni lehet a megváltozó viselkedést."Kivirágzik a Kiskamasz".Mára sok segítség van ezen a színten,hála a kornak nem tabutéma.Nem a gyermek kora a fontos,hanem a gyermek érdeklődése,az őszínte beszéd vele. Mindent meg lehet úgy fogalmazni,hogy az érthető és valóban felvilágosító legyen. Nálunk a rengeteg könyvek közé becsempésztem a szexualításról szóló könyveket és felhívtam a figyelmüket arra "tilos hozzányúlni"! Miért tettem? Mert biztos voltam abban a tiltás ellenére az első dolguk az lesz,hogy elolvassák!!!!!!
2012. okt. 6. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
34%

Ezt a szexuális felvilágosítás dolgot baromságnak tartom én nem olvastam könyvet ilyenekkel kapcsolatba és nem is volt a úgyomd elbeszélgetés erröl a szüleimmel (pedig felajánlották hogy szivesen beszélgetnek velem ilyenekröl de nem akartam) és mégis valahogy megtudtam mindent és tisztába voltam mindennel "idöben"!

Emlékszem hogy általános 7.be vagy 8.ba amikor volt ilyen felvilágosítás óra az egészet elbaromkodtuk met már tisztába voltunk azokkal a dolgokkal amikröl szó volt ha nem is az egész osztály de a 90%!

Szerintem ezt a szülö jobban akarja és élvezi mint a gyerek!

2012. okt. 9. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
Hát ez nem egyszerű, de szerintem is minél hamarabb. Nekem pl sose volt, 6 évesen, mikor iskolába mentem egy lány mondott mindenfélét, én meg elmondtam a 4 éves öcsémnek, hát az nagyon messze volt a valóságtól... Aztán 10 éves korom körül tömegével kaptam könyveket, de sose beszéltünk róla. Még azt se mondták a szüleim, hogy védekezzek, anyukám nőgyógyászhoz se vitt soha, az egész pasi kérdés tabutéma máig. Majdnem 19 vagyok... Szóval kezdj el beszélni róla, kérdezd meg, hogy mit hallott eddig, mert egy gyerek fejében csomó marhaság megmarad, amit hall.
2012. dec. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Nekem sosem tartottak ilyet. Hát kábé azt tudtam, addig amit a tévéből meg máshonnan tudtam. Aztán tartottak az iskolába felvilágosítást is, már ötödikbe. Utána nyolcadikig minden évbe volt. Nálunk hatodikba sok lánynak megjött, de akkor már tudtuk miaz. Nekem hetedik elején jött meg, nem ért annyira váratlanul, de anyát igen. Nem is beszélt róla nekem, csak annyit mondott, hogy azt hitte még sokkal később jön meg. Azóta 16 éves vagyok, sosem beszéltünk ilyenekről a szüleimmel, mégis tudok mindent. De anya már kétségbeesett, hogy fiúzok, mert így a suliba küldözgettek a lányoknak Valentin-napi kártyákat és ezek közül megtalált párat. Meg így a barátaik is kérdezgetik tőlem, hogy fiúzok-e, de nem értem miért nem ők kérdezik meg.
2012. dec. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!