Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti engednétek 15 éves lányotok...

Ti engednétek 15 éves lányotoknak a kollégiumot? Indokoljátok meg döntéseteket!

Figyelt kérdés
2011. dec. 2. 17:41
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
4 éve vagyok kolis, és az a tapasztalatom, hogy aki akar, a helyiek közül is ugyanúgy eljár betépni meg kocsmázni, aki meg nem akar, az a koliban is komolyan veszi magát. nem azt mondom, hogy nem járunk el néha iszogatni mondjuk szombati tanítás előtt, de mindenki tudja hol a határ, hiszen este a koleszban még ellenőrzés van mikor visszaérünk, és akin látszik h ittas, annak megy a szonda meg a fegyelmi.
2011. dec. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

7 évet töltöttem kollégiumokban (4 év középsuli, 3 év szaksuli). A középiskolai kollégiumokban általában rend és fegyelem van, kell is, hogy legyen, mert kiskorúak laknak ott. Nagyon csúnyán megjárhatják mind az iskola, mind a nevelők, ha történik a rájuk bízott gyerekekkel valami.

Az általános rend az, hogy suli után van kis kimenő, de 16 órától 19-ig tanulószoba van, amit legfeljebb igazoltan lehet kihagyni (sport, szakkör).

Rendszeresen kellett takarítani, rendet tartani, amit ellenőriztek is. Én az alkoholista szüleim elől menekültem koliba és életem legjobb döntése volt. Önállóságot, emberismeretet tanul az ember, megtanul másokkal együtt élni, pénzt beosztani.

Egy jó kollégium csak jót adhat.

2011. dec. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
46%

Természetesen.


14 éves koromban kollégista lettem, hála Istennek, végig a gimi és az egyetem alatt is az voltam. Otthonom helyett otthonom volt - pedig a gimis koli majdnem olyan szigorú volt, mint a SZabó Magda-féle Matula -, lehetett tanulni, emberek közt voltam, és nem utolsó sorban nagyon sok mindenben megóvott a családi problémáktól. Mindig tudtam, hogy van HOVA mennem, ha a szüleim cirkuszolnak.

Meleg étel volt, háromszori étkezés, vigyáztak ránk, szigorú napirend volt - ami egy 14 éves kor táján nem árt senkinek -, mindig tudta az ember, hogy mihez tartsa magát.


Ez nem engedés kérdése volt: kolis akartam lenni, nem akatam napi 20 km-t utazni a suliba és vissza, kötelező iskolai rendezvények idején szenvedni attól, hogy mikor van busz és mikor nincs stb.


Szerintem egy jó koli nagyon sokat adhat az embernek.

2011. dec. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Attól fugg mennyire megbízható a lány. Ha eddig nem kovetett el semmi olyat, ami megkérdojelezte a megbízhatóságát, és elég érett és feleloségteljes, akkor szerintem elengedheto a kollégiumba. Persze elotte utána kell nézni a kollégiumnak, pl hogy mennyire szigorúak, stb és hogy megoldható-e az ingázás, vagy kézenfekvobb a kollégium.
2011. dec. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
15 éves gyerek azért nem él olyan szabadosan a koleszban; van idő, amikorra legkésőbb be kell érni, van tanulóidő, megvan adva, mettől meddig lehet reggelizni, meg ilyenek, ezen felül vannak nevelőtanárok, nem is egy, szóval olyan szörnyű nagy baj nem lehet.
2011. dec. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Engedném. Én művészkoliban laktam, azaz nem volt tanulószoba, este nyolcra kellett visszaérni (kimenővel tízre, én minden este kértem kimenőt, és mindig kaptam), de képzett pedagógusok voltak velünk, akikkel lehetett beszélni a tananyagról és az élet nagy dolgairól is, ha kellett, a szobatársaimmal nagyon szoros kapcsolat alakult ki, ha valaki késett, már hívták a többiek, hogy minden rendben van-e vele. Tulajdonképpen a kollégiumban szabadabb voltam, mint otthon.

Persze tudom, az átlag koli nem így néz ki. Ott max. két óra kimenőt kapsz és kötelező tanulnod. De a szüleid szempontjából ez pont jó. Ezzel érvelhetsz nekik.

2011. dec. 3. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%
Nem. Mégpedig azért, mert én is voltam....
2011. dec. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Úgy veszem észre, hogy kollégium és kollégium között nagy eltérés van. Ha kolis leszek, mindenképpen utánajárok, milyenek a körülmények. Nem szeretnék olyan helyre menni, ahol vasszigor van, de azért az sem lenne jó, ha egy olyan koliba kerülnék, ahol nem tudnék nyugodtan aludni, tanulni, mert nincs fegyelem. Tehát megpróbálom az arany középutat megtalálni. :) Köszönöm mindenkinek a válaszát!
2011. dec. 3. 19:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!