Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Mit szóltok ahhoz,...

Szülők! Mit szóltok ahhoz, hogy a gyerekeiket így elkényelmesedtek?

Figyelt kérdés
Én 16 éves vagyok. Ha valakivel beszélni akarok, csak felmegyek Facebookra, és ott találok mindenkit. Nem egy olyan embert ismerek, akik legalább naponta 10-szer belépnek Facebookra. Itt a Gyakori Kérdéseken is olvasom, hogy a legtöbb kamasz hétköznap kb. 3, hétvégén meg 5-6 órát gépezik, vagy szinte egész nap. Az osztályteremben ha körbenézek szünetekben, az osztálytársaim fele úgy foglalja el magát, hogy a telefonján netezik. De nemcsak a kamaszoknál van ez, a múltkor láttam a buszon egy 7-8 éves kisfiút, ahogy az Ipadjén megszállottan játszik. Miért nem figyeltek a gyerekeitekre? Szerintetek jót tesz nekik, hogy egész nap mindenféle képernyőt bámulnak?
2012. szept. 17. 13:19
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Bocs, de nem azt kértem, hogy magyarázkodjatok, hogy Ti nem vagytok ilyenek, hanem a szülők véleményét kértem.

Egyébként köszönöm a válaszokat!

2012. szept. 18. 00:21
 12/22 anonim ***** válasza:

Azért, mert nem teremtenek értelmes programot a gyerekeknek! Sport, kirándulás, tánc,zeneóra mellett bizonyára nem lenne ideje a gép előtt ülni. Este otthon dumaparti a családdal, gyakran közös társasjáték, stratégiai játék.

Le kellene foglalni a gyereket és sokkal többet beszélgetni vele olyan témákról, ami őt érdekli. Ha ez a pasik, a csajok, akkor arról.

A szülők túl vannak terhelve a melóval, kiment a divatból a társas érintkezés. Amikor én gyerek voltam, nálunk állandóan átjáróház volt, mert jöttek a haverok, barátok dumálni, játszani.

2012. szept. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Menj el sportolni egy olyan helyre, ahol csapat van! Közös programok, táborok. El fogod felejteni a facebokot. Ez csak pótcselekvés.
2012. szept. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Én vettem egy motort... Azóta kb negyede annyit vagyok gép előtt... Csak, hát nem is látnak itthon sokat xd De igen, ha van valami sporthely, ahol lesznek haverjai a kölöknek nem döglik otthon annyit. De ha már szülők: A szüleim rám is szólnak, hogy ne üljek annyit a gép előtt, de túl sokat nem nagyon tesznek...:/ Még jó, hogy azért van eszem, és ha észreveszem, hogy már sok lesz, akkor leállok... (Volt már napi 8 óra gépezésem... Sőt még több is. De a fejemhez kapok, és utána van, hogy napokig nem megyek a közelébe, és sokkal jobb a közérzetem is:D)


14/F

2012. szept. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Nekem 11 éves koromban lett egy laptopom(HP 500),és lett rajta internet is,akkor volt 2006.2007.májusban lett msn-em,azelőtt csak játszottam a gépen,meg gátvédereztem,meg zenét hallgattam.Aztán 2009-ben bejött a Facebook,akkor még nem tetszett az oldal.Aztán egyre több ismerősöm regisztrált fel Facebookra,mondván,hogy tök jó,jelöljük egymást ismerősnek,beszélgessünk cseten.Utána jött a Twitter(azért annyira nem voltam megőrülve),ezt kevésszer is nyomtam.

A hátrány:szóban nem tudok jól fogalmazni,bár írásban sem mindig.

A tanulság:nem szabad belemélyedni a virtuális világba,mert akkor rabjává válsz és beszippant.Nem tudsz szabadulni tőle és az életed jelentős része megváltozik.

Szülőként ezt fogom tenni majd,ha lesz gyerekem:

1.Hétköznap a gépet maximum 3 órára kapcsolhatja be!->Gépezés helyett elbeszélgetnék vele,vagy megmondanám neki,hogy az egyik barátját is áthívhatja!Persze a tanulás hétköznap a legfontosabb lenne.

2.Hétvégén mehet csavarogni a haverokkal,vagy mozizni a barátnőkkel,vagy elmenne a család egyet kirándulni,a többi idejét gépezéssel tölthetné.

3.Mindig figyelném,hogy mennyit beszélget cseten,és korlátoznám ezt az időt.Helyette inkább bíztatnám arra,hogy vagy hívja fel az illetőt,vagy hívja át!

4.Nem engednék neki húszezer képet feltenni magáról a fészre meg semmilyen közösségi oldalra!

Ezeket a szabályokat betartatnám vele!De tudná is,hogy mi lesz,ha nem tartja be..mert elmesélném neki az én esetemet..hogy nekem szabadott,de nem tett jót.

17/L

2012. szept. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Jaja, utolsóval egyetéretek, a fb helyében megváltoztatnám a policy-t, hogy X kor alatt csak korlátozott számú képet lehessen feltöteni.

De amúgy az a durva, hogy én még egyetlen egy képet sem töltöttem fel fb-ra magamról, mégis van 30 képem. Ugyanis van pár ismerősöm, akik ha a ruhám ujjának a sarka rajta van a képen, már betagelnek rajta:D

Mondjuknekem ez így kényelmes is, és elég képem is van fenn ez által:D

2012. szept. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szülő, de tudok egy ilyen esetet.

Szóval anno én is beleb*zultam egy kicsit a netbe, de akkoriba még az MSN volt a király, és azt nyomtam. Tartott nálam kb 1 évig ez a mánia, volt is 500 MSN-partnerem. Aztán eltelt az egy év, újra június lett, és rájöttem, hogy többet ér a haverokkal egy óra foci, mint 6 óra MSN. Na, azóta nem is MSN-ezek. Van Facebookom, és ha be van kapcsolva a gép, akkor tuti, hogy fent vagyok, de nem ülök előtte egész nap, nekem a gép inkább zenehallgatáshoz kell, de azért belépek Facebookra, hátha rak ki képet valami jó csaj magáról. :D

Nem is ez a lényeg, hanem van egy haverom, hárman laknak együtt az öccsével és az anyukájával. A kissrác 13 éves. Az anyja munkanélküli, a ház gyakorlatilag rájuk szakad, de 150e forintos HP laptop díszeleg a szeméthalmaz tetején. Az anyuka egész nap játszik a FB-on, ha van földgömböm, az tuti tőle jött, hogy bubble felkérést küldött. Ha a gyerek odaül, egyfolytába csetel, közbe meg vagánykodik, hogy "xy-t leótottam fészen".

Multkor találtam egy jó játékot neten (Impale, zombilövős), gondoltam, megmutatom havernak. Átmentem, odaültünk a géphez, és haver kicsit ráflashelt a játékra. Hazajött az öccse, és már az ajtóból kiabált, hogy álljunk fel a géptől, mert ő csetel. Én fel is álltam, haverom ott maradt, erre elkezdett a srác pattogni, hogy "beépítelek a közfalba", sőt, a saját testvérét leanyázta! Komolyan rosszabb volt, mint egy kábszerfüggő! A következő lépés pedig az volt, hogy belerugott haveromba, aki ezután felrakta a falra, de ez már másik sztori...

Nem értem, hogy lehet ennyire ráfüggeni valamire?

21F

2012. szept. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Én is gépezek, de nem 6 órákat..

1-ig suli

1óra alatt megkajolok+leckézek

5-6 lovamnál vagyok

utána kb. 1óra gép


nyáron meg dolgozok.

a mai nap kivételes eset mert készülök a holnapi fellépésre ill. 7tő táncon vagyok. [3 helyen táncolok]


14/l

2012. szept. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
*7től
2012. szept. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
10 éves vagyok!15:00-kor haza jövök a suliból vagy leülök a gép elé vagy Disney Channel-t nézek.A tesómnál is ugyanez csak ő xbox-ozni is szokott.Az tény hogy az elektronikai cuccok teljesen át vették a hatalmat.A gyerek csak felmegy a facebookra és elkezd a barátnőjével/haverjával beszélni.A gyerek mostmár nem csinálja azt hogy suliban megbeszéli a pl az x-y al hogy pl délután 16:00-kor találkozzanak a fajátszón.Szóval ez tényleg így belegondolva egy durva dolog mert a gyerekekhez nem lehet hozzászólni és gondoljatok bele ha ehez a luxushoz hozzászoknak akkor nem fogják hagyni hogy a kisgyerek játszon max.1 órát hétvégén az interneten hanem a szülők fognak a facebookon meg a skypeon lógni
2012. szept. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!