Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan győzzem le a félelmemet?

Hogyan győzzem le a félelmemet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elég kellemetlen helyzetben vagyok. Az osztályomban már mindenki tudja, hogy melyek azok az intézmények amik szerepelni fognak a jelentkezési lapján. Nekem páran három nagyon erős gimnáziumot ajánlottak mert szerintük nem kell észért a szomszédba mennem. A szüleim csak ezekbe a nagyon erős gimikbe engednek. A tanulással soha sem voltak problémáim. A matek, kicsit gyengébben megy (4) de a többi tantárgy (5) kevés tanulással megvan. Szeretnék gimiben is jól tanulni de iszonyatos önbizalom hiányom van a tanulás terén.

Megmondom őszintén...nagyon félek. Félek az új társaságtól és már előre rettegek attól, hogy meg tudom-e majd állni a helyem. Nem vagyok tisztában a saját képességeimmel. Talán jól tudnék teljesíteni, talán nem.

Kérlek segítsetek!

Hogyan győzzem le a félelmemet és az önbizalomhiányt? Akkor sokkal jobb lennék. Szerintetek?

Köszönöm a segítséget azoknak akik segítenek!


2011. szept. 1. 15:33
 1/1 anonim ***** válasza:

Én is ugyanilyen helyzetben voltam. Először keress az interneten matekfeladatotak, és nézd meg, hány pontot értél el! Ha sikerült, te magad is látod, hogy sikerült elérned valamit, és ez nagy önbizalmat tud adni. Ha nem megy, akkor sem szabad kétségbeesni, addig gyakorolsz, amíg nem sikerül. Csak gyakorlás kérdése az egész! :) Aztán sportolj valamit! Ez is egy remek lehetőség, hogy növeld az önbizalmadat. Vagy ha a sport nem is szíved csücske, játssz hangszeren! Ha eleinte nem is, de a későbbiekben látod, hogy sikereket érsz el hinni fogsz magadban.:D Tűzz ki magad elé apró célokat. És tartsd azokat mindig magad előtt. Így határozottabbá válsz. De mindig legyen egy álmod, fő célod amit tényleg akarsz! Minden nap, mielőtt iskolába mennél, mondogasd magadban, hogy sikerülni fog! Addig mondogatod ezt reggelente, amíg el nem hiszed! És ha új társaságba mész...tudod mindig add önmagad! Amilyen valójában vagy! Akkor kitudod szűrni, hogy ki fog önmagadért szeretni és ki játszik.

Ezt egy ismerősöm mondta nekem, amikor önbizalom hiányban szenvedtem. Remélem segítettem neked! Sok sikert! :)

2011. szept. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!