Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek ezzel megvettem a...

Szerintetek ezzel megvettem a barátaim szeretetét? Mit tegyek ez ellen?

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdtem a gimit és borzasztóan rettegtem attól,hogy egy szürke kis senki leszek,mert az általánosban mindenki ismert és jóban voltak velem.Ezért szinte minden hétvégére szerveztem valamilyen programot,ahol én általában én fizettem azok helyett,akiket elhívtam...akikről tudtam,hogy biztosan jóban lennénk,mert tudtam,hogy őket az egész városban ismeri és mindenkivel jóban vannak.

Meg ha páran mentünk ebédelni valahová,akkor mondtam nekik,hogy majd én fizetek.

Tényleg nagyon jóban lettünk,tök sok barátom van,de az egyik volt osztálytársammal beszélgettünk ma és ő mondta,hogy ez kicsit olyan,mintha "megvettem" volna őket.És egy kicsit mintha tényleg olyan lenne...vagyis tök sokszor veszek nekik apróságokat a büfébe,most,hogy volt a félév,vettem azoknak egy kis ajándékot,akikkel tényleg nagyon jóban vagyok.


Szerintetek tényleg megvettem a barátságukat?Mit csináljak,hogy ne érezzem így?


2012. febr. 15. 16:35
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

Igen, a legtöbbjükét biztosan. Ezentúl próbálj olyan dolgokat tenni nekik, ami nem kerül pénzbe, aminek igazi baráti értéke van.


Ez vagy elég lesz, vagy nem. Néhányuk el fog fordulni tőled, remélhetőleg nem mindegyik.


Egyébként le a kalappal, hogy így felismerted a szituációt és a benne rejlő emberi aspektust. Ez alapján azt mondom: jó ember vagy, ezzel legyél tisztában. Lehet hogy komplikáltad a helyzetedet, de nem helyrehozhatatlan, tanulhatsz belőle és akár másokat is taníthatsz általa, pl. a barátaidat, ha elmondod nekik az aggályaidat. Aki együtt fog veled érezni és melléd áll úgy is, hogy nem hívod meg a büfében, az a barátod lesz. Aki meg nem, arról legalább kiderült. :)

2012. febr. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
32%
miért kell neked egyáltalán olyan barát aki nem azét szeret aki vagy,hanem mert minden szart megveszel neki.te nagyon hulye vagy,ha azt hiszed majd számíthatsz rájuk,mert ezek nem barátok
2012. febr. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%
hű ez nagyon gáz,tényleg megvetted őket..te ezek nem barátok,hanem érdekhaverok,ezentúl el is fogják várni,te a szüleid nem tanítottak meg rá,hogy nem így működnek a dolgok,hogy te fizeted a másik kajáját meg egyebet hogy barátok legyetek elég gáz..már ne is haragudj
2012. febr. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha tényleg barátok akkor nem megvetted őket,mert nem a pénzed miatt barátkozznak veled. Ha meg nem a barátaid akkor meg 'megvetted' őket.

Én is sokszor fizetek kis apróságokat (negro,pár dl üdítő),de tudom,hogy ők is szívesen meghívnak majd engem.


Egyszerű.. nem kell ajándékkal elárasztani őket. Pl félév alkalmából minek ajándék?Fölösleges. Elég ilyen névnap,szülinap,szerintem.

Az,hogy néha meghívod őket oké,de nem kell mindig neked fizetni..mert egy idő után ez tök természetessé fog a számukra válni és már elfogják tőled várni,hogy fizess nekik.

Mert szerintem azzal nincs gond,hogy párszor meghívod őket. De ennek így oda-vissza kéne menni.

Legalábbis mi úgy szoktuk.. egyszer fizetem én a sütit egyszer meg ők az üdítőt. Ha meg ez nem működik,mert viták vannak,hogy 'de hisz nekem 200ft-ba került a süti te megy csak 100ft-ot fizettél' akkor meg nagyon egyszerű nem kell meghívni senkit se semmire csak azt aki megbecsüli:)

Ennyi lett volna a monológom.

2012. febr. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tudod, ez után ha nem veszel nekik semmit ebbe a félévbe nem lesznek barátaid, csak az igaz barátok maradnak meg veled.
2012. febr. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mi volt a célod amikor vettél valakinek valamit ?

Ez a válasz a kérdésedre.

Ha az volt hogy megvedd őket, akkor megvetted.

Ha valami más akkor nem.

2012. ápr. 6. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!