Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hány éves korukban engedjem a...

Hány éves korukban engedjem a gyerekeknek az otthoni alkoholfogyasztást? Ti a kamasz gyerekeiteknek már engeditek?

Figyelt kérdés

lányom 16 éves, fiam 14, a párom lánya pedig 15


a lányok nemrég eltüntettek egy üveg bort a konyhából, onnan tudom, hogy megtaláltam a dugóját a szobájukban

párommal nem tudjuk, hogy hogyan reagáljuk le, ő azt mondja, hogy jobb ha itthon, velünk próbálják ki az alkoholt mintha máshol részegednének le és szerinte engedni kéne nekik, hogy megkóstolják itthon is, ha megkívánják

én szívem szerint leszidtam volna őket, egyrészt mert a tudtunk nélkül ittak másrészt mert még korai, ráadásul fél fél üveggel azért sok is


ti mit tennétek a helyemben? és szerintetek azt hogyan lehetne kideríteni, hogy a fiam ivott e már? (megkérdezni nem tudom, mostanában 2 szót nem lehet vele értelmesen beszélni, állandóan ingerült)


mit tegyek?



2012. szept. 16. 16:35
1 2 3 4
 31/38 anonim válasza:
48%
Szerintem még korai, én 18 leszek márciusban, de egy korty alkoholt nem ittam és büszke vagyok rá. 17/L
2012. szept. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
100%
Az "én időmben" még a kevert és a hasonlók voltak a menők. 14 évesen simán megengedték ünnepekkor (+névnap, szülinap), hogy ha kérek ihassak egy kicsit (kb fél feles). Ennek eredménye, hogy nem kellett sutyiban kipróbálni, és sose vittem túlzásba, még csak azt se mondhatom, hogy egy kicsit is többet ittam volna a kelleténél. 30/N
2012. szept. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
38%

azért vicces hogy a 18-19 éves korosztály alatti gyerekek osztogatnak nevelési tanácsot szálljatok már magatokba még ott van a pelus a seggeteken :D na ennyit az off-ról

Amúgy nekem is van egy 16 éves fiam és mivel tudom h én sem voltam egy angyal ennyi idősen ezért megbeszéltem vele h ritkán mértékkel lehet nekem a mérték az az h érezheti ő magát jól tőle de ne okádja össze magát és reggel ne a kórházba keljen érte mennem érezze jól magát de mértékkel és ez a legfontosabb !!


48/f

2012. okt. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy mértékkel. Én is tudok olyat, aki 14 évesen már okádásig ivott. Nem is lett belőle semmi. De az is biztos, hogy ha tiltod akkor is kipróbálja, és sokkal veszélyesebb, amikor egy társaságba már csakazért is megissza amit a többiek, de ha még életébe nem ivott, olyan alkoholmérgezést kaphat, hogy belehal. Ezzel szemben ha otthon egy-két haverral iszogat, akkor nem fog addig inni, amíg a többiek, ha úgy érzi, hogy elég, és még figyelni is lehe rá. Egy csaj 17 évesen ivott először (titokban), és hát nem nagyon tudta mi az, hogy mértékkel. Másnap a kórházba ébredt. Vannak olyanok, akik arra mennek, hogy okádjanak. Hajrá. Bár azt elérnék egy kis gyomormozgatóval is. Én úgy tartom, hogy ha iszok, legyen jó kedvem, de ne hánnyam össze magam. 3-4 sör meg 2-3 feles egy délutánra, estére az semmi. Mondjuk 4-10-ig
2012. okt. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim válasza:
100%

Egész kicsi koromtól ott volt az asztalon a bor, beledughattam a kisujjamat, később beleittam apukám boroskólájába, a bárszekrényünk se volt soha zárva.

Éppen ezért soha nem éreztem nagy vágyat, hogy titokban leigyam magam a sárga földig. Még soha nem voltam részeg.

Pár éve ünnepekkor iszok 1-2 korty alkoholt, ha együtt a család és koccintunk. Ennyi.


Én sem fogom a gyerekeimet tiltani az alkoholtól, az biztos.


21/L

2012. nov. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
100%
Én gyakorlatilag itthon pálinkán kívül bármiről ihatok kb. fel pohárral, pont ezért soha nem voltam részeg, és nem is tervezem hogy buliból p.csarészegen fetrengjek. Szerintem gusztustalan. 14/L
2012. nov. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim válasza:
100%
Én 15.5 vagyok és fiú. Szerintem az a helyes ha a gyerek alkalmanként ihat egy kicsit. Én megszoktam inni havonta egy fél liter sört meg néhány cent pálinkát (SZÜLŐI ENGEDÉLLYEL) de nem többet. Ez azért jó mert szerintem minél jobban tiltanak valamit a gyereknek annál jobban kívánja de persze mértékkel.
2014. aug. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim válasza:
16évesen agódtok eggy üveg bor miatt?Ugye ez most vicc! A helyedben hagynám őket.És a fiad 14-évesen valószinüleg már ivott.De most ha azt akarja eggy évben eggyszer-kétszer akkor tegye!(Csak ügyelj arra hogy azért ne vigye tulzásba!
2016. jan. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!