Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy tudnék segíteni a súlyosa...

Hogy tudnék segíteni a súlyosan önbizalomhiányos barátnőmön?

Figyelt kérdés
Ő nem úgy önbizalomhiányos, ahogy sokan... Ugyanis sokan nekem rinyálnak, hogy milyen rondák, meg facebookon is minden képükhöz odaírják, hogy milyen undorítóak, stb. Az én legjobb barátnőm pedig egészen más. Sehova nem rak ki magáról képet, olyan ruhákat hord, amik nagyon sokat takarnak (akár nyáron is felvesz egy hosszúujjú fölsőt) és gyakran el sem akar menni velem sehova se közösségbe, mert attól fél, hogy kinevetik, mert szerinte ronda. Az igazság az, hogy szerintem meg nagyon szép lány. Egyszer bevallotta, hogy irigy rám, mert én szerinte sokkal szebb vagyok nála... Nem értem, mitől van annyira mínuszban az önbizalma, hogy emberek közé se mer lépni, de segíteni szeretnék neki. Mit tudnék tenni?
2011. febr. 27. 20:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nem akarok bunkó lenni, de nem husis a barátnőd? mert nekem az volt anno a problémám, hogy egész egyszerűen beszóltak,mert "kövér vagyok" 162 cm/ 60 kg-val.ez nem nagyon durva arány, persze nem is az ideális, de látod, ennyin múlik az ember életkedve.
2011. febr. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hát tudod, én is pont ilyen vagyok, mint a barátnőd. És tudom, hogy ez beteges dolog, de nem érzem, hogy tudnék rajta változtatni. Nekem is van egyetlen egy jó barátnőm, aki lehet, hogy nem egy világszépe (őt is ki szokták gúnyolni), viszont van egy egészséges önbizalma, és nem foglalkozik mások véleményével. Nos, nekem ez nem megy...

Valószínűnek tartom, hogy barátnőddel is ez van, a környezetében csak negatív visszajelzéseket kap, bizonyára gyakran élcelődnek rajta, és ő ezt a szívére veszi.

Sajnos az ilyen gúnyolódók nem gondolnak bele, hogy valójában mekkora lelki törést okozhatnak egy-egy embernek... Gyakran úgy érzem, hogy belőlem már soha nem lesz lelkileg egészséges felnőtt.

Azt nem tudom, hogy mit tudnál tenni, de gondoltam, leírom a saját tapasztalatom, hogy meg tudd érteni, mi lehet a probléma. =( Talán próbáld egy kicsit az ő szemével látni a dolgokat, és biztatni, hogy el kellene engednie a füle mellett a sértő megjegyzéseket. Rá kell világítani, hogy azok az emberkék semmivel sem jobbak nála, sőt. Nekik is vannak hibáik, csak jól leplezik... És valahol mélyen nekik is rosszul esne, ha bántanák őket, csak ezt nem mutatják ki. Szóval ha belátjuk, hogy ők ugyanolyan esendőek, mint mi, akkor talán nem fájnak annyira a sértések, mert tudjuk, hogy nem állnak, nem állhatnak felettünk.

2011. febr. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Nem, nem husis, 165 cm, 47 kg a barátnőm. A helyzet az, hogy senki se szokta gúnyolni, sőt, nógatják hogy tegyen fel képet pl. facebookra, mert nagyon szép. Nem értem, miért ilyen a barátnőm, amikor mindenki szerint kedves, aranyos és szép. =/
2011. febr. 28. 06:49
 4/11 anonim ***** válasza:
Nagyon jó barátnő vagy:)
2011. febr. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Szerintem alapvető dolog hogy segítek a barátnőmnek. =) Amúgy köszi, de segítséget vártam, nem tanácsot. :S
2011. febr. 28. 16:03
 6/11 A kérdező kommentje:
Félreírtam. :D Szóval: segítséget vártam, nem dicséretet.
2011. febr. 28. 16:04
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem beszelgess vele errol, es kerdezd meg tole hogy nem akarja e a jelenlegi viselkedeset megvaltoztatni? Valoszinuleg nem erezheti olyan jol magat ugy, tarsasag es hosszu pulcsiban nyaron, csak nem igazan tudja hogy hogyan lepjen ki ebbol, megkockaztatva azt hogy valaki beszol vagy ilyesmi.

Lehet hogy fokozatosan kell elore lepni, eloszor csak olyan helyre mentek ahol rajtatok kivul nincs senki. Maskor meg elhivtok valaki mast is, akit a baratnod bir, majd egy ido utan tobb olyan helyre mentek ahol sok ember van.

A baratnodet meg dicserd sokat, menjetek el uj ruhakat vasarolni neki, dicserd hogy mennyire all jo neki, hatha megveszi es felveszi. Ha ezutan bokokat is kap erte mastol, talan vegre elkezd hinni onmagaban, es neked is, hogy megse olyan ronda.

De lehet hogy az onbizalomhiany mogott egeszen mas problemak is talalhatoak, amiken te nem tudsz segiteni. Milyen a kapcsolata a szuleivel? Sokat szoktak veszekedni? Szigoruak vele, szoktak bantalmazni?

Az evessel hogy all? Nem tudom mennyi idosek vagytok, de a baratnod valoban sovany. Lehet hogy egy kicsit tul sovany is. Szokott dietazni? Lehet hogy azt hiszi kover, es emiatt oltozik nagy pulcsikba. Tehat lehet sok oka annak hogy miert ilyen onbizalomhianyos a baratnod, es lehet hogy az egesz mogott komolyabb dolgok vannak, amihez szakember segitsege szukseges.

2011. márc. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Na akkor vegyük sorra a dolgokat:

A beszélgetés jó ötlet, de nem tudom, hogyan kérdezzem meg, mert ha ilyesmi témákról van szó, majdhogynem kinevet, mert hogy nem áll jól nekem a komolyság. (Van benne valami :D) Ez a fokozatosan egyre nagyobb társaságba lépés is jó ötlet, köszi. Vásárolni nem igazán szeret, meg azt tudom, hogy rengeteg ruhája van (nagyon jól állnak neki és szerintem is jól néznek ki, bár a 97%uk fekete, többi kék, vagy fehér mintákkal), ha átmegyek hozzájuk, szinte mindig beöltözünk az ő ruháiból. :D Szoktam dicsérni, mások is dicsérik, amikor vele voltam, sosem hallottan senkitől se rosszat róla, ha bárki mondd valamit róla, az csak jó szokott lenni.

Egymással meg szoktuk beszélni, ha valami probléma van a családunkban, szinte mindent tudunk egymás családjáról, olyan, mintha egy nagy család lennénk. =) Azt mondja, szüleivel jó a kapcsolata, anyukája nagyon szereti, bármit megtenne érte. Elváltak a barátnőm szülei, az apja kb. 50 kmre költözött el (nem az anya miatt, hanem messzebb talált csak kifizethető, jó házat), így tényleg csak kéthetente láthatja, de szereti is, ugyanis pl. következő hétvégén azért nem tud hozzánk jönni pizsamapartira, mert az apukájával lesz, sok hétvégi programot kihagy, hogy vele lehessen. A nevelőapját nem szereti, nem is tekinti annak, apukája feleségével meg szinte barátnők. =)

Nem szigorú az anyukája, pont hogy olyan laza típus. Egyszer mesélte a barátnőm, hogy csak az utolsó pillanatban tudta bejelenteni, hogy valami miatt át kell jönnie hozzánk (nem csak azért, hogy együtt lehessünk, komoly gond volt) és simán elengedte. Nem az a vad típus a barátnő, csak az ésszerű határok között.

Nagyon sokat szokott enni, nem is értem, hogy hogyan. Még akkor is 5 zsömlét hoz az iskolába, amikor csak 5 órája van, ha nálunk eszik, vagy én náluk, azon csodálkozom, hogy bír többet enni, mint egy felnőtt. Ennek ellenére egyáltalán nem hízik, csak szélesebb alkat (dereka is széles, de nem annyira, minta a csípője).

2011. márc. 3. 13:18
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el eddig a válaszokat, bocsi.

Szerintem menj el vele vásárolni, és válasszatok olyan ruhákat, amik kiemelik a természetes szépségét. Nem kell sokat költeni, elég két-három póló.

Én is hosszúujjúba vagyok nyáron, de nem ezért, hanem mert extra fázós vagyok. Egyébként hány évesek vagytok?

Még valami: Én bulikba nem mertem soha elmenni, mert attól paráztam, hogy nem tudok táncolni, és mindenki rajtam röhög, ami egyébként gyakran megtörténik (és mégis parázok pedig én egyébként nagyszájú vagyok). És amikor a bulin összejöttem a volt barátommal, akkor ez megszűnt. Igaz, most szakítottunk egy év után, és sajnálom, mert olyan igazi első szerelem volt, de a bulikba még mindig szívesen járok. Esetleg a ismersz valakit, akikkel egymásnak lettek teremtve, ne ijedj meg egy kis szervezkedéstől. Persze azért ne vidd túlzásba a kavarást :)

16/l

2011. márc. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. 11 éves az emíltett barátnőm, így nem hiszem, hogy annyira ki kéne emelni bármilyen szépségét. :D Ő amúgy nem fázós, pont az ellentéte, képes kimenni télen a mínusz fokokban egyszák farmerben, póló, bőpulcsi és kajak nem fázik. :O Tudom, furcsán hangzik, hogy 11 éves és ilyen, kérlek kíméljetek meg az olyan válaszoktól, mint az "ennyi idősen még nem a külsőjével kéne foglalkozni", stb. Korához képest érett lány, kívül-belül. 13 (és fél) éves vagyok, ennek ellenére úgy gondolom, hogy a barátnőm van egy korombeli szintjén szellemileg.
2011. márc. 3. 17:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!