Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért gondol mindenki sokkal...

Miért gondol mindenki sokkal idősebbnek a koromnál?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok. Mostanában elkezdtem levelezni egy fiúval, és nem hitte el, hogy csak 14 vagyok, mert "sokkal idősebbnek gondoltalak az írásaid alapján"-ezt mondta. És nem ez volt az első eset, hogy valaki nem hitte el a koromat, ezek általában nem személyes kapcsolatok, hanem netesek. Sokan kételkednek emiatt.
2011. júl. 21. 09:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Biztos érettebben fogalmazol, mint a kortársaid. Ha ez alapján gondol idősebbnek, az szerintem dicséret. Akkor van "baj" ha a külsőd alapján néz idősebbnek. Bár ez majd egy pár év múlva lesz igazi gond. :)
2011. júl. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%

Nem lehet hogy azért gondol ilyennek mert nem úgy írsz mint:

Pussykah (L)(L)(L), meg nem úgy hogy: Jaj dej éjdibéjdi vagyh (L) meg ehhez hasonlók. Ezektől hányingert kapok akik így írnak.

2011. júl. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát az biztos, hogy nem így írok. De ezt láthattad a kérdésemben is. :)
2011. júl. 21. 10:29
 4/11 anonim ***** válasza:

Én is nagyon választékosan fogalmazok, helyesírási hibák nélkül (kivéve ha elgépelek valamit) írok, de mégsem néz senki többnek mint 14. Pedig szeretném, ha komolyabbnak gondolnának mint egy kis 14 éves kislány, aki csak úgy tud írni, gondolkodni, mint amit a második válaszadó írt példának.


14/L

2011. júl. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Még mindig jobb, mint hogy a külsőd miatt néznek idősebbnek:P még csak 8-ikba megyek és azt hitték, hogy másodikos gimis vagyok:S Szóval..
2011. júl. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez velem is így van. Bár engem a külsőm miatt is idősebbnek néznek.Most leszek 15,és mindennap megkapom,hogy ilyen 17-18-nak gondoltak.Hát...bulizásnál ez nem épp jó,mert pl. multkor egy 31 éves csávó jött oda....és nem vagyok sem magas,sem ribancosan öltözködő,ráadásul tömegizé sem vagyok,szóval....:S

Örülj neki,hogy csak a neten néznek idősebbnek.

2011. júl. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A neten engem is mindig idősebbnek néznek, általában 14 és 18 közé tippelnek be, de hittek már 18 éven felülinek is. Én ezt dicséretnek könyvelem el. Azt jelenti, értelmesebb vagy a korosztályodnál. Ennek örülj!:D

13/L

2011. júl. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
nekem is ez van, kívlü belül.
2011. júl. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem ez volt a kérdés, de akkor leírom, hogy engem is jóval idősebbnek néznek. Külső alapján 14-nek (ami azért érdekes, mert szerintem még átlagos 11 évesnek se nézek ki, ergo korombelinek), belső alapján volt, aki 16-nak gondolt, de az már tényleg nagy túlzás. A kérdésre válaszolva, egyrészt az emberek hajlamosak a túlzásra (lásd: az én példám), másrészt ha művelt vagy, nagy a szókincsed, írásban nem ejtesz olyan amatőr hibákat, mint a szóismétlés (igen, sima chatelésben sem), figyelsz arra, hogy hogyan és mit írsz, érettebnek/idősebbnek fognak nézni, mint egy "buta kislány", mert az említett személyiségű emberek nem figyelnek a helyesírásra, fogalmazásra, stb. Persze az is lehet, hogy magadtól jön mindez, ezt magamból kiindulva írom, ugyanis én már valahogy akkor is tudtam, hogy melyik szó hogyan helyes, amikor még nem is tanultam róla, ill. "idegesít" az olvashatatlan szöveg.
2011. júl. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Velem is megesik, hogy többnek ítélnek a koromnál, sajnos ezzel a telefonos ügyfélszolgálatokon mindig benyelem, amikor hitelesítenem kell magam, és nem hiszik el az életkorom, vagy hogy én vagyok a számlatulajdonos.


15/F

2011. júl. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!