Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nem akarok fellépni! Mit...

Nem akarok fellépni! Mit tudnék tenni hogy ne kelljen?

Figyelt kérdés
Zeneiskolába járok és lesz egy advetni koncert.(Kórusban énekelnék)Anyáék állandóan panaszkodnak hogy nincs koncertem. Ezt az éneklést elvállaltam, mert mondom rossz nem lehet meg legalább anyáék is 'koncertezhetnének'. Ma hazajövök próbáról erre anyám nem aztmondja hogy háát ők nem jönnének mert...[itt felsorolt minden olyan dolgot ami nem túl nyomós ok,hogy ne jöjjenek]. Nem dolgoznának a koncert ideje alatt, a jegy sem lenne gond és ezért nagyon rosszul esett hogy nem akarnak jönni. Nem vagyok sírós típus de ez tényleg rosszul esett. Így én nem fogok fellépni. Minden ismerősömnek ott lesznek a szülei, én meg egyedül :/ Biztosan nem... A zenetanár senkinek nem engedi hogy kilépjen, hogy bújhatnék ki a koncert alól ? 13/L
2010. dec. 13. 17:31
 1/9 anonim ***** válasza:

sajnos, sehogy... Tudom, hogy nehéz...

Nekünk is lesz egy fellépés a sulival, ha ez megnyugtat, én a 20 dalból 15-öt nem tudok, és ráadásul akibe bele voltam esve, biztos ő is ott lesz...

Nagy levegővétel, és bátorság...

Nehéz lesz, de gondolj valami másra, biztos valamit szerettél az éneklésbe, ha túl vagy rajta, meg beszélj a szüleiddel, hogy ez neked rosszul esett...

2010. dec. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Meg tudlak érteni, pocsék érzés, ha mikor végre meggyőznek valamiről, és elvállalod miattuk, pont azok táncolnak vissza az utolsó pillanatban... Foghatod betegségre, hogy nem leszel ott, de akkor addig fel kell venned a pléhpofát, mutatni, hogy jaj, mennyire várod, satöbbi, mert ha látványosan nem akarod, akkor nyilvánvaló lesz, hogy nem volt bajod. Némi színészi tehetség nem árt hozzá.

Vagy: otthon közlöd szüleiddel, hogy csak miattuk vállaltad el, és hogy rohadtul nem ér semmit az egész, ha ők nincsenek ott. Ha van bennük egy csepp jóérzés, meg fognak érteni, és rád szánják azt az estét.

2010. dec. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem fogok nekik könyörögni, mert rosszabb lenne végig nézni ahogy én ott fent énekelek nagy lelkesen ők meg 5 percenként az órát nézik.... Rossz,hogy az ilyen ünnepségeken mindenkinek szívesen ot tvannak a szülei, nekem meg sosem volt ott apám sehol, anya meg csak muszájból...
2010. dec. 13. 17:50
 4/9 anonim ***** válasza:
Én már csináltam ilyet,fuvolával kellett volna fellépnem adventi koncerten.Tök nagy lelkesedéssel készültem,aztán a koncert előtti nap anya telefonjáról írtam egy sms-t,anya nevében,hogy beteg vagyok.Nem voltam az:) Vagy tényleg beszélj szüleiddel,hogy miattuk csinálnád,és így nem fogod.
2010. dec. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Beszéld meg velük, hogy miért a kifogás... lehet, hogy tényleg fontos nekik az amiért ki kell hagyniuk a fellépésed, és nem mondhatják le azt amit kell, de ha megbeszéled velük, hogy neked ez rosszul esett... Vagy beszélj a tanárral, hogy mi a helyzet, és, hogy annyira rosszul érintett ez, hogy nem tudsz színpadra lépni, és nem akarod a műsor színvonalát rontani... lehet, hogy megengedi, ha nagyon őszinte vagy...
2010. dec. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem mész el
2010. dec. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szintúgy:( A legjobb fiú barátomnak van egy punk-rock zenekara, én vagyok az énekes. A szüleim egyáltalán nem voltak kíváncsiak ránk, annyit könyörögtem, hogy végül meghallgattak.. de közben lesték az órájukat:( mondd meg a tanárnak, hogy nem megy, ha a szüleid nem lehetnek ott.

13/L

2010. dec. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
mond el ugynezt a tanárnak
2010. dec. 14. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem kell túlbonyolítani ennyire:


- Ha magad miatt csinálod, akkor nincs szükséged a színjátékra, örülj hogy megkaptad a szerepet! Itt egyszerűbb a helyzet, benned van az ellentét, megoldhatod önállóan.


- Ha miattuk csinálod, akkor viszont a szerepre nincs szükséged. Itt bonyolultabb a helyzet, mert ők kerültek saját magukkal ellentétbe azzal, hogy kérték és nem mennek el rá. Ha ezt a szemükbe vágod, akkor rád fogják kivetíteni a saját gondjukat, és a megoldás nem lesz kedves. Helyette próbáld követni a példájukat, és legyél te is motiválatlan a dologban, próbálj fontosabb dolgokat találni a koncertre készülésnél, és panaszkodj nekik, hogy már te sem vagy olyan lelkes, mint az elején voltál! Vagy elmennek megnézni hogy biztassanak, vagy nem küldenek többre, te jól jársz.

2010. dec. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!