Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért mondanak mindenkire...

Miért mondanak mindenkire rosszat és a saját hibáikat meg nem képesek belátni? Én is ilyen leszek?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok.Faluban lakom sajnos,nem a vér szerinti szüleimmel,tehát örökbe fogadtak.Zárt örökbefogadás történt,mikor én még kicsi voltam,9 hónapos.A szüleim látszólag mindent megadnak nekem.De csak anyagilag.Együtt ritkán megyünk valahova,akkor is ha megyünk,akkor is csak bevásárolni.Átlagos anyagi helyzetben vagyunk."Apám",aki 1 éve nyugdíjas,már rég óta alkoholista.Anyával néha összevesznek,aztán kibékülnek és úgy tesznek,mintha semmi sem történt volna.Ráadásul mindenkit leszólnak itt a faluba,hogy ez az ember hogy néz ki,az milyen gazdag meg nagyképű,ez mit csinál,az mit nem csinál,ennek milyen a háza,annak milyen a háza.Nagyon rossz indulatúak szoktak lenni.Máskor meg nagyon is jól el tudok velük lenni,főleg anyával meg a nagyobbik unokatesómékkal.Anya 56 éves,apám 61.Ezek a generációs szakadékok gyakorlatilag nekem jelentenek gondot.Keresztanyám is nagyon rosszindulatú,ő még terjesztette is a faluban,hogy állítólag apám tőlük lopott 150.000 Ft-ot,ez nem igaz,ezt bizonyította a rendőrség is.Rengeteg adóssága maradt még keresztanyáméknak,amiket anyáéknak vissza kellene adni(tehát anyáék rengeteg pénzt adtak keresztanyáméknak,meg földeket),mert keresztanyáméknak gazdaságuk van.Mindenben segítek anyának,amit kér,néha még is elégedetlen.Nem értem miért.Sok dolgot ellenez,például az egyik barátnőmet is.Fogalmam sincs miért,ő azt mondja,mert idézem:"kummancs,unszimpatikus".

Erre mindig azt szoktam mondani,hogy nem neked kell szimpatikusnak lennie az én barátnőimnek.Nem olyan ez a lány,akitől tiltani kellene engem.Nem szeretem ezt a falusi neveltetést,azt,hogy itt kell élnem.Minden álmom vagy egy városban élni Magyarországon,messze innen,vagy pedig külföldre(Ausztriába) menni,ha nagyobb leszek.Apámnak sok húzása volt már,ami miatt egyáltalán nem érzek iránta sem tiszteletet,sem szeretetet.Ő mindig iszik sokat,elhordja a pénzt.Én is hibás vagyok sok mindenben,érzem is magamon.Sokat ülök gépnél,viszont sokat megyek ide-oda.Tegnap is moziba voltam.Meg Árkádoztunk egy másik barátnőmmel,szóval.. vettem egy ilyen széttörhető nyakláncot(medál része széttörhető,ilyen szív alak),oda akarom az egyik felét adni egy barátnőmnek,akit anya ellenez.De anya leszidott,meg kinevetett azért,mert megmertem venni 2800 forintért ezt a medált a nyaklánccal.Hát de a saját pénzem!Azzal meg azt gondoltam,hogy azt csinálok,amit akarok és én nem bántam meg,kicsit sem!:)

Kiskoromban pedig úgy neveltek,hogy mondjak el mindent nekik.Egész addig ment ez,míg meg nem hallottam a lépcsőről,hogy csúnyán szidnak,meg anyám elmondta a titkaimat keresztanyámnak meg mamának.Elvagyok anyával is,szeretem,becsülöm,de.. ezért nagyon megharagudtam érte.Nem tudom,miért csodálja,hogy nem mondok el neki semmit már.Igaz,mit is mondanék?:S

Én is ilyen ember leszek?


2011. jún. 28. 15:09
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy azt, hogy jobb dolguk nincsen, általánosságban írtam és az csak egy mondás, ne vedd szó szerint és nem sértésnek írtam a szüleidre. :)
2011. jún. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Ohh,köszi!:D a többi falusinak nincs jobb dolguk,tényleg,mint mást kibeszélni.Anyáéknak lenne.Csinálják is.
2011. jún. 28. 16:32
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
15 évesen szerintem kevés olyan lány van, aki ilyen tisztelettudóan írt volna a körülményeket elnézve. :) Persze ez a normális, csak kevés már az ilyen fiatal. Azt tudom csak mondani, hogy amint tudsz költözz el. Ha városban szeretnél élni, akkor oda. Addig pedig tartsd szem előtt, hogy milyen nem szeretnél lenni.
2011. jún. 30. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!