Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hány éves korukban engedjem a...

Hány éves korukban engedjem a gyerekeknek az otthoni alkoholfogyasztást? Ti a kamasz gyerekeiteknek már engeditek?

Figyelt kérdés

lányom 16 éves, fiam 14, a párom lánya pedig 15


a lányok nemrég eltüntettek egy üveg bort a konyhából, onnan tudom, hogy megtaláltam a dugóját a szobájukban

párommal nem tudjuk, hogy hogyan reagáljuk le, ő azt mondja, hogy jobb ha itthon, velünk próbálják ki az alkoholt mintha máshol részegednének le és szerinte engedni kéne nekik, hogy megkóstolják itthon is, ha megkívánják

én szívem szerint leszidtam volna őket, egyrészt mert a tudtunk nélkül ittak másrészt mert még korai, ráadásul fél fél üveggel azért sok is


ti mit tennétek a helyemben? és szerintetek azt hogyan lehetne kideríteni, hogy a fiam ivott e már? (megkérdezni nem tudom, mostanában 2 szót nem lehet vele értelmesen beszélni, állandóan ingerült)


mit tegyek?



2012. szept. 16. 16:35
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
70%
Attól függ, mit értünk otthoni alkoholfogyasztás alatt. Egy kamaszgyerek már elég idős ahhoz, hogy kiemelt alkalmakkor koccintáshoz ő is kapjon a pohár aljára egy keveset az italból, de azért a napi borozgatásból/sörözésből még kihagynám. Azon csodálkozom, hogy a gyerekeid még sosem kóstolhatták meg az alkoholt. Én már kisiskolásként belenyalhattam a szilveszteri pezsgőbe.
2012. szept. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim válasza:
85%

Én is 16 éves vagyok és lány.

Ha lenne itthon pia én is valószínű hogy elcsentem volna, ha nem engedik kipróbálni az alkoholt. Szerintem igaza van a párjának. A fiával pedig ha nem tud beszélgetni, kérje meg a fia egyik jó haverját, hogy kérdezze meg tőle hogy ivott-e már. Így ki tudják önök is deríteni.

2012. szept. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem ilyen idős korban már nyugodtan engedni lehet nekik az alkohol fogyasztást 1 pohárral maximum. Én amikor 14 éves voltam akkor kaptam meg az első pohár pezsgőmet és meg engedték hogy nyugodtan megihatom. Akkor még más idők jártak nem volt az hogy minden fiatal minden nap éjszakákig fetrengett kint az utcán. Ott 16-18 év közötti fiatalok is csak nagyon kevesen jártak bulizni és italozni. Engem a szüleim úgy neveltek hogy ihatok alkoholt nyugodtan csak tudjam a mértékét. Ritkán voltam részeg amikor 20 felett voltam járok bulizni a mai napig is de van egy 7 éves lányom akit egyedül nevelek sajnos mert a férjem sajnos itt hagyott minket egy elég súlyos baleset miatt:( A lányom tavaly kezdte a sulit és már kezdem őt nevelni arra hogy mit fogadhat el és mit nem, és hogy kitől mikor hogyan stb... Én úgy szeretném felnevelni hogy a kamaszkorában ne essen bele ezekbe a dolgokba amik most mennek persze tiltani nem fogom neki a bulikat ha 16 lesz az alatt nem fogom őt elengedni az 100% és úgy igyekszem őt nevelni hogy csak napi 1 pohár menjen le neki akár 30 éves korában is amikor még 18-20 év aluli akkor nagyon ritkán igyon. Én amiket látok manapság az utcán eltudnám sírni magam hogy a mai fiatalok mit művelnek. Én ezt szeretném megelőzni hogy a lányom ne legyen ilyen, de ugyan akkor igyekszem úgy csinálni hogy azért ne legyen itt a 4 fal között kamasz korában és azért legyen egy kis szórakozás az életében is. De az biztos hogy sok olyan dolog lesz amit nem fogok neki engedni csak bizonyos mértékig persze. Most lehet jönni a régimódi dumákkal de én nem fogok egy részeges utcasarkit csinálni a lányomból. Engedni fogom őt szórakozni persze de módjával. És nektek is ezt kellene nem tiltani mindent meg büntetni őket ezerrel, csak higgadtan türelmesen álljatok a dolgokhoz ha inni akarnak nyugodtan igyanak előttetek abba nincs semmi mert ti tudtok szólni ha már a kelleténél sok alkoholt fogyasztanak. És azért még gyerekek ne igyanak alkoholt csak keveset hogy tudják milyen és ne a rossz társaság szoktassa rá őket.

Ha már a cigaretta téma is bekerül a dologba akkor is figyeljetek oda nehogy az legyen hogy már hetek, hónapok óta dohányoznak és utána jöttök rá. Szépen finoman csináljátok itt is. Ha nagyon ki akarják próbálni akkor meglehet próbálni de nem ajánlom ezt mert könnyen rászokhatnak sőt ne adjatok nekik cigit. Nekem adott apám egyet amikor 17 voltam és láttam másokat dugiba dohányozni. Ő nekem annyit mondott hogy meg engedi hogy kipróbáljam de csak egyszer és utána ha rajtakap akkor magamra vessek. Oda is adta nekem mondta hogy hogyan csináljam már gyújtotta volna meg de én mondtam hogy ezt nem! És letettem az asztalra. És soha nem gyújtottam rá eddig!!! Így is lehet nevelni őket. A cigarettát csak plusz példának hoztam fel. 34/N

2012. szept. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
21%

Én 16 éves vagyok gyakran berúgok mint az állat, szakközépbe járok ott ha egy picit tanulsz is meg vagy 3-mas. Én is tanulok 4-es az átlagom. Itt ebben az iskolában alig van gátlás.

Amikor az egyház át akarta venni, ők is ezt mondták. hogy nem jó ez a suli.

jól tanulok ez vasutas szakközép. Alig tudok valamit a vasútról mert itt mindig puskázok.

2012. szept. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
68%
én nem iszom,és nem dohányzom még kamaszkorban se dohányoztam ,inni itam de csak ünnepekor ,de mamár inni se iszok alkoholt.
2012. szept. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 Rat Poison ***** válasza:
100%
Durva vasszigort mértetek rájuk. Én akár négyéves pisiskoromban gazdagodhattam egy korttyal, ha épp feléledt bennem a kíváncsiság, a 13. életévem környékétől meg minden asztalra kerülőt megosztottak velem. Sört is ihattam velük a szürke hétköznapok estjein, bármit, csak mértékkel. Soha életemben nem részegedtem le, nem vonzott a gondolata, nem volt mire fel kialakulnia a lázadozásomnak. Szerintem nyomós érv vagyok az esztelen tilalom ellen.
2012. szept. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
56%
Pár korty ünnepkor a pezsgőből 14-15 évesen lehet de többet nem,egy pohár 16-17 évesen
2012. szept. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
93%
16 L vagyok, itthon nálunk szokás, hogy ebéd előtt egy kis likőrt vagy valamit iszunk, én is szoktam, néha többet mint Anyu :D de mi ha elmegyünk bulizni akkor is elmondjuk hogy mennyit ittunk, anyu csak nézni szokott, hogy ennyitől ő az ajtót nem találná meg, nemhogy mi még be is zárjuk az ajtót, felmegyünk a lépcsőn, stb...:) Szerintem engedd nekik, pont azért nyúlták le a bort, mert még új nekik, és félnek hogy nem engednétek. Mond nekik a legközelebb, hogy máskor osszák meg veletek is, ne titokban csinálják, és még egy kis borozás mellett erősödik is a kapcsolatotok :)
2012. szept. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
92%

Érdekes emberek vannak. Most komolyan, attól még senki nem lesz alkoholista, hogy megiszik otthon 1 pohár sört, szülinapján egy kis pezsgőt, vagy ne adj isten Szilveszterkor az emberek nagy részéhez hasonlóan részegen üvöltözik az utcán.

Engem már 3-4 évesen is megkínáltak egy kis sörrel, borral, pezsgővel, ha a felnőttek ittak. Apám szeret szakácsmesterkedni, ha készít valamit, ahhoz mindig elmagyarázza, milyen féle ital illik, és én mindegyiket megkóstoltam/megkóstolom. Sosem lett tiltva nálunk.

Ennek ellenére voltam részeg, nem is egyszer, ha bulizunk a haverokkal lemegy 1-2 pohár, de ennek semmi köze az otthoni alkohol fogyasztáshoz.

Talán többet érsz el vele, ha inkább megengeded nekik, hogy otthon igyanak, így nem fognak eltünedezni az üvegek és nem lesz olyan izgalmas az ivászat.

2012. szept. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
48%

Én vagyok a 17:35-ös.

Sokat be voltam rúgva már 16 évesen sok, sört bort szoktam inni.

A barátnőmmel sokat koccintunk rendes igazi pezsgővel és semmi bajunk sincs.

Szóval nem kéne ilyen szigorúnak lenned.

Soha nem tudja meg az a gyerek milyen jól lenni.

Ez gáz ahogy nevelitek őket.


16F

2012. szept. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!