Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy vegyem rá aput, hogy ne...

Hogy vegyem rá aput, hogy ne kelljen koleszba mennem?

Figyelt kérdés

12.es vagyok, ha minden igaz Pécsen fogunk tanulni a barátommal, ami tőlünk kb 300km. Tényleg nem vagyunk gazdagok, de annyira nem állunk rosszul, hogy egy egyszobás albérletet 2en ne tudnánk kifizetni. A barátomat ismerik, szeretik, már egy éve együtt vagyunk. Stb.

Valamiért mégem engedi, hogy albérletbe menjek. 18évesen ebbe beleszólhat? Hogy vegyem rá, hogy megengedje? Tudok egyátalán tenni ellene valamit?

Pl. ha veszek fel diákhitelt, és abból fizetem az albit?

Bármilyen ötlet érdekel. Köszi.

18/L


2011. szept. 18. 22:28
 1/5 anonim ***** válasza:
54%

hello!

én Pécsen tanultam és hidd el, nagyon-nagyon jó a koli, ne hagyd ki! Apud szerintem azért nem engedi,mert ő is tudja,hogy ez mekkora nagy buli, élet, nem szabad kihagyni.

a koliban is lehettek majd jövőre 1 szobában, sőt, lehet,h már év közben is sikerül ledumálni a szobatársakkal.

lehet beleszólása,ha ő fizeti és nem te.

2011. szept. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy a buli miatt akarja, mert a buliktól mindig távol akart tartani. Nekem az a két tippem van, hogy vagy ezen akar pórolni vagy nem akarja, hogy ilyen korán összeköltözzünk, nehogy baj legyen..

És mi a vélemény arról, hogy diákhitelt veszek fel erre? Egyébként állami támogatásosra fogok menni, nagyon reménykedek egy ösztöndíjban is. :D

Mi a feltétele annak, hogy felvegyenek koliba?

2011. szept. 19. 07:05
 3/5 anonim ***** válasza:

300 km az nagyon sok, van esély a kolira.

A diákhitelt az albérlet miatt el ne vedd! Én felvettem és kb. 999 éves koromig fogom visszafizetni. Szóval, ha nem muszáj és nem létszükséglet,akkor ne vedd fel.

A koli az első pár évben mindenképpen csak előny: gondolj bele, minden jegyzet, minden infó, tudás, emberek ott vannak. nem lesztek egyedül - sokkal könnyebben beilleszkedtek, könnyebben hozzáfértek a "javakhoz", könnyebben megismeritek a különböző bizottsági tagokat, más karok, szakok hallgatóit, rögtön lesz kit kérdezni,ha valamiben nem vagytok biztosak. a szerelmeteket sem befolyásolhatja a koli, ha igazán egymást akarjátok. a kolikban is vannak szerelmesek.

Ha majd biztosan tudod, h lesz ösztöndíjad és tudod majd azt is mennyi, ha már sínen van a suli,tudod mennyi albérleti díj nem átvágás, akkor is átmehettek majd albérletbe.

2011. szept. 19. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

én sem ágálnék ellene

sokkal jobb dolgod lesz mint egy albérletben

és ha már apád fizeti akkor jogos h ö válassza meg h akar e egy albit fizetni vagy sem

nem csak a bérleti díjat hanem rezsit is kell fizetni és ha nem vigyáztok akkor az igencsak sok lehet és miért is kellene a barátod után is fizetnie a te apádnak ???


diák hitel hülyeség csak ha nem akarsz utána még vagy 50 évig fizetni

2011. szept. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Diákhitelt albérletre?NE! én nem ajánlom.

Azért egy albérlet fentartása se kis dolog,megvenni a tisztitószereket,porszívó,felmosóvödör,mosósyerek,öblítők stbstb.. Egy kolégiumban sokkal jobb dolgod lenne,szerintem.

2011. szept. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!