Mennyi pénzt adnátok a – 17 éves - kamasz lányotoknak? Szerintetek mennyi a reális havonta?
Én amondó vagyok, hogy ebben a helyzetben a rossz nevelésnek csak egyik tünete ez a pénzéhség. Rossz volt olvasni, amit az anya írt arról, hogy hogy reagált a lány. Itt komolyabb gondok is lehetnek.
Na erre az esetre mondom igazán, hogy nagyon sérti az igazságérzetem. Nyilván a szülők anyagi helyzetéről senki nem tehet, de az alapvető tiszteletet meg kell adni nekik. Itt nem arról van szó, hogy a gyerek dühös, mert a szülők elisszák a kajára valót is. Magam mellé venném a lányt egy évre mondjuk. Ősszel fát vágna, tüzelne, nyáron építené velem meg apukámmal a garázst. Elvinném turisba, Tescoba, úgy mennénk végig a plázában, ahogy én szoktam: végigmegyünk, megnézzük a kirakatokat, gyönyörködünk egyet és kész, megyünk ki. :) A szegénységnek is megvan a romantikája. Viszont nagyon bele lehet szokni, és sokaknak még ez is jómód, minden csak viszonyítás kérdése.
Sziasztok!
Nem jó, hogy személyeskedésbe csapnak át a dolgok! Különben köszönöm a véleményeket. Sokban megint egyet értünk. Engem is érdekelnének azok a módszerek!!! Hátha tanulnék egyet-mást, és talán alkalmazhatnám valamelyiket.
Éjszakánként egyre többet gondolkozom, amikor nem sírdogálok, hogy mi vezetett idáig, hiszen sem nem iszunk, sem nem öljük egymást a férjemmel, vagyis klassznak tűnik szerintem a közeg egy gyereknek. Valóban ott toltuk el, hogy mindent megadtunk, nem kérve ellenszolgáltatást (tisztelete vagy teljesítményt, otthoni ház munkában részvételt. Hát, ez odáig vezette, hogy most, amikor jött egy konkrét külföldi ajánlatom (akkor már tudtam, hogy itt vége a pénzkeresetemnek hamarosan), nos: leültünk megbeszélni a dolgokat, hogy döntést hozhassak, menjek vagy sem. Magamban összeállítottam, hogy mit kellene átvállalni, hogy itthon továbbra is működjenek a dolgok, miközben én kint napi 12 órában keresek pénzt, hogy törleszthessünk. A lányunk részéről egyetlen gyors mondattal lezárta a felé intézett kérdést: Te mit vállalnál át, amíg én kint leszek, hiszen apád itthon dolgozik napi 12 órában + hétvégén: válasz: „én semmit, mivel én tanulok”. Tudjátok, ez fájt a legjobban, elképzeltem, hogy egy szelet kenyér nem lesz itthon, a többi életbevágó feladatról nem is beszélek, úgyis sejtitek!
Mellesleg az agyonkényeztetés nem mindenkinél vezet ilyen eredményre: Anyukám ugyanezt tette velem, ráadásul apám tönkre tette az életünket, mégis tiszuteltem/tisztelem a szüleimet, hálás vagyok mindenért, amit tőlük kaptam, magamtól segítettem, nem voltam pimasz, pofátlan, követelőző… Vagyis egyénfüggő is.
A másik gond: a férjem egy halk szavú, békés, csöndes ember, aki mindenét odaadná, még ha átverik is, akkor sem haragszik… Vagyis a férfi a családban nem volt, hogy felemelte volna a hangját.
Mit kaptunk cserébe? Csóró szülők vagyunk, bezzeg ő majd sokra viszi. (Szívem mélyén valóban ezt kívánom a gyerekemnek, de ha majd feleszmél, és rájön, hogy milyen nehéz problémák a dódnak már a legfontosabb megélhetési kérdésben, akkor nagyon nehéz lesz ezzel szembesülnie, és félek, nem fogja venni ezt az akadályt.
Hogyan lehet kényszeríteni valakit, hogy beszéljük meg a dolgokat, ha lazán nem érdeklik?
Tudom, hogy egy kamasz lelke háborog, de szükségesek lennének az őszinte beszélgetések, őrjöngés nélkül…
74-esnek
Szívesen átadnám, akár egy-két hónapra, mert ilyesmire én is gondoltam, hogy lássa, valójában normális emberek hogyan élnek, és nem eszement luxusban megértené, mit értek az eddigi áldozataink. Még fizetnék is érte, az összes költséget, de nem hiszem, hogy bárki is ezt megoldaná, átvállalná. Marad a mi feladatunk, megoldanivalónk, sztem.
76-osnak
Jogos. Nem vagy undok: ha nem kap meg valamit valaki, akkor érti meg, hogy milyen jó volt addig. Nincs is kedvem már néha semmihez, úgyis rosszul sül el. (ezt csak vele kapcsolatosan gondolom így, amúgy pozitív beállítottságú vagyok). Mindig is a keményen megdolgozom valamiért módszert alkalmaztam/alkalmaztuk az életben, és így tudunk örülni a kicsi dolgoknak is. A lányunknál azt látom, hogy pár pillanat az öröm, aztán elszáll, és egyre többet akar, követel, befektetett munka nélkül . Olyan, mint a drog lehet, egyre több kell, és az sem hozza meg a kívánt örömöt. Tulajdonképpen ilyenkor sajnálom őt. Hiszen az igazi öröm nélkül fájdalmas lehet az élet.
A tanácsod megvalósításához meg kell keményítenem a lelkemet, szívemet, de logikus és szükségszerű...
Az a baj, hogy nem hiszem, hogy tudnék segíteni, ha átvállalnám. Csak két évvel fiatalabb nálam, én meg sajnos nem vagyok az a végletekig türelmes ember. Persze ez amúgy is csak elméleti dolog. Valamelyik csatornán szokott menni a világ legszigorúbb szülői. Az jutott eszembe ennek kapcsán. Csakhogy az nagy valószínűséggel egy megrendezett műsor, eredményre vezető dolog csak az lenne, ha valami akkora megrázkódtatás érné, hogy megtörne tőle. Így készülhetsz arra, hogy mindennek lehord a hátad mögött és előtted is. Azt viszont kiemelném, hogy nem csak a te feladatod a gyeplő tartása, hanem a férjedé is. Egy apának kell erélyesebbnek lennie, mert egy nő hiába erős, általában nincs akkora tekintélye mint egy férfinak. ha nem lesz munkád, nem lesz más választásod, kevesebbet tudsz adni a lányodnak. Ezt 17 évesen már meg kell értenie. Ha nem megy neki, próbálkoznék pszichológussal, nevelési tanácsadással, mert nekem nagyon úgy tűnik, hogy itt már nem csak a pénzről van szó.
A szeretet főképp pénzben kapta(legalábbis ő úgy értékelte), így nem csak a pénz fogalma, hanem a szeretet fogalma is hibádzik, a tisztelet meg nincs meg benne.
És ne haragudj, hogy minden oldalon az én írásomat kell olvasnod, kezdve a sírni tudnék szövegtől...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!