Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Lányom egy hete nem szól...

Lányom egy hete nem szól hozzám, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Elkérezkedett Balatonfüredre 3 napra, 2 éjszakára az osztálytársaival, de nem engedtem el, mivel nem érem, hogy ott lenne a helye, és féltem is nagyon. Most egy hete nem szól hozzám, és azt hajtja, hogy más ennyi idősen nem 3 napra, hanem egy hétre megy, és Siófokra..mit tegyek hogy hozzám szóljon? Nagyon szigorú döntés volt?
2012. júl. 20. 11:54
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
17 évesek múltak 2 hónappal.
2012. júl. 20. 11:54
 2/23 anonim ***** válasza:
73%
Hány éves???
2012. júl. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
85%

Óóó... Engem a 16 szülinapom előtti hónapban (tehát 15 éves voltam) egy hétre elengedtek a barátnőmmel (aki akkor szintén 15 volt) Keszthelyre...

Nekem nagyon jól esett, hogy bíztak bennem a szüleim, és felnőttnek tartottak, meg önállónak. Pedig ekkor még mobiltelefon sem volt, de hívtam őket kétnaponta fülkéből... (Nem raboltak el, nem erőszakoltak meg, nem csináltunk semmilyen hülyeséget.) Talán egy kicsit tényleg szigorú voltál. Ha bízol benne, akkor elengedhetted volna, szinte már felnőtt, hadd gyakorolja az önállóságot! Vagy volt valami zűr, ami miatt nem bízol benne?

Szerintem idővel megenyhül...

2012. júl. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
82%

Hát én azt gondolom,hogy ennyi idősen bizony már elengedhetted volna.Elhiszem,hogy félted,hiszen szülő vagy.De gondolkozz picit az ő fejével;képzeld magad az ő helyébe.Nyár van,nem is oly soká 18 lesz és vágyik egy kis "függetlenségre".Ha megbízol benne,ismered azokat,akikkel megy,mindenképpen el kellett volna engedned.

Szerintem próbáld meg elkapni egy jobb pillanatában,és ülj le vele beszélni.Mondd el neki, te mit érzel és miért hoztad meg ezt a döntést.Nyilván ő is érvelni fog,de próbáljatok meg valahogy kompromisszumot kötni;biztosan lesz valami megoldás.Lássa,hogy bízol benne.

És ha legközelebb lesz ilyen,akkor vegyél erőt magadon és engedd őt el,hiszen már majdnem felnőtt. :)

2012. júl. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 nittababy ***** válasza:
46%
Kicsit szigorú voltál ha bízol benne akkor nyugodtan elengedheted volna!!de szerintem hagyjad most hagy nyugodjon le majd ő fog keresni téged figyeld meg ha máskor nem akkor majd akkor ha meg akar vetetni valamit!!
2012. júl. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
50%

engem 17 évesen engedtek el először két napra.

és utólag belegondolva, volt pár necces helyzet, ami rosszul is elsülhetett volna és csak a szerencsén múlt, hogy nem így lett.

egy éjszakára elengedhetted volna, de most már mindegy

amúgy Füreden ismerős vagyok, tényleg nem Siófok, sokkal biztonságosabb és kulturáltabb...

most már mindegy, ne keseregj, ha akarod még egy napra elengedheted, de ha ezt megteszed, akkor innentől lőttek a tekintélyednek és tudni fogja, hogy durcira bármit elérhet nálad.

legközelebb engedd el, ezt mondd is el neki de ennél többet kár magyarázkodni

2012. júl. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
50%

Én is úgy jártam mint a lányod. XD

én 16 éves vagyok és én is most nyáron szerettem volna elmenni a barátaimmal Balatonra(4 napra mentem volna az egyik srác szüleinek a nyaralójában szálltunk volna meg)

de anya nem engedett el.Bár szerintem ez más tészta mert szerintem az én anyukám nem féltett volna,nem, mondta,hogy miért nem engedett el,de már nem is érdekel....


Elmondtad a lányodnak,hogy miért nem engedted el?

Ha elmondtad neki,hogy nagyon félted és nem szeretnéd,hogy baja essen......,akkor mond meg neki,hogy gondolkozzon el,

képzelje el magát a te helyedbe,ő nem féltené a lányt,mert én most bele gondoltam és ha felnőtt lennék lenne egy 16-17 éves lányom akkor szerintem akárkivel nem engedném el,

csak akkor ha velük tart egy felelősség teljes megbízható felnőtt ismerős.

Mondjad meg neki,hogy te vagy az édesanyja, és az egyik az,hogy nagyon félted, a másik meg az,hogy a te felelősséget,ha baja esik nem tudsz neki segíteni.....

Lehet,hogy én nagyon szigorú anyuka lennék,de szerintem ha

a helyedben lettem volna én sem engedtem volna el.

Egyébként már én sem nagyon beszélek az édes anyámmal,mert

úgy vettem észre,hogy nem is érdekli,hogy mi van velem,hozzá sem lehet szólni,mert bármit szeretnék neki mondani azt mondta,hogy most miattad elfelejtettem,hogy mit akartam,vagy hogy most ne zavarj.... és ezt szinte mindig eljátszotta velem így már nem is szólok,hozzá,csak akkor ha kérdez valamit,mert ha nem válaszolok akkor leüvölti a fejem...

Most durcis,mert nem az lett amit ő akart,én megértem őt egy picit,de lassan úgyis megnyugszik.

Én azt mondom,hogy mond meg a lányodnak,hogy szereted,és nagyon félted és gondolom jó akarsz neki.

Lehet,hogy a lányod nagyon szívesen elment volna a barátaival Balatonra,de szerintem veled is szívesen elmenni,vidd el Balatonra,vagy lepd meg valamivel,akkor majd úgy is meg fog szólalni.

2012. júl. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem el kellett vona engedned őket. Annyira már nem kicsik, és nem egy évről lett volna szó.,
2012. júl. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
74%
17 éves múlt? Ez tényleg szigorú döntés volt szerintem.. Elengedhetted volna, ha tisztázod vele a határokat.
2012. júl. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
18%

Hát,amikor ránéztem a szövegre,azt hittem 14 évesekről van szó.Kicsit megdöbbentem,mikor azt írtad már 17 éves elmúlt.Gondolj bele,pár hónap múlva már felnőtt lesz,sok ember ilyenkor már elköltözik otthonról,egyetemre megy,önálló,sőt van olyan aki édesanyává válik.

Szerintem várd meg,hátha kicsit enyhül,esetleg lepd meg valami jó kis pólóval,vagy mond meg neki,hogyha hazajönnek a barátai csapatnak egy nagy bulit.Abba is gondolj bele,eléggé kellemetlenül érezheti ő most magát,megalázkodott a barátai előtt,szóval jogosan haragszik rád.

2012. júl. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!