Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Mit szóltok ahhoz,...

Szülők! Mit szóltok ahhoz, hogy a gyerekeiket így elkényelmesedtek?

Figyelt kérdés
Én 16 éves vagyok. Ha valakivel beszélni akarok, csak felmegyek Facebookra, és ott találok mindenkit. Nem egy olyan embert ismerek, akik legalább naponta 10-szer belépnek Facebookra. Itt a Gyakori Kérdéseken is olvasom, hogy a legtöbb kamasz hétköznap kb. 3, hétvégén meg 5-6 órát gépezik, vagy szinte egész nap. Az osztályteremben ha körbenézek szünetekben, az osztálytársaim fele úgy foglalja el magát, hogy a telefonján netezik. De nemcsak a kamaszoknál van ez, a múltkor láttam a buszon egy 7-8 éves kisfiút, ahogy az Ipadjén megszállottan játszik. Miért nem figyeltek a gyerekeitekre? Szerintetek jót tesz nekik, hogy egész nap mindenféle képernyőt bámulnak?
2012. szept. 17. 13:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
76%
Te is ott ülsz épp, szóval bagoly mondja verébnek...
2012. szept. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
86%

Én korlátok közé szorítom a számítógépezést. Rendszeresen társasozunk is, erre szoktam figyelni.

Metrón én is engedem, hogy a gyerekek játszhassanak a telefonomon.

Amit nem szeretnék az az, hogy a facebookon éljék majd az életüket.

2012. szept. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
#1: Tudom, és nem is tagadtam, hogy én nem vagyok ilyen.
2012. szept. 17. 13:47
 4/22 anonim ***** válasza:
66%
szerintem tök természetes dolog ez 2012-ben. előbb utóbb olyan szintre fog emelkedni a technika, hogy már teljesen virtuális világban fogunk élni,gondolok itt arra, hogy maga az emberi test csak fekszik, közben az agyad teljesen máshol van, pl dolgozol , bnővel vagy, barátokkal, de mind virtuálisan. persze erre még várni kell.
2012. szept. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
75%

Szia!


Én nem vagyok ilyen van 152 hektár földünk 5 autónk, 6 traktorunk ˙[2db T150-es , 4 MTZ], rengeteg gép szerszám. Én egész nap dolgoztam. Csak ebben az a rossz ,hogy nincs egy testvérem se, meg még unokatestvérem sincs. Nincs kihez szólnod meg a többi.

Az eddig spórolt pénzemen 1,8 hektár földed veszek 450 ezer Ft-ért, majd pár nap múlva nézem meg azt a földed. Szinte egész nyáron dolgoztam. Én is vettem 1 hektár földed és a barátnőm aratta le van saját kis parcellámat.

Nem mindenki van el lustulva.

2012. szept. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
89%
Jobb facebookozni a telon, mint a minden nap látott útvonalon bambulni ki a busz ablakán. Illetve nálunk már a tanár is ezt a platformot használja házifeladhoz. Na meg ha a barátaid szétszórtan élnek nehéz is lenne mindegyikkel beszélni. A szünetekben, viszont tényleg fölösleges. És igen, vannak szélsőséges esetek, a függőségre, és az antiszociális viselkedésre is.
2012. szept. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
53%
én fiaim nem ilyenek nincs se nekem se nekik facebookjuk gépezni hétközben nemlehet,hétvégén meg ha van egy jó program oda megyünk és csak a maradék 1-2 orában játszunk a gépen együtt.
2012. szept. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként szerintem nem a szülők baja... A mai világban olyan gyorsan élünk, hogy egyszerűen nem érünk rá... Én most is 4 oldalt olvasok kirakosgatva a monitoron, és képes vagyok házit írni, és értelmes beszélgetést folytatni egy felnőttel. Máshogy unalmas. Ezek az eszközök nem hagyják annyira pihenni az agyunk, szerintem ezért lógunk rajtuk... Én legalábbis ezért. Habár én olyan 2 órával elvagyok, csak hétvégén kockulok többet 2-3 óránál. Telómon nincs net, osztályba se ez van... Örülnének, a tanárok, ha ez lenne...:) De amúgy vannak brutális, antiszociális esetek, amikor valaki a diznicsenölönm nő fel, olyan rinyálós kis idióta lesz...:(( Ez elég szomorú. Szóval tényleg sokat lehet lógni képernyők előtt, de nem csak rossz van benne... Mindenesetre minőségibb tartalmak esetén aztmondom nem baj, de így értelmetlen dolgokra pazarolják életüket... Ahogy egyik szinte 'elit' ismerősöm (brutális milyen agya van... főleg matekhoz, sakkhoz.) aztmondja mindig, hogyha átlagosan 1 órával kevesebbet gépeznék, és azt nyelvtanulásra fordítanám elég hamar beszélnék spanyolul, franciául, angolul, németül...:)


14/F

2012. szept. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
én is utálom ezt,foleg amikor a barátaimmal kint vagyunk meg minden és állandóan csak telefonon akarnak facebookozni. nem mondom,hogy én nem szoktam,mert igen és órákat netezek,mert nincs egy normális barátom aki tud élni a facebook nélkul is.és még rámharagudna ha megmondom nekik,hogy már betegesen facefuggok.
2012. szept. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Én órákat pokemonozok, de emellett mozgok is , meg van társasági életem és nem vagyok facebookfüggő (twitterfüggő annál inkább).
2012. szept. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!