Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti engednétek 15 éves lányotok...

Ti engednétek 15 éves lányotoknak a kollégiumot? Indokoljátok meg döntéseteket!

Figyelt kérdés
2011. dec. 2. 17:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg tudnék bízni benne, és egyszerűbb lenne neki mint a bejárás, vagy egyáltalán nem lenne megoldható a bejárás, akkor igen.
2011. dec. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
100%

15 éves!

Nagylány, ha nem engedném esetleg az lenne az oka, hogy tudom képes butaságot csinálni.

Neked kell ismerened! Ha megbízol benne, engedd és majd beszéltek mindig.

Szóval már nagy, valamilyen szinten ez is "önállóság", ezért igen. Azért írd le hogyan döntöttél!

2011. dec. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Én vagyok a lány. :) Sajnos anyukám nagyon nem akar beleegyezni a kollégiumba, pedig én úgy érzem, ott a helyem.
2011. dec. 2. 17:49
 4/18 anonim ***** válasza:
41%
16 vagyok, szal nincs lányom, de ha lesz, egyszerűen képtelen lennék megengedni. A legjobb barátnőm is koleszos lett, teljesen megváltozott, füves cigizik, hányásig issza le magát a baráti körével, ilyesmik. Pedig ha valaki, akkor ő jó kislány volt egész életében! Mindegyik koleszos ismerősöm teljesen más lett azóta, hogy ott van. Tehát ha meg lehet oldani a bejárást, akkor nem engedném, hogy oda menjen.
2011. dec. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
100%
Uhh, ez elég lehangoló volt ( 16 éves lány ....) kollégium függő, vannak nagyon jó iskolák, ahol mindenki nagyon jó [ mindenki induljon ki magából] lehet azok a barátaid ... hogy is mondjam bennük volt!
2011. dec. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudom, hogy felelősségteljes, és utazás szempontjából is jobb lenne neki, akkor engedném, de olyan helyre, ahol figyelnek a tanulókra, van kötelező tanulószoba, és nem csak "alvóhely a suli közelében".
2011. dec. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
17%
Nem zavar ha részegen megy haza.
2011. dec. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
88%

Nos, a koleszos volt osztálytársaimból kiindulva igen, simán.

Ők olyan koliban laktak, ahol mindig rend volt. Lány látogató is csak engedéllyel mehetett be, a lakók is csak kimenővel hagyhatták el az épületet, időre vissza kellett érni. Megvolt a kötelező tanulóidő, este 10-kor lámpaoltás. Ez több giminek meg szakközépnek volt a közös kollégiuma, és a szigorú házirend ellenére jó volt a hangulat is bent.

Persze voltak romlott meg balhés csajok, azok mindig megtalálták a módját a hülyeségnek, az nem a kollégium hibája szerintem.

2011. dec. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Én engedném. Sőt magam is annak idején kolis voltam egy jó suliban. Azokat az élményeket soha nem felejtem el. ott lettem önálló, döntésképes. Jó alapot adott a főiskolai évekhez. Megtanultam beosztani a pénzem, a szobatársakkal számíthattunk egymásra, ráadásul folyamatos felügyelet alatt voltunk reggeltől estig. A bejárós osztálytársaim meg léptek suli után kocsmázni , meg bandázni ,néha a legutolsó busszal mentek haza, anyjuk meg halálra idegeskedte magát. A koliban meg ha kimenőről nem értél vissza időben, már kerestek a tanárok. Szerintem jobb a koli, nálunk a bejárósok voltak züllöttebbek.
2011. dec. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Én koleszos voltam, igaz 35 évvel ezelőtt, és nagyobb szigor volt mint otthon. 2 hetente jöhettünk haza, alig 1 óra kimenő, szigorú tanóra, takaritás, stb.Nem volt szörnyű, bár mindig hazavágytam. A mostani kolesz rendet nem ismerem, de én biztos engedném.Amit meg akarna esetleg tenni, azt otthon is megteszi. De bízzál benne!
2011. dec. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!