Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy lehetnék kitűnő tanuló?...

Hogy lehetnék kitűnő tanuló? Hogy kell jól tanulni? Ti milyen módszerrel jejgyzitek meg könnyen az anyagot?

Figyelt kérdés
2011. szept. 9. 14:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%
Részleteket nem tudok, csak azt, hogy erre van egy agykontrollos gyakorlat.
2011. szept. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Figyelek órán, és otthon is számon tartom, hogy első a kötelesség. :)
2011. szept. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%
Akkor is lehetsz nagyon jó ember, ha nem vagy kitűnő tanuló. Ez nem azon múlik.
2011. szept. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Én csak simán figyelek az órán.

Így megmarad az anyag kg 90%-a. Otthon átolvasom, és kívülről fel tudom mondani, mondatról-mondatra.

2011. szept. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
nagyon fontos hogy órán odafigyelj. nekem az volt a módszerem hogy nagyon sokat jegyzeteltem igy maximálisan kellett figyelni hogy minél több minden megmaradjon.suliban is, egyetemen is. aztán tényleg csak át kell olvasni. persze pl mateket hiába jegyzetelek mert nem vagyok reál beállitottságú, nem is értem, ott csak tanulni és sokat gyakorolni-ugy tudtam helytállni.mindig segitséget kell kérni ha valamit nem értesz. ez megint életbevágóan fontos! ne legyen megválaszolatlan kérdésed! rájöttem hogy csak azt a tárgyat nem szeretem amelyet nem értem és nem tanulok eleget belőle-igy van ez a matekkal, de humán szakra jártam nem kellett matek csak a minimális.
2011. szept. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
96%
Hát ritka, hogy tanulnék bármit is, és ha 1-2x átolvasom a dolgokat már mennek 5-ösre... Csak 1x átolvasni a napi anyagot annyi idő mint amennyit a suliba töltök...:/
2011. szept. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
68%

Ha éppen nme beszélgetek órán a padtársammal akkor odafigyelek. De sokat beszélgetekxD

Otthon összesen tanulok 30 percet, ha másnap van 5-6 órám:)

12/L (7. osztály)

2011. szept. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Most erre lehet azt mondani, hogy a könyvszagú tanulás nem tudást jelent, de még mindig jobb, ha a négyoldalas esszés biológiadoga eredménye ötös, és év végén kapod a dicséretet, mintha "a való életben erre úgyse lesz szükségem" felkiáltással semmit se tanul az ember, vagy arra hivatkozik, hogy semmi értelme benyalni harminc oldalt, hiszen a jövő hétre elfelejti - de a jövő héten már nem kell dogát írni belőle, és nem tanul semmit. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy vannak bizonyos tantárgyak, amiket akár tetszik, akár nem, le kell ülni és meg kell tanulni. Magyarán olvasod, ismételgeted az anyagot, felmondod a plüssmackódnak, megírod a saját tesztedet és kitöltöd, és csak akkor hagyod abba, ha mindent tudsz. Ha rendszeresen és lelkiismeretesen tanulsz otthon, odafigyelsz az órákon, akkor jó eséllyel nem csak két hétig emlékszel az anyagra és nem feltétlen felejtesz el mindent tz/vizsga után.


Szóval az én módszerem az, hogy órán nagyon figyelek és rendesen jegyzetelek(!), aztán otthon megtanulom. A nem seggelős tárgyaknál, mint mondjuk a matek, gyakorolni kell sokat, lehet venni saját külön feladatgyűjteményt, amivel a leckén túlmenően is tudod gyakorolni a típusfeladatokat. Nyelveknél sok filmet nézni, sokat olvasni idegen nyelven. Magyarból elolvasni a kötelezőket - ha olvastad a könyvet, még minden tanári segítség nélkül is tudsz válaszolni a kérdések többségére. Föci: ülsz és tanulsz, de érdemes térképet használni közben, mert úgy könnyebb mindent elhelyezni.

2011. szept. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
100%

Szia!

Nekem az vált be a legjobban, hogy diktafonnal felvettem az órákat titokban, azután vizsgák előtt végig hallgattam jegyzettel a kézben + kiterigetve a sokféle füzzet meg papír abból a tárgyból.


Ezzel a módszerrel még kvantummechanikából is jó jegyeket lehet kapni, pedig az tényleg nehéz (26/pasi/fizikus)

2011. szept. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
82%

Előző vagyok. Kiegészítés: sokkal jobban jársz hosszú távon, ha van egy-két kedvenc tárgyad, és azt csillagos ötösre tudod, meg még jobban, és a többiből csak négyes vagy. Az az egy két kedvenc sokkal többet fog Neked hozni az életben!


Nekem ilyen volt a kémia meg a fizika. aztán a tanulmányi verseny OKTV jó eredményével még felvételi mentességet is kaptam. A gimis történelem meg magyarórákat meg végigpuskáztam mert nem érdekel.

2011. szept. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!