Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit gondoltok erről?

Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

14 éves lány vagyok, most megyek 8. osztályba.

Elképzelésem sincs, hogy "mi leszek ha nagy leszek". Ezért arra gondoltam, hogy egy erős két tannyelvű gimnáziumba jelentkezem. Az úgy sem árthat és a nyelvet bárhol tudom hasznosítani :D

Szerintetek ez jó ötlet?


2011. aug. 12. 19:58
 1/6 anonim ***** válasza:
igen szerintem jó ötlet bár ahhoz jó tanulónak kell lenned ha az vagy nincs semmi probléma akkor bátran jelentkezz
2011. aug. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
gyűlölni fogod azt az iskolát...
2011. aug. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem gondolkozz rajta sokat!Vess fel példákat, hogy mi akarsz lenni, mert ha tudod, akkor azt most kell eldönteni, mert ha esetleg olyant választasz amihez nem jók a nyelvek, akkor semmi esélyed rá és a munka is könnyebb ha élvezed, tehát mindenképpen gondolkozz mig rá nem jösz.
2011. aug. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Ciossa ***** válasza:

:) Kéttannyelvűbe járok,és imádom,ezt már itt leszögezem.

De szerintem,ha úgy indulsz neki,hogy "az úgy sem árthat",egy kicsit tűnődj el rajta.

Készen állsz te arra,hogy heti 18-19 órában tanuld azt a nyelvet,amiből,mondhatni,szinte nap mint nap meg kell élned az iskolában?

Nem fogja elvenni a kedved az,hogy a töri,a föci,meg az ilyenek ezentúl azon az xy nyelven lesznek oktatva,és nem magyarul?

Sőt,alapból,azon gondolkodj el szerintem,hogy szereted e egyáltalán annyira azt a nyelvet,hogy abból élj,mint ahogy már az előbb leírtam,a suliban?Mert azt gondolom,ha csak annyira érdekel az angol/német/akármi,hogy egy-egy zeneszám szövegét benyomod a webfordítóba, x->magyar,ok,és megnézed a jelentését,nem elég.:D

Meg még van egy-két dolog,amiről regényt írhatnék,de szerintem ennyi alatt is jól elátkoztál,szóval...:'D

Persze,ha most is kéttannyelvűbe jársz,mint ahogy én tettem 7-8.-ban,akkor ne is figyelj rám,vedd úgy,meg sem szólaltam.:D

De úgy éreztem,érdemes lenne ezt kiírni,mert sokan abba a tévhitbe ringatják magukat,hogy "de jó móka lehet,és mivel más ötletem nincs nagyon,üsse traktor,odamegyek"!

Most kezdem a tizediket középsuliban,és az egy év kimaradás után -felzárkóztatták az újakat-jön a már fennt leírt két tantárgy,és a matek angolul.:D De jóó lesz ez.~

2011. aug. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! És igen teljesen átgondoltam. :D
2011. aug. 28. 18:54
 6/6 makkjános ***** válasza:
a nyelvet leginkább ipari szexmunkásként tudod hasznosítani
2011. aug. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!