Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hány éves korukban engedjem a...

Hány éves korukban engedjem a gyerekeknek az otthoni alkoholfogyasztást? Ti a kamasz gyerekeiteknek már engeditek?

Figyelt kérdés

lányom 16 éves, fiam 14, a párom lánya pedig 15


a lányok nemrég eltüntettek egy üveg bort a konyhából, onnan tudom, hogy megtaláltam a dugóját a szobájukban

párommal nem tudjuk, hogy hogyan reagáljuk le, ő azt mondja, hogy jobb ha itthon, velünk próbálják ki az alkoholt mintha máshol részegednének le és szerinte engedni kéne nekik, hogy megkóstolják itthon is, ha megkívánják

én szívem szerint leszidtam volna őket, egyrészt mert a tudtunk nélkül ittak másrészt mert még korai, ráadásul fél fél üveggel azért sok is


ti mit tennétek a helyemben? és szerintetek azt hogyan lehetne kideríteni, hogy a fiam ivott e már? (megkérdezni nem tudom, mostanában 2 szót nem lehet vele értelmesen beszélni, állandóan ingerült)


mit tegyek?



2012. szept. 16. 16:35
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
100%
en 15 eves srac vok, de szuleim siman megengednek 1-1 sort, vagy telen 1-2 dl forraltbort, kulonleges esemenyekkor meg mehet 1 pohar pezsgo, bulikban meg megmondtak h tudjam hol a hatar es amennyire lehet jozanul jojjek haza, ehhez tartom is magam.
2012. szept. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
66%
én már 14 évesen nyugodtan ihattam a házi páleszt meg apa viszkijét
2012. szept. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
65%

Én 17 éves vagyok. Régebben én is játszottam felnôttsdit, de rájöttem, hogy nagyon gáz amikor a kis tinigyerekek ( tudom, én is ez vagyok ) leisszák magukat a sárga földig. Nekem a szüleim nem tiltják nagyon az itthoni alkoholfogyasztást. Vendégségben is mindig megkínálnak egy doboz sörrel, de vissza szoktam utasítani. Édesanyám péntekenként vesz egy üveg bort és azt iszogatja. Mindig megkérdezi, hogy kérek-e egy fél pohárral.

Tehát egy bizonyos idô után otthon egy keveset ihatnak, persze ritkán. A bulizás az más tészta ott részegre ihatja magát és ahhogy látom meg is fogják tenni, ha a szüleiket meglopják akár csak egy borral is. De remélem nem így lesz. Sok szerencsét hozzájuk!


17f

2012. szept. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
39%

hát érdekes nekem nem engedik meg, de nem tudnak mit csinálni, mivel apum már nem iszik 10 éve (alkoholista volt) nem akarja hogy úgy járjak mint ő. szilveszterkor 1 pohár pezsgő. vagy szülinapkor egy pohár sör. meg télen mikor hideg van akkor nagy ritkán egy deci forralt bort engednek meg. persze tudják hogy többet iszok mivel behozták újra az arany pénteket így minden pénteken haverokkal nyomatjuk a korsó söröket.

lehet lepontozni de nem engedném jobban oda figyelnék a másik meg az hogy ha inni akarnak vegyék meg a pénzükből ne lopjanak. legyen már meg a szülő és a gyerek között annyi tisztelet hogy nem lopunk vagy szól hogy anya figyelj szeretném meg kóstolni azt a bort kíváncsi vagyok milyen az íze...ennyi

meg hogy lehetnek ilyen primitívek ha már elpusztítottak egy bort akkor eltüntetnék a nyomokat. bennem egy világ dőlne össze ha lopna a gyermekem. jelzem eddig nem rúgtam be sosem de valahogy nem is bírok. igen lehet h én is alkoholista leszek, de már ennyitől is lehet az ember attól függ hogy reagál rá a szervezete. véleményem beszélgess el velük és kérdezd ki hogy a fiad is ivott-e és mért nem lehetett nektek szólni

17/L

2012. szept. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
71%

Ööö...izééé...én 13 évesen már pálinkáztam meg vodkáztam...Na jó, ez csak egyszer volt :)) De 14 éves korom óta bulikon rendszeresen iszok alkoholt (mikor épp nem fogyózom :))) Apuval pedig szoktunk együtt inni sört, sangriát, boroskólát, somersby-t, breezer-t (általában épp az aktuális kedvencünket)

Anyu ezek közül max sangriát iszik velünk nagy-néha.

Tudják, hogy szoktam inni. (bár kevesebbről tudnak, mint amennyit valójában iszok)

De sosem volt még olyan, hogy részegen fetrengtem volna földön, vagy nem tudtam volna egyedül járni. Egyszer az éltemben volt olyan, hogy 3x hánytam, de akkor éhgyomorra ittam (egész nap nem ettem semmit).


Nem hiszem el, hogy a 16 éves lányod most ivott először alkoholt...Apum és anyum is 50 év körül vannak ; apu 6 évesen berúgott csokilikőrből, mert tetszett neki az íze :)) ; anyu pedig 11 évesen titokban a padláson cigizett egy barátnőjével :D És képzeeeeld, még szórakozni is jártak

Mindkettőjükből értelmes felnőtt ember lett. Mindkettőjüknek egyetemi diplomája van. Apu főnök a munkahelyén.

Szerintem semmi gond nincs azzal, ha próbálgatják az alkoholt :) Ha pedig otthon is lazán álltok az alkoholfogyasztáshoz, néha isztok velük 1-1 pohár valamit, akkor az egy +pont lesz a gyerekeitek szemében, és legalább nem egy bulin akarják majd kipróbálni az összes létező alkoholos italt.


15,5/L

2012. szept. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
0%
hát képzeld én akkor is 16 voltam mostani szilveszterkor ittam meg egy pohár pezsgőt és még is itt vagyok attól mert te iszol attól még más máshogy reagál a dolgokra amúgy meg számomra azon van hangsúly hogy loptak
2012. szept. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
100%
"kedves" utolsó válaszoló (15,5L vagyok), én nem a te írásodra reagáltam, hanem a kérdezőnek írtam választ, úgyhogy nem értem a reakciódat az írásomra!
2012. szept. 17. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
94%

Minél jobban tiltod őket, annál inkább csinálni fogják. Nem igazán azért, mert menőzni akarnak vele, vagy annyira kívánják az alkoholt, hanem csak azért is. Velem is ezt rontották el. Megszokásból cigizek és iszogatok 16 évesen, csak hogy a szüleimet bosszantsam. Nem jó megoldás, de mivel nem engednek meg semmit, csak azért is csinálom. Nem vagyok függő, le tudok vele állni, meg nem fetrengek minden este részegen az utcán, de miért is ne csináljam? Egyszer vagyok fiatal, de ha a szüleimen múlna, még huszonévesen is teán meg nyalókán éldegélnék.


Nem vagyok követendő példa, de leírtam, hogy lásd, mi lehet(ett) a gyerekeidből :)


16/L

2012. szept. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem pont abba az eletkorba ertek a gyerekeid, amikor a legnagyobb elzullesek szoktak kezdodni. Ezt elkerulni ugy lehet, ha otthon ihatnak. Akkor ti tudjatok iranyitani mit ihatnak, es mennyit. Szerintem a bor se a sor ivasa legyen az iranymutato, mert ezek nem tul erosek, es meg jotekony hatasuk is van. Nezd meg a franicakat a kaja utani aperitifukkel. Neha egy pohar bor jol ellazit, es a sorre is ez igaz. En abszolut nem vagyok alkoholpart mellesleg, de ellene sem vagyok a alkalmankenti, mertekletes ivasnak. Tehat szerencsesnek mondhatnad magadat, ha a gyerekeid otthon buliznanak mertekkel, mintha valahol mashol tennek, ahol kitudja meg mit adnak majd nekik. Az pedig meglehet nem bor es sor lenne. Tehat ket rossz kozul kell valasztani, ami nem konnyu.
2012. szept. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
0%
Mi úgy látom, ebben is kivételesek leszünk, mert nálunk nincs itthon alkohol, soha senki nem iszik semmit. Szilveszterkor is üdítővel koccintunk. Nálunk szerintem ebből kimaradnak majd, bár még nem tartunk ebben a korban. Nem látom be, miért hiányozna ez az életünkből. Éppolyan legális drog, mint a kávé, vagy a cigi. 16 éves korban pedig mindent ismernek a gyerekek csak a "mérték" szót nem.
2012. szept. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!