Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan magyarázzam el anyukámnak?

Hogyan magyarázzam el anyukámnak?

Figyelt kérdés

Szóval be akar iratni egy iskolába (külföldön, mert ő is ott lakik, de ez nem fontos), ami nem koedukált, és katolikus.

Tudom, hogy ez talán nem hangzik olyan rosszul, de én nem szeretnék odajárni, egyrészt mert nem vagyok katolikus, plusz a suli egy 'convent school' ami valami zárda iskolát jelent, de nincs kedvem vallási órákra járni, mert ugye én nem ebben hiszek, stb. ott viszont elég komolyan veszik ezt a vallási dolgot.

A másik, hogy nehogy már ne legyen koedukált, hiszen szerintem normális, hogy ne csak lányokkal barátkozzak, főleg ennyi idősen.

De mikor ezt elmagyaráztam neki, akkor egyszerűen ideges lett, pedig nem mondtam sértően vagy ilyesmi, és egyszerűen lecsapta a telefont. Valamiért nagyon tetszik neki most ez az iskola, vagy nem tudom, de szerintetek hogyan magyarázhatnám el neki, mert elmondtam már neki amit itt leírtam, de nem használt...


2010. nov. 23. 17:09
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Hát az a furcsa hogy nem is vallásos...

Igaz meg tudnám neki mondani csak tudom hogy megbántódna és at nagyon nem szeretém:(

2010. nov. 23. 19:29
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
A mi sulinkban is akár akarod akár nem, van hittan:( Az egész iskolában egy zsidó gyerek van és szegénynek ott kell maradnia hetente egyszer hittanra:S Meg ugyanez van a reformátusokkal, mi többiek mind katolikusok vagyunk és nekünk is ott kell maradni, mert "olyan nincs hogy nincs vallásod" -.- Nézd meg anyukáddal az Abigélt és kérdezd meg hogy ezt akarja-e neked is? Jobb ötletem nincs, én is így kerültem el a koleszt:)
2010. nov. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Faramuci világ egy ilyen egyházi iskola, a legtöbben az oda járók közül ugyanúgy nem hisznek "az ilyen vallási dolgokban", mint te, de megtanulnak úgy tenni, mintha.

Amúgy én ismertem egy lányt, akit beirattak egy ilyen iskolába, előtte "katolikus jókislány" volt, utána már kevésbé.

Az a baj, hogy ha nem tudjuk, hogy anyukád miért szeretné, hogy oda járj, akkor nem tudunk tanácsot adni sem, sőt, amíg te magad sem tudod, addig te magad sem fogod tudni meggyőzni őt, vagy egyálalán érvelni neki. Addig maximum annyit tudsz mondani, hogy "én ezt nem szeretném".

Mellesleg ha már valaki felhozta az Abigélt, ott is volt egy súlyos és masszív ok, aminek semmi köze nem volt a valláshoz ;) nyilván nállatok nem ilyenről van szó, de ki tudja, lehet, hogy oda fizetné neked valaki a tandíjat vagy mittudomén...

Ja, és mellesleg manapság egyáltalán nem úgy fest egy egyházi iskola, mint az Abigélben, relax... legalábbis Magyarországon nagyon nem, Angliában biztosan formálisabb egy kicsit az ittenieknél, de ott sem hiszem, hogy szünetben kettesével sorakozva kellene a folyosón köröznötök.

2010. nov. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ha azért akarna odaküldeni hogy "fegyelmet tanulj", akkor mondd meg neki hogy ez pont fordítva lesz. A bentlakásos suliknak megvan az a tábori hangulata, amitől az ember csak rosszabb lesz;) Egy évig jártam egy ilyen suliba és nagyobb hülyeségeket csináltam, mint "szabadon". Az ember ugye el van tiltva minden jótól, itt főleg a kijárásra és a fiúkra gondolok. Tehát pont fordítva fog elsülni a dolog, ha a fegyelem miatt küld oda.
2010. nov. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

komolyan: szerintem próbálj meg komolyan elbeszégetni vele, amikor épp jó hangulata van (nem tudom, lehetséges-e személyesen, mármint, hogy esetleg jön a Karácsony, hátha találkoztok és nem csak a telefon marad)

esetleg nézz szét a neten az ottani iskolák weblapján, hátha valamelyik szimpi lesz és neki is tudnál mutatni alternatívát.


komolytalanul :D : a Marilyn Manson is katolikus suliba járt, aztán valahogy mégse azon úton folytatta az életét :d (de nem is baj)

2010. nov. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Anyudnak megjelent Szűz Mária és kényszeríti hogy járj koedukált suliba XD
2012. dec. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!