Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért mondanak mindenkire...

Miért mondanak mindenkire rosszat és a saját hibáikat meg nem képesek belátni? Én is ilyen leszek?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok.Faluban lakom sajnos,nem a vér szerinti szüleimmel,tehát örökbe fogadtak.Zárt örökbefogadás történt,mikor én még kicsi voltam,9 hónapos.A szüleim látszólag mindent megadnak nekem.De csak anyagilag.Együtt ritkán megyünk valahova,akkor is ha megyünk,akkor is csak bevásárolni.Átlagos anyagi helyzetben vagyunk."Apám",aki 1 éve nyugdíjas,már rég óta alkoholista.Anyával néha összevesznek,aztán kibékülnek és úgy tesznek,mintha semmi sem történt volna.Ráadásul mindenkit leszólnak itt a faluba,hogy ez az ember hogy néz ki,az milyen gazdag meg nagyképű,ez mit csinál,az mit nem csinál,ennek milyen a háza,annak milyen a háza.Nagyon rossz indulatúak szoktak lenni.Máskor meg nagyon is jól el tudok velük lenni,főleg anyával meg a nagyobbik unokatesómékkal.Anya 56 éves,apám 61.Ezek a generációs szakadékok gyakorlatilag nekem jelentenek gondot.Keresztanyám is nagyon rosszindulatú,ő még terjesztette is a faluban,hogy állítólag apám tőlük lopott 150.000 Ft-ot,ez nem igaz,ezt bizonyította a rendőrség is.Rengeteg adóssága maradt még keresztanyáméknak,amiket anyáéknak vissza kellene adni(tehát anyáék rengeteg pénzt adtak keresztanyáméknak,meg földeket),mert keresztanyáméknak gazdaságuk van.Mindenben segítek anyának,amit kér,néha még is elégedetlen.Nem értem miért.Sok dolgot ellenez,például az egyik barátnőmet is.Fogalmam sincs miért,ő azt mondja,mert idézem:"kummancs,unszimpatikus".

Erre mindig azt szoktam mondani,hogy nem neked kell szimpatikusnak lennie az én barátnőimnek.Nem olyan ez a lány,akitől tiltani kellene engem.Nem szeretem ezt a falusi neveltetést,azt,hogy itt kell élnem.Minden álmom vagy egy városban élni Magyarországon,messze innen,vagy pedig külföldre(Ausztriába) menni,ha nagyobb leszek.Apámnak sok húzása volt már,ami miatt egyáltalán nem érzek iránta sem tiszteletet,sem szeretetet.Ő mindig iszik sokat,elhordja a pénzt.Én is hibás vagyok sok mindenben,érzem is magamon.Sokat ülök gépnél,viszont sokat megyek ide-oda.Tegnap is moziba voltam.Meg Árkádoztunk egy másik barátnőmmel,szóval.. vettem egy ilyen széttörhető nyakláncot(medál része széttörhető,ilyen szív alak),oda akarom az egyik felét adni egy barátnőmnek,akit anya ellenez.De anya leszidott,meg kinevetett azért,mert megmertem venni 2800 forintért ezt a medált a nyaklánccal.Hát de a saját pénzem!Azzal meg azt gondoltam,hogy azt csinálok,amit akarok és én nem bántam meg,kicsit sem!:)

Kiskoromban pedig úgy neveltek,hogy mondjak el mindent nekik.Egész addig ment ez,míg meg nem hallottam a lépcsőről,hogy csúnyán szidnak,meg anyám elmondta a titkaimat keresztanyámnak meg mamának.Elvagyok anyával is,szeretem,becsülöm,de.. ezért nagyon megharagudtam érte.Nem tudom,miért csodálja,hogy nem mondok el neki semmit már.Igaz,mit is mondanék?:S

Én is ilyen ember leszek?


2011. jún. 28. 15:09
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Bocsi a nagy terjedelemért,muszáj volt kiírniezt magamból valahol.
2011. jún. 28. 15:14
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
uristen ugyan ez van velem is nevelöszülöknél vagyok faluban..és a szotu is majdnem ugyanaz hogy mondjak el mindent közbe meg a hátam mögött kibeszél annyit sirtam éjszakákon át deén 18 vagyok már lány,Ha akarsz beszélgetni irj privátba (: Tudom mit érzel de nem leszel olyan mert belátod ezeket a hibákat és ha felnösz akkor tudod hogy ez nem jó.Neked se volt jó és nem igy kell nevelni a gyerekeidet..
2011. jún. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!:) Írok szerintem,mert szükségem van egy kis beszélgetésre olyannal,aki átélte ugyanezt..:S

A HÜLYE KÖRNYEZETTANULMÁNYOZÓK miatt van,akik nem látták át IDŐBEN a helyzetet!!

2011. jún. 28. 15:26
 4/13 anonim ***** válasza:
jolvan(:
2011. jún. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Persze még jöhetnek a válaszok:)
2011. jún. 28. 15:28
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha így látod a dolgokat, akkor kicsi az esélye, hogy Te is ilyen legyél.

Én városi vagyok, de a férjem vidéki, szóval látom ezt is, azt is. A falu sajnos ilyen. Mindenki mond mindenkire valami rosszat és mivel az egy szűk környezet, így jobban kitűnik. Mert ugye a városban is van rosszindulat, kakakeverés, csak ott inkább közeli ismerősei vannak az embernek, akik talán nem keverik a kakát. Értem ez alatt, hogy a faluban a 7. szomszéddal már lehet, hogy nem beszéltek, de ismer annyira benneteket, hogy kidumáljon.

Meg úgy látom ez valahogy egy vidéki szokás, mint ha nem lenne jobb dolguk.

Annak ellenére, hogy városi vagyok, tudok Neked erről is negatívumot mondani, hátha akkor kevésbé vágysz ide. :) Sokkal idegesebbek és idegeskedőbbek az emberek, nem olyan jó a levegő, lassan haladsz a dugóban, megfulladsz a metróban, stb. Persze tudom, neked ez még nem számít és több lehetőséget látsz itt, amiben valószínű igazad van.

A pénzdologban meg annyit, hogy lehet, hogy a Te pénzed (bár ugye nem Te kerested meg), de lehet, hogy azért szól bele, hogy spórolásra tanítson. Nem ismerem a barátnődet, de nem biztos, hogy ennyire el kell kényeztetni. Nem akarom, hogy pesszimista légy, de sajnos ritka a hosszan tartó, jó barátság.

Amit meg anyukád tett, hogy kibeszélt, tényleg nem volt szép tőle. Bár attól is függ, hogy valóban rosszindulatú kibeszélés volt, vagy csak elmesélt valamit, hogy tanácsot kérjen.

Akár hogy is, még kb. 3 év és elmehetsz egy fősuliba, vagy egyetemre, ami olyan messze lehet a faludtól, hogy koleszba kell laknod és akkor egy kicsit fellélegezhetsz.

Remélem azt nem mondogatják állandóan, hogy örökbe fogadtak, hanem tisztességesen nevelnek, mintha a sajátjuk lennél. Legalább is anyukád, mert ha az apud tényleg olyan iszákos, az nem lehet kellemes.

2011. jún. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

hát... én nagyvárosban élek és nem fogadtak örökbe, de tökéletesen ugyanez a szitu... :)

Mindenkinek vannak problémái a szüleivel...

sokszor komolytalannak gondolják a gyerek titkait, meg azokat, ami fontos nekik... idővel mindenki eltávolodik kicsit, titkai lesznek, önállósul... nincs ebben probléma...


Nekem a szüleim nem rosszindulatúak, de amiket írtál az tökéletesen ráillik a nővéremre... pedig ugyanabban a környezetben, ugyanolyan értékrendben nevelkedtünk mindketten...

neki még sincs egy kedves szava... csak arról beszél, hogy ki milyen ronda, hülye, szerencsétlen, igénytelen, hogy néz már ki stb...

Szóval ez szerintem nem függ neveltetéstől... ha neked már most ellenszenves ez a viselkedés, akkor biztosan nem leszel ilyen...

2011. jún. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

"Sokkal idegesebbek és idegeskedőbbek az emberek, nem olyan jó a levegő, lassan haladsz a dugóban, megfulladsz a metróban, stb. Persze tudom, neked ez még nem számít és több lehetőséget látsz itt, amiben valószínű igazad van.

A pénzdologban meg annyit, hogy lehet, hogy a Te pénzed (bár ugye nem Te kerested meg), de lehet, hogy azért szól bele, hogy spórolásra tanítson."

***

Hát igen,ebben mindenben igazad van.Akkor sem fog nekem a dugó számítani,meg nem fogok mindenért idegeskedni.Anya is idegeskedik rengeteget és én is megtanultam ezt tőle sajnos.:( De nem értem,miért nincs jobb dolguk.És itt van még probléma bőven,szóval nem csak ezek.

2011. jún. 28. 15:40
 9/13 A kérdező kommentje:

Hozzátenném,hogy a kérdés lényege éppen ez lenne:

Engem mindig piszkálnak.Nem nevelnek önállóságra és nem is neveltek.Akartam kapni kicsi teret az utóbbi 1-2 évben.Magamnak akartam kaját csinálni,de anyám a nap minden percébe akarja,hogy egyek.De könyörgöm!Mikor suliba is voltam,akkor nem ettem délben,most miért kellene?:S Csak tízórait ettem,aztán annyi,azt se délbe,kibírtam.És ugyan,miért ne csinálhatnék sok mindent magamnak?Hihetetlen mások számára,hogy ennyire ellátnak a kaját illetően.Nem szabadna szerintem sem.

Máskor meg elvárnák,hogy főzzek már!És ugyan miért kellene 15 éves létemre nekem főznöm,mikor a 30 éves unokatesóm felesége sem tud főzni?Azt érdekes nem piszkálják ennyit,mint engem.Nem értem én ezt a családot,nagyon nem.Azért is mindig piszkáltak,hogy többet vigyázzak unokaöcsémre,legyek állandóan a nyakukba.Felháborodtam,elvoltam egyszer,aztán utána soha többet nem mentem ide a faluba hozzájuk,inkább a városiakhoz mentem,mert ott is a férj sokat cs.sztetett engem..aki az unokatesóm,nem ám a felesége..bocsi,ha kicsit bonyolultan írtam le,nem érthetően..ideges vagyok.

2011. jún. 28. 15:59
 10/13 anonim ***** válasza:

15:34-es vagyok.

Én már 30 vagyok. Nekem szerencsém volt, mert valamiért nem voltam az a kifejezett kamasz (nem volt mindenkivel problémám), és az én szüleimnek is meg volt a maguk hülyesége, de közel sem ilyenek, mint amiket Te leírtál. Így csak egy sablon szöveget tudok írni, hogy az idő az így is úgy is telik, ezért sajna, türelemmel ki kell várnod, míg a saját lábadra tudsz állni és el tudsz költözni.

Más sem fog tudni tanácsot adni, mert azon kívül amit leírsz, nem tudunk semmit. Csak az tűnik jó megoldásnak, mint az egyik előző hozzászóló, hogy ő is hasonló cipőben járt/jár és vele többet beszélgetsz. A beszélgetés sokszor jó gyógyír. És jó tudni, hogy nem vagy egyedül a problémáddal.

2011. jún. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!