Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti mit szólnátok ha óvszert...

Ti mit szólnátok ha óvszert találnátok a 14 éves lányotok zsebében?

Figyelt kérdés
2012. máj. 15. 16:54
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:
ELső utánam kommentelő: volt itt egy olyan komment, hogy: "széjjel verném a kis ringyót" na, erre írtam a ringyós részt, az előtte hozzászólók mind nagyon kedvesek és barátságosak voltak :)
2012. máj. 17. 16:43
 22/37 anonim ***** válasza:
43%
Hogy legalább védekezik. Én csendben örülnék. ÉS nem hoznám fel előtte mit találtam
2012. máj. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim válasza:
72%
Én azt gondolom,hogy ha kellően jó a kapcsolat Anya és lánya között akkor nincs mitől félni.Nekem is van egy lányom aki bár már felnőtt gyermekes anyuka.De a mi kapcsolatunk az elejétől fogva teljesen nyitott volt.Soha semmi problémánk nem volt e téren.Tudtam az első intim kapcsolatról is(ami kb.17 évesen volt) és Én voltam az aki a fiúnak is el mondtam,hogy nem egy embernek a feladata védekezni.Ha szeretik egymást és a szexre gondolnak akkor Ő is vigyázzon rá.Elmondtam azt is a lányomnak , hogy érzelmek nélkül csak azért mert a többiek evvel dicsekednek ,ne menjen bele ilyen dologba.Hála istennek egy okos értelmes csodálatos lányom lett ,minden baklövés nélkül megúsztuk ezt az időszakot.Most az ő feladata lesz az előtte lévő példa után felnevelni ,felvilágosítani a kislányát.És még annyit :ha nem kellően nyitott a kapcsolat az anya és lánya között akkor azután van miért aggódni.El kell fogadni ,hogy ennyit változott a világ és a tiltás önmagában nem megoldás sem az erényöv.
2012. máj. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim válasza:
100%
Nem tudom van-e a lányodnak barátja,de ha igen,ha nem,tudnod kell,hogy az iskolák többségében a 14 évesek kapnak egy csomagot,amiben a tisztasági cuccok mellett van egy óvszer is,talán ezt találtad meg a zsebében.viszont az is lehet,hogy csak ezzel akarja felhívni magára a figyelmet.
2012. máj. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
100%
Szerintetek illő a lányom-bárki-zsebében kotorászni? Mit szólnál hozzá, ha az éjjeli szekrényedben/ retikülödben találna a lányod gumit? Deni
2012. máj. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
Csak úgy mellékesen mondanám, hogy nálunk most volt felvilágosítás a suliban, és a védőnő mindenkinek adott párat, és azt mondta, egy tini zsebében/táskájában mindig legyen ott, mert sosem tudni. (és ezzel nem engedélyt kaptunk arra...)
2012. máj. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
Örülnék neki
2012. máj. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:
Stop! Nem kotortam a zsebében, bedobta a nadrágját a mosásba, én meg ellenőriztem a zsebeket, nehogy kimossak egy zsepit, mert akkor szöszölhetünk egész délután. Így akadtam a gumira. Sosem turkálnék a cuccai között.
2012. máj. 20. 11:04
 29/37 anonim ***** válasza:
79%

A lányok is barátkoznak. Az idő előtti nemi kapcsolatok nagyon sokszor APA HIÁNYT jelentenek. A fiúban keresik az apa-pótlékot. Helyette persze egészen mást kapnak.

A kérdező által feltett mondat - jelzés értékű. Nagyobb figyelmet kell fordítani a szülőknek a gyermekeik iránti szeretetre. Az iskolai felvilágosítás csupán materiális közlés, sokszor sokkoló hatást vált ki, idő előtt. A családban kapott valódi szeretet - hiánya - idő előtti testi kapcsolatba kergetheti a lányokat. Az egészséges szülői szeretetet semmi sem pótolhatja.

Kedves Kérdező, férjeddel együtt gondos szeretettel figyeljetek gyermeketekre. Még néhány hónap, és év, és vége a gyermekkornak. Egészséges formában minél több időt töltsetek együtt. Az el nem múló családi örökség nem az ingatlan, vagy a pénz, hanem az együtt töltött idő.

63/F

2012. máj. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
81%

a sok okos/kevésbé okos hsz után megjegyezném, - közeli haverságban lévén több 14-16 éves csajszival - hogy sajnos manapság elmondásuk és saját tapasztalatuk alapján nagyon nem ritka 14-15 éves kor körül elveszíteni a szüzességet. És nem szakmunkásképző, nem társadalom alja, nem részeges szülők, semmi extra, normális család-normális gyerekek.


Úgyhogy kedves lányos szülők, erre tessék felkészülni, és felkészíteni őket, ez a való világ.


Hátha a közeli jó szülő-gyerek kapcsolattal és időben való beszélgetéssel ki lehet tolni ezt 1-2-3 évvel.

2012. máj. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!