Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit gondoltok erről?

Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Van két nagyon jó barátnő,az egyik legyen x a másik y.Mindketten 13 évesek.x 10 éves korában két éven át egyaltalán nem volt boldog.Az anyja utálta-ja őt,a családja azt mondja neki,hogy semmire sem jó és,hogy semmit sem érhet el az életben.Mindenki csúfolja már az óvoda óta:a neve miatt,azért mert nem szép lány,stb.Ezektől x teljesen jelentéktelennek érezte magát.Aztán elmondta y-nak,hogy szándékosan felsebzi magát,és,hogy meg akar halni,y meg erre azt mondta,hogy ne tegye meg,mert akkor ki lessz vele?.Aztán egyszer az osztálytársaik elmondták egymásról,hogy kinek mi a hibája.x-re mindenki azt mondta,hogy mindig szomorú és nem látják mosolyogni sem.x ezért úgy döntött,hogy megváltozik.Mosolyogni fog akkor is,ha sírni akar,és megpróbál majd boldogan élni. Ez sikerült is neki két éven át,de aztán megint jelentéktelennek érezte magát.Elmondta y-nak,hogy megint vagdossa magát,és meg akar halni.y erre:Te hülye vagy,de tedd meg,ha akarod.x ettől még rosszabbul érezte magát és gyakran foog kést a kezébe azzal a gondoltattal a fejében,hogy öngyilkos lessz.

Szerintetek y már nem akarja,hogy x a barátnője legen?

mit tegyen x-valami tanács?


2011. aug. 3. 20:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem az, hogy nem akarja, hogy a barátnője legyen csak talán nem akarja ezt a rinyálást hallgatni mert nem tud vele mit kezdeni meg lehet, hogy neki is megvan a maga baja és mégsem vagdossa magát mint az idióták. Igaza van! Mire jó ez?
2011. aug. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mi lesz vele később,ha 13 évesen ennyire el van keseredve.Nem hinném,hogy nem akar a barátnője lenni,csak egyszerűen,lehet unja,hogy ennyire öngyilkos gondolatai vannak egy fiatal kislánynak.Én is voltam kamasz,engem is csúfoltak,"engem is utált a világ"De felnőttem.Persze nem lehet félvállról venni,amiket mond,hiszen rengeteg esetről hallani a tv-ben is.Én eljártam pszichológushoz ,és teljesen jó volt.Jó volt egy kívül állóval megbeszélni a dolgokat.Az elején más orvosok írtak fel nyugtatókat,antidepresszánsokat,de nem értek semmit aztán a pszichológus segített,és bogyók nélkül rendbe jött a lelkem.Bár én nem akartam ennyire meghalni,és nem vagdostam magam .Könnyű elmenekülni,mint sem szembenézni a dolgokkal.Az öngyilkosság nem megoldás.Forduljon szakemberhez.
2011. aug. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát nem hiszem, hogy Y nem akarja, hogy barátok legyenek, inkább csak már elege van X állandó szomorkodásából, depressziójából, panaszkodásából. Feltételezem azért ő is szeretne boldog lenni, ami igencsak nehéz, ha valaki mindig elrontja valamivel a kedvét...

X-nek meg azt tanácsolom, hogy menjen pszichológushoz, de és próbáljon vidám lenni, jó dolgokra koncentrálni (oké, tudom, hogy nehéz, de különben egész életében egy megkeseredett valaki lesz).

2011. aug. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
y talán csak azt akarja jelezni x-nek, hogy teljesen egyedül fog maradni, ha ezt folytatja.ha igazi barátok í is tegyen a barátságért, és tényleg nem ártana pszhihologushoz menni.
2011. aug. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Azért neked is tele lenne a f*szod,ha egy csaj, a kamaszkori depressziója miatt öngyilkos akarna lenni.

Amúgy a csaj szerintem menjen pszihológushoz,nagyon sokat segít[nem egy barátnőmnek segített]!

2011. aug. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Y szerintem tudta, hogy mit vállalna el, ha kiállna X mellett, és nem vállalta.

Nekem van egy X-hez nagyon hasonló barátnőm, és én elhatároztam, hogy ha egy köszönömöt sem kapok, vagy ha bele is döglök, akkor is segíteni fogok neki. Én sem vagyok sokkal idősebb, de lelkileg egyértelműen érettebb vagyok, már elnézést. Ha van egy lelkileg gyenge barátnőd, akkor mindig oda kell rá figyelned, hogy mindig kedvesen beszéld le a hülyeségeiről, nyugtatgasd mikor öngyilkosságot akar elkövetni, és még ha belül nagyon késztetést is érzel rá hogy kimond, nem szabad az arcába vágnod, hogy "én mennyi mindent tettem érted", vagy "nélkülem sehol se lennél", ha megköszöni a segítségedet, akkor is inkább azt kell vele elhitetned, hogy ez semmiség, az elvárásaidat kb a nullára kell csökkentened. Vagyis persze kell hogy legyen elvárás, mégpedig az, hogy mindig mondja el a problémákat, és persze az, hogy ne csináljon saját magával hülyeséget. Elképesztően nehéz feladat, és lehet hogy soha az életben nem fogja a negyedét sem visszaadni annak amit tettél érte, de valahol akkor is megéri. Y nem volt képes arra, hogy önzetlenül segítsen, ezzel sajnos nem lehet mit tenni.

15/L

(ui : egyébként, kérdező, te lennél X?)

2011. aug. 6. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen én vagyok X,és a pszohológus,jó ötlet,de nem állhatok anyám elé azzal,hogy vigyen el,mert akkor megkérdezné,hogy miért akarok menni.
2011. aug. 6. 15:20
 8/11 anonim ***** válasza:

Értem.

Figyelj, szerintem bírd ki ezt az egy hónapot, és amint elkezdödik a suli, menj a sulipszichológushoz, ha van. Nem kell hogy szólj bárkinek is róla szerintem.

A vagdosást meg ne csináld, mert butaság, és semmit sem javítassz vele. Inkább ha feszült vagy, halgass zenét, írd ki magadból az érzéseid egy papírra, vagy egy word dokiba, sétálj egyet, vagy fuss, esetleg rajzolj. Tudom, gyerekesen hangzik, de ezek nagyon sokat segítenek :) Remélem rendeződnek a dolgok.

0.19-es voltam :)

2011. aug. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
sokmindent kipróbáltam már,de csak a fizikai fájdalom tudja valamennyire elnyomni a lelki fájdalmaimat,az idegességemet,és mindent....sulipszihológus,meg talán van,de én még sosem láttam
2011. aug. 6. 17:29
 10/11 anonim ***** válasza:

Figyelj, kedves X.

Tudom, min mész át, én is tapasztaltam. Persze nem akarom megmondani neked, mit érzel, de hibát követsz el. Én is vagdostam magam, amíg egyszer kicsit khmm, túl nagy lett a seb. Fél éve, és még mindig ott a heg, fehér, csúnya, ordító, ez emlékeztet arra, miért ne tegyem. Tudom, hogy nehéz abbahagyni, de jobb nem lesz tőle, csak rosszabb. Ha késztetést érzel, fuss, csinálj felüléseket, akármit, vezesd le a feszültséget. Y viselkedését nem lehet megítélni, talán nem tud mit mondani, szimplán ideges, de figyelj... Próbálj meg barátkozni. Ha fáj is, mosolyogj, nézz szembe másokkal, menj el mindenhová, ahová hívnak, és komolyan, egy baráti beszélgetés, nevetés csodát tud tenni, ha hagyod. Ne bízz mindent Y-ra, keress más társaságot, és tudd, hogy fontos vagy. Ha bántanak, vedd fel a "lesz.rom-stílust", képzelj el helyzeteket, amik boldoggá tennének, és ültesd át gyakorlatba.

Pszichológus nem rossz ötlet, de az iskolákban 18 év alatt szülői engedély kell, és megint ugyanott tart. mégis ki állna oda a szülei elé, azzal, hogy anyu, apu, elcsesztétek a nevelésem, vagdosom magam, öngyilkos akarok lenni, itt írd alá, hogy beszéljek a suliagyturkásszal...

2011. aug. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!