Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek ha rondán ír a fiam?

Mit tegyek ha rondán ír a fiam?

Figyelt kérdés

13 éves egyébként jó tanuló (4-5) - nagyon jó gyerek, de a külalak 2-es (de még az is túl jó)

Alsó tagozatban úgy írt mint az álom. Aztán... Mit tegyek?

Egy időben irattam vele naponta pár sort- egy kicsit javult.



2012. máj. 16. 14:51
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne piszkáld vele, és ne stresszelj ezen. Az én fiú osztálytársaim (7. osztály) is nagyon rondán írnak 1-2 éve, de senkit nem érdekel. Nekem tavaly volt egy olyan időszakom, amikor rajtam kívül szinte senki nem tudta elolvasni. Mostanában a legtöbb nálam idősebb ismerősöm azt mondja, nagyon szépen írok, és egész ,,felnőttesen''. Azt sem teljesen értem, miért osztályozzák a külalakot (fiad kb. 6-7.-es lehet) de minden tanár mást tart fontosnak. Nem ismerem a fiad, még az is lehet (osztálytársaimból kiindulva) hogy ,,csakazértse ír szépen''. Szerintem ne írasd, mert ez ilyenkor csak ciki lehet. Ennyit tudok segíteni :) 14/L
2012. máj. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok segítőkész és értékes választ - sokat segített.

Én se foglalkoznék vele csak olyan hülye szülő vagyok aki elmegy a fogadóórára és végighallgatja a tanárt aki másba nem tud belekötni és úgy állítja be mintha ez lenne a világ legnagyobb problémája. Mármint a külalak.

2012. máj. 21. 09:36
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Szemészet,van az a jobban megfoghatós cerka nekem az segített (bár még így is rondán írok,de már nem annyira), mondd meg neki hogy a házit írja meg szebben.
2012. máj. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
A jobban megfogható cerka az a három élű? Vettem korábban neki egy IU tollat - de elkeverte. Szerintem is az a gond, hogy nem mozgatja írás közben a csuklóját. Kicsi, kevés a játéka a kéznek.
2012. máj. 23. 11:59
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Barátomnak csúnya az írása, őt az anyja elvitte orvoshoz is emiatt. Azt mondták rá hogy diszgráfiás, de annyi volt csak a baja, hogy a finommotorikus mozgásra nem volt rendben. Tehát a kézügyessége volt a rossz, és ez nem is javult. Most is rondán ír. Viszont agyilag meg egy zseni, tehát a munkahelyén nem származik semmilyen hátránya ebből, ott géppel szokott írni.


Nálam meg úgy kezdődött hogy kb 1 éves koromban adott anyu ceruzát a kezembe, és mikor unatkoztam, azt kérte hogy rajzoljak, vagy pl barbi ruhákat is varrtam, vagy gyöngyöt fűztem és ez mind mind javítja a kézügyességet.


Amikor pedig a suliban elkezdtünk írni, az úgy kezdődött ugye, hogy hogy sok O betűt kellett leírni egymás után, az aljára meg rajzoltam mindig sormintákat is pluszban, kis tulipánokat, vagy akármiket. Később megtaláltam egy ilyen füzetet, melynek az elején még szögletesek voltak azok az O betűim, de a végére már egyre kerekebbek és volt köztük néhány majdnem tökéletes kör is. De én egy egész füzetet teleírtam csak O betűvel.


Szerintem csak annyi az egész, hogy kellően sokat kell gyakorolni, és lassan, ráérősen , mert ha az alapokat jól megtanulja valaki, utána már gyorsan is menni fog. De ezt csak én gondolom, a barátom szerint hülyeség, mert őt is gyakoroltatták, és neki mégsem javult a kézügyessége.


Viszont mégis azt gondolom, hogy talán neki negyedannyi ideig nem volt a kezébe ceruza, mint nekem. Ráadásul őt kényszerítették rá hogy írjon, én meg az egészet játéknak fogtam fel, és én meg akartam tanulni szépen írni, ezért meg is tanultam.

2012. máj. 25. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

A gyakorlással kapcsolatban még annyit, hogy pl ha nekem kézzel le kell rajzolnom egy & jelet, vagy egy @ -ot, akkor már gondolkodnom kell, mert azt nem gyakoroltam soha.


Azt csak géppel szoktam, de volt már hogy kézzel is le kellett írnom szökőévben egyszer, de akkor mindig gondolkodnom kellett, hogy honnan indítsam az end jelet, belülről, vagy kívülről húzzam a vonalat, hogy olvasható legyen.


És ha ezen gondolkodni kell az már gáz, mert ennek is rutinból kéne mennie, de ha nem gyakoroltam soha külön azt a betűt leírni szépen, akkor mitől lenne rutinom?

2012. máj. 25. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
52%
Egy szakmunkásnak nem kell szépen írnia.
2012. máj. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Jó tanuló voltam és csúnyán írtam. Aztán műszaki suliban lecserélődött charset. :-)

Grafikus vagyok.

2012. jún. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

ezt nem teljesen értem. én lány vagyok, nekem is hisztiztek a szüleim, ha nem volt teljesen szabályosan kerek az a betűm.

miért baj az, ha nem ír valaki olyan szépen?! én biztosan nem fogom a gyerekemet azért cse*tetni, mert nem szabályos, ahogy ír.

2012. jún. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!