Xbox 360 250GB slim vagy pedig Sony PlayStation 3 Slim? Indokoljátok kérlek.

Figyelt kérdés

Ez lesz az első ilyen gépem, de csak játékra használnám a film nézés része nem érdekel az nem szempont.

De ha van wifi az Xbox360 slim-be akkor is kell előfizetés?

Vagy elég ha van egy pl. T-home előfizetésem és azt fogom wifivel akkor is mehet a net nem?


2011. nov. 18. 12:28
1 2
 1/15 Bubuc válasza:
100%

Elég bonyolult kérdés, mindkét konzol mellet és ellen is szólnak érvek.


nézzük a X360-at:


+ Két év teljeskörű garancia (bármi baja van a gépnek ez idő alatt, azonnal házhoz jön a futár, viszi a gépet, és vissza is hozza házhoz)

+ példaértékű magyar nyelvű support

+ fizetős, ámbár kegyetlen jól használható Live! ha multizni szeretnél

+ Microsoft saját játékai nagyon gyakran honosítottak, teljesen magyar nyelvűek, vagy kapnak magyar feliratot

+ Hihetetlen jó játékok jelenne meg a Live Arcade felületen

+ Multicímek (amik megjelennek X-re és PS-re is), rendszerint sokkal szebbek X-en, mint PS-en

+ Olcsóbb, mint a PS3


kontra:


- a Live! Gold tagság fizetős, ha szeretnél sokat multiban játszani, illetve rögtön le szeretnéd kapni a legfrisebb demókat, illetve akciós Arcade játékokat akarsz venni, akkor kell a Gold, egy évre 10.000 Ft körül van a díj, szerintem kibírható a havi 800 Ft-os összeg. Egyébként ha megveszed a gépet kapsz egy hónap Gold tagságot, ha ez lejár, silver maradsz, tudod használni a Live!-ot ugyanúgy, csak a legfrissebb demókat egy hét késéssel tudod letölteni, ill. nem tudsz multiban játszani.


- SOKKAL kevesebb exkluzív, csak Boxra megjelent játék van, mint PS-re


PlayStation3:


PRO


+ Teljesen ingyenes a PSN (PlayStation network), ingyen tudsz multizni a haverokkal


+ SOKKAL több exkluzív játékcím van rá, mint Box-ra (MGS, Uncharted, Gran Turismo)


+ némileg többet tud a vas, hiába 5 éves gép, egész elképesztő grafikát tudnak kipréselni a gépből (nézz meg egy nagyfelbontású Uncharted 3 videót)


+ Blu Ray lejátszó


+ Támogatja a 3D TV-ket, a letgöbb exkluzív játék már így jön ki


+ HD Classic sorozat, a legnagyobb PS2-es játékok grafikailag feltupírozott változata, olcsóbb áron (God of War, ICO, stb...)


+ PSN-en PS1 és PS2 progikat is le tudsz tölteni (pénzért természetesen)


Kontra:


- Ingyenes a PSN, de néha szarakszik, lassan jönnek le róla a cuccok


- Botrányos szervizháttér (1 év itt a gari, nem hozza-viszi senki a gépedet, neked kell bemenni a legközelebbi márkaszervízbe,


- Drágább mint az Xbox360


- Ha lemerül a kontroller, USB-n keresztül tölteni kell a gépről, 2-3 óra alatt feltölti, de ha nincs egy mésik kontrollered, addig nem nagyon tudsz játszani, csak akkor ha odaülsz a gép 1 méteres töltőzsinórja mellé (a Boxnál kicseréled az elemeket, és mehet a játék tovább)


- a DualShock kontroller nem annyira ergonomikus mint a Box irányítója, és saját tarjapasztalatok alapján kevesebb ideig is bírja, mint Microsoft-os társa.


Leírtam ide a saját tapasztalataimat, illetve a saját véleményemet. Nekem nagyon sokáig volt mindkettő, anyagi okokból most meg kellett válnom az egyiktől, az X-et adtam el.


Jó vásárlást!

2011. nov. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Bubuc válasza:

Ja, mégvalami.


Mobilinternettel nem fog menni sem a tore, sem a Live!


HA van otthon vonalas interneted, egy wifi routered akkor gond nélkül felmennek a netre pikk-pakk. USB stick-es mobilnet nem játszik egyiknél sem.

2011. nov. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Xbox-om volt, play3-on meg a boltban játszottuk hülyére magunkat, persze csak ha nem volt vevő.

Én a Play 3-ra szavazok egyértelműen. Eleve a blu-ray játékok miatt, sokkal realisztikusabb a képminőség, azért az 25 giga mégis csak, míg X-en csak dupla rétegű lemezekről beszélünk. Meg aztán a filmek is, van egy blu-ray lejátszód rögtön, sőt egy optikai kábel és házimozi, és máris kész a blu-ray házimozi. Tudom, írtad nem a filmezés a fő szempont, de később hátha az lesz.

Az új irányítás szempontjából is a play 3 a jobb. Kinect érdekes egy ideig óráig, de komoly fps játék nem igazán jöhet rá, lévén a haladást nem nagyon tudják megoldani.

2011. nov. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nehéz helyzet :)

Most ajánlottak egy Xbox 360 nem slim L.T 2.0 jasper féle.

Ehhez ugye lehet kinect ha jól tudom, de nettezni nem fogok tudni mert banolnak a flash miatt.

Van blu-ray lejátszom van ezért is mellékes ez nekem.


Van vonalas internet T-home és wifis router, akkor nem kell előfizetnem ezek szerint hanem mehet az online ha úgy van...

Nehéz döntés...

2011. nov. 18. 17:06
 5/15 anonim ***** válasza:

Na, milyen meglepő, hogy nincsenek troll fanboyok :)


Amúgy szerintem mindenképpen az exkluzív címek alapján dönts. Én is tudtam a PS 3-ról, hogy erősebb, ingyenes multival és több exkluzív címmel, de mivel nekem a Halo a szívem csücske volt már az előző generációnál is, könnyű volt a választás, és nem bántam meg (bár nem utasítanám vissza, ha valaki hozzám vágna egy PS 3-mat Uncharted miatt :D).

Egyébként pár multiplatform játék, amit mindenképpen érdemes beszerezni: Red Dead Redemption, Mass Effect 2, Batman Arkham Asylum-Arkham City, >>>>SKYRIM<<<<

Ha ezek megvannak már el vagy egy ideig akármelyik géppel is :P

2011. nov. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Most ,hogy közbe olvasgatom a netten is eddig a PS3-mellett vagyok inkább mint XBox.

Ott csak a kinect ami de az meg amúgy se jön be próbáltam már...

Akkor marad a grafika az ,meg igencsak megoszlik a véleményekbe.

Exkluzív címek alapján meg mind a kettőbe van jó. :)

Mind a kettővel lehet multizni csak mondjuk PS3 ingyenes.

szóval...:)

2011. nov. 18. 17:56
 7/15 anonim ***** válasza:

Én ps3-ra szavazok, de ha warezolnál akkor xbox, az az ő területe.


Amúgy az első válaszolóval nagyjából egyetértek, de nem teljesen:


- XBLA-ra ugyanazok a játékok jelennek meg szinte, mint PSN-re, tehát az egyiknél sem előny/hátrány

- a multiplatform játékok ma már szinte ugyanúgy néznek ki, talán a 3-4 éves játékok lényegesen szebbek boxon, mert akkor még kevésbé tudtak ps3-ra programozni, tehát előnyök közül ez is kikerül

- alig olcsóbb, mint a ps3. 160 gigás slim ps3: 50-52k, 250 gigás slim box: 50k, ha jól tudom.

320 gigás ps3 meg 56k körül van.

Ez kb egy fél játék ára, vagy egy használt játék ára.


- szar szerviz ps3 esetében: igaz, bár az utóbbi fél évben javult, viszont nagyon ritka a ps3 meghibásodás (és a slim box meghibásodása is)


- ps-nek is kényelmes a joystick-ja, ez relatív, hogy kinek melyik tetszik, mindkettő jó.

És az, hogy a ps3 joy aksiról működik lehet előny is és hátrány is. Előny, hogy kisebb a súlya, meg a hátán nincs egy vagy 3 centis kis doboz, hátrány meg amit írtál, hogy töltés közben szar játszani (bár ha vesz egy párszáz forintos hosszabb kábelt ez meg van oldva).

Amúgy én direkt filmnézés közben szoktam tölteni, kb 25-30 óra játékot bír ki 1 feltöltéssel, és 2-2,5 óra alatt feltölt 0-ról.

2011. nov. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

17:06


Most lehet én vagyok a hülye, de nem értem.

Elsőnek azt írod, hogy flash miatt nem fogsz tudni online játszani, aztán meg azt, hogy van thome neted meg wifi, és akkor mehetsz online, ez kicsit ellentmondásos.


És boxon csak Live előfizetéssel mehetsz fel multizni, hiába van már neted meg wifid, az is kell mellé természetesen.

2011. nov. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

"flash miatt nem fogsz tudni online játszani"

Ez onnan jött ,hogy közbe jött egy ajánlat máshonnan egy Xbox360 de nem slim.S az Flash-elt.


De közbe kérdeztem ha nem ezt választom akkor hogy is van ez a nett dolog.


De eddigiek alapján Sp3 Slim a nyerő.

Az a kis árkülönbség meg nem akadály.

2011. nov. 18. 18:19
 10/15 anonim ***** válasza:

Xbox360 Flash esetén Kinectet el kell felejteni, a kettő együtt nem működik, meg aztán a microsoft a jövőben az eredeti lemezekről feltelepített frissítések során azonnal kilövi a géped, ha az flashelt, szóval elvileg másolt játékokat nem nagyon tudsz majd rajta futtatni.

Legalábbis ezt hallottam, nem tudom azóta lett e valami megoldás erre.

2011. nov. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!