Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hány éves korukban engedjem a...

Hány éves korukban engedjem a gyerekeknek az otthoni alkoholfogyasztást? Ti a kamasz gyerekeiteknek már engeditek?

Figyelt kérdés

lányom 16 éves, fiam 14, a párom lánya pedig 15


a lányok nemrég eltüntettek egy üveg bort a konyhából, onnan tudom, hogy megtaláltam a dugóját a szobájukban

párommal nem tudjuk, hogy hogyan reagáljuk le, ő azt mondja, hogy jobb ha itthon, velünk próbálják ki az alkoholt mintha máshol részegednének le és szerinte engedni kéne nekik, hogy megkóstolják itthon is, ha megkívánják

én szívem szerint leszidtam volna őket, egyrészt mert a tudtunk nélkül ittak másrészt mert még korai, ráadásul fél fél üveggel azért sok is


ti mit tennétek a helyemben? és szerintetek azt hogyan lehetne kideríteni, hogy a fiam ivott e már? (megkérdezni nem tudom, mostanában 2 szót nem lehet vele értelmesen beszélni, állandóan ingerült)


mit tegyek?



2012. szept. 16. 16:35
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
71%

Utolsó nagyon elrontottátok a gyereket, mert nem tudom honnan veszed ,hogy nem bírunk mértéket tartani?

Én a barátnőmmel sokat szoktunk borozni, pezsgőzni.


16F

2012. szept. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
46%

Nekem sohasem engedték, hogy igyak alkoholt... Energiaitalt se. Bár kólát nem bánják... Mindenesetre az alkohol, ami eddig rajtam átment, az 3 sör. szerintem nem olyan sok. (Erről a szüleim nem tudnak.)


14/F

2012. szept. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
96%

Martini, likőrök, bor, pezsgő, citromos sör- ezeket ihatok velük, annyit szoktam kb mint anya. Felbontott pia csak alkalmakkor van itthon.

Ha néha bulizok annyit kérnek hogy tudjuk kb. hogy hol a határ, meg ne talajrészegen fetrengjünk. Ez nekem se célom, szóval nagy ellentétek nincsenek. Normális alkoholmennyiséggel semmi bajom, tudom kb mik a határaim, azon felül nem erőltetem.

15/L

2012. szept. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
100%
Hat a 4-es az egy huuuulyeee...
2012. szept. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy ez nem egy egyszerű kérdés ám,nem csak ennyiből tevődik össze,amiket itt írnak a válaszadók.Persze,hogy odaadod a gyerekednek(14-15 évesen) szilveszterkor a pohár pezsgőt,de viszont azt nem szeretnéd,ha rendszeressé válna az alkoholfogyasztása.Szerintem teljesen reális,hogy 14-15 évesen ihat 1 pohárral,aztán később úgyis annyit iszik buliba,amennyit ő akar,mert kiszolgálják.Tuti.Főleg a nagyvárosokban van így,ahol gazdagabbak a szülők,így a 14 éves lányok járkálhatnak agyonszolizott bőrrel,húsz kiló sminkkel,és persze,hogy kiszolgálják őket:mert nem 14 évesnek,hanem 18-20-nak néznek ki.Ez viszont már a szomorú véglet,szerintem értesd meg a lányokkal,hogy nem kell az alkoholfogyasztást titokban tartani,de rendszeres azért ne legyen.Hívd fel a figyelmüket arra,hogy ez veszélyekkel járhat.Az agyukra hass,ne a lelkiismeretükre!Ne neked akarjanak megfelelni,hanem önmaguknak és legyen egy bizonyos önkontroll!


17/L

2012. szept. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
100%
Én 14 éves vagyok, nekem soha nem tiltották meg az alkoholfogyasztást. A szüleim mindig megkínálnak a piájukból, ha isznak(persze csak mértékkel). Valószínűleg ezért nem fordult még meg a fejemben, hogy piát lopjak, és azt sem tervezem, hogy talaj-pi.csa részegre igyam magam egy buliban. Ha ennyire eltiltod a srácaidat a piától, akkor szerintem természetes, hogy csak azért is ki akarják próbálni az ivást.
2012. szept. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
100%

Kamaszkoromban állandóan lerészegedtem :D Eleinte tiltották és ezért próbálgattam de aztán megengedték otthon, hogy kóstoljam akkor már nem volt nagy szám. :D


Ennek ellenére több diplomás felnőtt nő lett belőlem teljesen normális életvitellel.


A vesszőkért bocsánat be van ragadva az a gombom csak néha reagál.

2012. szept. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
100%

Hogy őszinte legyek. Én se vagyok hű de milyen idős. A lányok korosztályába tartozom, viszont nekem soha nem engedték, hogy igyak. max 1 kortyot anya söréből. Nem járhatok el bulizni. Ha 10 óráig kint szeretnék maradni valamilyen koncert vagy akármilyen program miatt, könyörögnöm kell és így se sűrűn engednek. Ezzel egészen addig nem is volt probléma amíg nem múltam el 14 és fél - 15 éves. Most olyan társaságom van, akiknek nem tiltják, persze nem tajrészegek minden nap, de alkalmakkor isznak, buliznak stb. Mivel nekem ezeket nem engedik, sőt határozottan tiltják, kénytelen vagyok hazudni. Igen voltam már részeg, maradtam ki éjszakára, de csak mert nem mondtam igazat, és mostanában egyre többet hazudok, pedig nem szeretek.


Viszont a kérdésre én azt mondanám, hogy beszélgessetek velük. Kínáljátok meg őket néha egy-egy pohár sörrel, vagy bármivel, csak ne legyenek részegek. Ne legyenek tabu témáitok. Mondjátok el nekik, hogy nem kell titokban elcsenni az italt, mert ha kérnek kapnak. Tudod mindig a tiltott gyümölcs a legédesebb!! Ezt gondolod végig.:)

Sok szerencsét!

2012. szept. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
100%

legalább otthon isznak :)


de kell egy nagy berúgás / hányás rosszulllét hogy tényleg elvegye az ember kedvét és ne igyon folyton lerészegedésig...


én 14 évesen rúgtam be először és a családom azóta is ezzel cikiz, pedig 15év eltelt...

2012. szept. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
100%
No, hát 15 évesen ittam először. Addig max egy korty sör (útáltam) meg egy nyalás pálinka. Akkor ittam először 2 pohár pálinkát, meg 2 sört. Jó kedvünk volt, de semmi bajom nem lett.
2012. szept. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!