Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy reagalnatok, ha kamasz...

Hogy reagalnatok, ha kamasz gyereketek "betorne" a nala 7 evvel fiatalabb occse fejet csak azert, mert valaki az iskolaban felidegesitette?

Figyelt kérdés
Mit tennetek szulokent? Az occsenek ugy varrtak ossze a fejet, egy spray-s dobozzal utott oda neki ugy, hogy csoda, hogy nem halt meg es nem is ra volt merges. Helyes szuloi reakcio?
2011. máj. 26. 22:47
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer, úgy 11 évesen, hozzávágtam az öcsémhez egy dög nehéz fémbôl faragott papírnehezéket -, mert a fejem felett labdázott és nem hagyott olvasni. (Bezárkózós tini voltam, ô meg mindenhová követett, unatkozott egyedül.) Szerencsére nem találtam el, csak súrolta a halántékát. Ha eltalálja, bele sem merek gondolni. Egyébként csenddes, jó tanuló, vallásos neveltetésû lány voltam, bár voltak szokásos tini-hisztijeim.

Anyámtól nagyon kikaptam, felpofozott és pár napig alig szólt hozzám. Életemben ez volt az egyetlen pofon, amit kaptam tôle, egyébként sosem ütött meg. Úgyhogy megjegyeztem.

A gyerekek, vérmérséklettôl függôen, csinálnak veszélyes hülyeségeket, mert nem látják következményeket. Ez kivédhetetlen. Az öcsémmel felnôttként is nagyon jó a kapcsoltunk, édesanyámat meg tisztelem. Remélem, most már anyaként, sikerül olyan higgadt, okos és mégis szeretetteljesen gondoskodó lennem a gyermekeimmel, mint ô volt felénk.

2011. máj. 27. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 tetro ***** válasza:
29%

tessék, segítek

[link]

2011. máj. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
75%
Leülnék és nagyon komolyan elbeszélgetnék vele, arról hogy ilyet nem lehet csinálni és gondoljon bele mi lett volna ha... Aztán mondanám neki hogy kérjen bocsánatot és gondolkozzon el azon milyen fájdalmat okozott a testvérének és nekem is. Majd megbüntetném azt még nem tudom hogyan talán pár hét kimenő megvonás vagy számítógép elvonás. De semmi képen sem jelenteném fel a saját gyerekemet. Arra képtelen lennék. Hibázott az igaz de az nem jelenti azt hogy bűnöző és le kell csukni.
2011. máj. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
És mi van akkor, ha a kicsi agresszív a nagyobbal szemben, és utóbbi tehetetlen, mert ugye egy 5 évesnek nem lehet elmagyarázni semmit, és visszaütni sem, a szülő meg hallgat, mert a gyengébbet kell védeni?
2011. máj. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Erre az utolsóra nálunk a példa.

Anyu barátjának a fia rettentő agresszív 9 éves volt,én 13 amikor ez történt. Mi már a pali anyukájánál voltunk, amikor megjött a kisfiú, a mami kitárt karokkal fogadta "szia életem" erre a fiú odamegy, és belerúg a nagyi térdébe...


A kertben a hintaágyon csináltam a gépeMEN egy iskolai feladatot, amikor odajön, hogy ő most játszani akar a laptopon. mondom neki, most nem, mert dolgozom. Erre mellém ül, és elkezdi eszeveszettül hajtani a hintát, én meg szédültem. Gondoltam már úgy sincs sok az akkuból, akkor addig beviszem tölteni,addig kicsit pihenek, mert már régóta csináltam, majd úgyis elfelejti, hogy engem idegesítsen, ha egy 20 percig nincs velem/kint a gép. mikor visszamegyek elkezd ütögetni egy 2-ököl vastag, másfél méteres bottal, és amikor kicsavarom a kezéből, akkor elesik, és felhorzsolja a tenyerét, mert annyira fogta. Velem meg anyu elkezdett ordítozni, hogy nem érdekli mit csinált a fiú, ő a kisebb, nem bánthatom!!! szerintem ennek köze nem volt a bántáshoz, veréshez, magamat védtem... betörik a fejem bakker!! akkor is őt fogja védeni?? én vagyok a gyereke!!! szerencsére azóta ő is rájött, de kellett egy év hozzá...

2011. máj. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Engem annyira bosszant az ilyen. Nekem ha a gyerekem ilyet csinálna a testvérével hát én nem is tudom rettenetesen ideges lennék elbeszélgetnék vele és utána 1hónapig sulin kívül sehova vagy nemtudom de olyan büntetés amiből megtanulja egy életre,hogy következményei vannak a dolgoknak.Pedig nem vagyok szigorú szülő sőt... de az ilyet nem lehet nem megbüntetni. Utolsó válaszoló sajnálom,hogy ezt tette anyukád (és örülök,hogy rájött,hogy neked olt igazad) Az a kisfiú pszihésen nem biztos,hogy teljesen rendben volt, egy anyának a saját gyereke mellett kell mindíg állni és egy 9éves gyereknek lehet annyi esze,hogy nem támad a másikra és elbeszélgettem volna a kiskölyökkel mert ha belerúg a nagyiba ezt megmeri engedni magának akkor én nemistudom,hogy micsoda gyerek lehet az.
2011. máj. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%
Én tudom, hogy le leszek pontozva, de én idegből agyonverném a nagyot, ha ilyet csinálna. Jó, nem agyon, de piszkosul elverném első dühömben, ez tuti. Legalább megtanulja, milyen, ha az erősebb visszaél az erejével. Persze nem nevelő célzattal, csak ismerem magam, hogy ilyen helyzetben nem tudnám magam visszafogni. 7 év az nagyon sok, sokkal kisebb volt az öccse... Hát az anyja p.csáját...! Gyökér gyerek! Én ezt nem hagynám szülőként, az biztos. Más az, hogy 1-2 év van köztük és hajbakapnak.
2012. aug. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ha a kisebb gyerek agresszív, azt is le kell állítani. Egy szülő nem engedheti az erőszakot a testvérek közt, ez nevelés kérdése. Első perctől úgy kell nevelni, hogy eszükbe se jusson ilyen, tartsák egymást tiszteletben. A szeretetet nem lehet kötelezővé tenni. De a tisztelet megadását igen.
2012. aug. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!