Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ki mit gondol a mai tizenévese...

Ki mit gondol a mai tizenévesekről?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 26. 20:10
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

Nem akartam ezzel a kérdéssel bántani, vagy sérteni senkit egyszerűen feltettem egy kérdést ami már régen megvolt bennem. Egyébként szerintem annyi hogy igen sokféle egyéniség van és van aki másabb mint a másik esetleg nem a legjobb útra tér, és ez megvan, illetve megvolt minden korosztálynál. :)


Bocsánat ha megbántottam vagy megsértettem valakit...


Kíváncsi voltam véleményekre :) köszönöm mindenkinek aki írt vagy írni fog :)

2011. ápr. 26. 21:01
 12/28 A kérdező kommentje:

amugy 16 vagyok nem drogozok,cigizek,nem fogyasztok szeszes italt, és még buliba se voltam nemhogy pasiztam! :)


első a tanulás és a jövő építése

2011. ápr. 26. 21:03
 13/28 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem nincs olyan nagy baj a mai fiatalokkal. Persze van két véglet. Akik buliznak,piálnak,cigiznek,drogoznak és összefekszenek mindenkivel. És akik egyiket sem csinálják csak tanulnak és erre olyan nagyon büszkék. Itt is mint mindig az arany közép út a legjobb választás. Kipróbálni mindent, élni az életet úgy ahogy szeretnék. Ebből persze kudarcok is lesznek de később ebből tanulnak. Felkészíti őket az életre. Abból is felnőtt lesz aki beleesik a két végletbe. De ott lesznek hiányosságok amiket majd akkor akar pótolni. És így romlik meg a társadalom. De ez mindig így volt és így lesz. :)
2011. ápr. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
68%

Drog, cigi, pia, azt hiszik menő, de nem, majd ha 20 év múlva már tüdő és májgondokkal küzdenek, és májtranszplantációt sem kaphatnak, ha kell pl. az előéletük miatt, akkor megbánja.

14 fölött viszont elfogadható teljesen, ha barátja/barátnője van egy kamasznak. Az nem elfogadható szerintem ha 16 előtt/nem kellően éretten vesztik el a szüzességüket, vagy ha hetente váltogatják a partnereiket. Az visszataszító, meg abból születik a sok terhes vagyok-e kérdés itt a Gyik-en is.

2011. ápr. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
82%
Előző vagyok, azt kihagytam, hogy kamaszkorban az sem normális, ha az idődet teljes mértékben a tanulásnak szenteled. Az is fontos, de kikapcsolódás is kell bőven, a sok tanulásba bele lehet őrülni, legalábbis én ezt tapasztaltam, amikor ebben a korban voltam.
2011. ápr. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
11%
A legelcseszettebb generáció. Egyáltalán lehetne ennél rosszabb?
2011. ápr. 27. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
0%

Előző vagyok még mindig.

Ez az elkorcsosulás csak részben a szülők hibája. Az igazi ludas az a nyugatról érkező népbutítás. Amikor évekkel ezelőtt megszűntünk szovjet érdekszféra lenni, szép lassan jöttek a jó dolgok nyugatról pl. jótékony média, orvostudomány, fejlettebb technikai cikkek stb., de sajna a jóban is volt rossz. Jött a kapitalizmus árnyoldala.

JEEEE! Üssük a tanárt, hisz úgysem tehet ellene semmi!

Sz@rjuk le a kötelességeinket, elvégre elég, ha a jogainkat tudjuk!

Öregem, hány éves is vagy? 15? Bakker, és még szűz?! VÁÁÁ, de gáz vagy!

Na remélem érthető.

2011. ápr. 27. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
82%
Azt hogy nincs két egyforma ember így nem szép dolog minden kamaszt a szemtelen pimasz kategóriába sorolni. A kamasz lázadozás egyébként teljesen normális. Nem hiszem hogy nekünk felnőtteknek az lenne a dolgunk hogy a kamaszokban keressük a hibát folyton. Mert könnyű azzal jönni hogy xy milyen beképzelt meg miket művel de sajnos nagyon ritkán nézünk a dolgok miatt hogy vajon miért. Talán csak az kéne hogy a szülőkhöz egy kicsivel több bizalommal fordulhassanak és ne kelljen attól félniük hogy anya apa mit szól majd biztos dühösek lesznek, vagy talán többet kéne rájuk szánni a napi kötelező tíz percnél. Egy 14 15 éves kamasz sokszor mond felelőtlen dolgokat és hiszi magát felnőttnek de attól még nem azok és éppen ezért kell mellettük állni nem pedig elítélni őket. Egyébként meg ha nem engedem el a 14 15 éves gyerekemet éjszakázni meg a barátjánál barátnőjénél aludni és őszintén beszélek vele a szexel kapcsolatos dolgokról akkor nem fog teherbe esni vagy teherbe ejteni senkit.
2011. ápr. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
85%

Bírom a sok rosszakaró felnőttet vagy fiatalt. -.-

Úgy csináltak/csinálnak ,mintha sose lettek volna fiatalok. vagy mindig kis szent gyerekek voltak ,akik nem csináltak semmi rosszat? Ez esetben elismerésem. ;). És folyton megy ez az általánosítás.. húú ,nem ér-ti-k meg a felnőttek soha,hogy minden gyerek és felnőtt egy EGYÉNISÉG?!

Nagyon okos ember le is írta már azt,hogy nem kell általánosítani ,mert mindenki különbözik.--> Az ilyen embereket tisztelem én,nem pedig az ítélkező embereket,mikor nem is ismerik a tizenéveseket,de azért okoskodnak.

Egyébként meg ahelyett,hogy itt siránkozik a sok tudatlan felnőtt(igen tudatlan ,a tizenévesekkel szemben persze) belegondolhatnának abba,hogy a gyerekeket ők tették ilyenné,és hogy csakis ők tehetnek arról ami van. Tehát NEM tartom normális dolognak,hogy minden tizenévest elítélnek,ez olyan,minthogyha minden emberi lényt elítélnének csak azért mert valaki egyszer közülük rosszat tett.


Erről ennyit,én leírtam a véleményemet,kiálltam a sorstársaim mellett,akik véletlenül ebbe az időbe születtek bele és ezért a sok felnőtt lenézi őket.

----->>>>>>>>>>FELŐLEM lehet nyomkodni a piros kezecskét,én legalább leírtam amit gondolok!


13/L

2011. ápr. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Én nem a mai tizenéveseket tartom felháborítónak, hanem azokat, akik direkt azért járnak fel egy közösségi oldalra, hogy ilyen kérdésekkel szítják az embereket, és azon élvezkednek, hogy mindenki egymásnak esik...
2011. ápr. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!