Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy magyarázzam el anyukámnak...

Hogy magyarázzam el anyukámnak, hogy nem 8 éves vagyok?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok, és anyukámmal elég "baráti" a viszonyunk.. legalábbis abból a szempontból, hogy elmondom neki a fontos dolgokat, nem titkolok előle soha iskolai dolgokat, jól tanulok, az iskolából semmi panasz nincs rám, elmondtam neki, hogy lefeküdtem a barátommal, megértette, elmentünk gyógyszert iratni, tehát igazán nem mondhatni, hogy nem bízhat meg bennem! természetesen nekem is vannak titkaim, amikről nem tud, de mindenkinek van. nem vagyok drogos, nem szökök el, nem szoktam berugni, szóval mondhatni "jó gyerek" vagyok. én csak azt szeretném, ha elengedne a barátommal, és a barátaimmal esténként szórakozni. megbízik a barátomba, régebben is mondta mindig, hogy majd ha lesz egy megbízható srác akivel járok, akkor aggódás nélkül elenged majd, mert tudja, hogy biztonságba vagyok. Most eljött ez az idő, szereti a barátomat, tudja, hogy rendes, akármi van, megvéd. a másik feltétel, hogy eljárhassak, az volt, hogy jól tanuljak. szinte csak 4-est, 5-öst viszek haza. Ettől függetlenül semmi nem változott kb 13 éves korom óta mindig ugyanaz a duma, mikor elmegyek otthonról, hova mész? kivel mész? 9re legkésőbb itthon legyél, ne késs mert egy hétig nem mehetsz sehova. (nagyon ritka az, ha kések, és akkor is mindig felhivom, hogy anya, nem jön a busz 10 percet kések...) és ha bulizni kéreckedek, egy oylan helyre ahol 14 a korhatár, oda nem mehetek, mert hogy " 16 évesen ne járjak még diszkóba..." (miért akkor hány évesen járjak, 30?) .. de végülis ez nem érdekelne annyira, mert úgysem vagyok oda a diszkózenéért, de azért nem minden hétvégén kéreckedek, hanem mondjuk 2 havonta egyszer szeretnék elmenni a barátaimmal. és mondjuk nem reggelig... ha éjfélig tart, akkor egyből elindulnék, vagy mondanám, hogy jöjjön ki értem valameddig, ha annyira aggódik. de tudja úgyis h zsolti haza kisér a kapuig. ez sem érdekli. "9RE LEGYÉL ITTHON!!" erről , ha lemondok, mondjuk nagyon ritkán , ha egy barátom rendez házibulit (anyukám az összes barátommal nagyon jóba van!!), ahonnan senki nem megy haza éjfél előtt, hiszen a házi bulik általában reggelig , de minimum 2-3ig tartanak, és kéreckedek, hogy hadd menjek el, akkor is az a válasz, hogy mivel buliba mész, ezért elengedlek éjfélig... és akkoris kisérjen haza valaki, avgy érted megyek. de ez is csak akkor, ha az illető a környéken lakik, és nem kell buszra szállnom. és természetesen előtte beszélni akar telefonon az illető szüleivel, akinél buli van, hogy otthon lesznek-e, minden rendben lesz-e satöbbi... nagyon elegem van, hogy ilyen körülményes.... hogy kérjem meg, hogy tekintettel arra, hogy mindenben őszinte vagyok vele, megbízhat bennem, a barátomban, a haverjainkban, hiszen ismeri őket... , jól tanulok, és hogy ezeket figyelembe véve ne csinálja már ezt a 9-10re hazaérést... hanem mondjuk elengedhetne néha bulizni... stb. amiket leirtam.... segitsetek!!!
2009. okt. 18. 00:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
Mindenbe jól gondolkozol. Most kell bulizni nem akkor majd amikor családos középkorú nő leszel. És kicsit olyan mintha anyukádnak keresnél fiút. És ő döntené el kivel lehetsz boldog és ki tetszhet neked. Szerintem meg mindenkinek magának kell eldönteni ki a jó neki. Ez a kiengedéses dolog meg valami embertelen. Hogy lehet már a négy fal közé zárni egy embert. Hát itt mifelénk a tízéves gyerekek hétvégén itt rohangálnak az utcán tízóráig. Oké hogy falu meg az utca a játszóterük(forgalom nélküli földút) De városba se hiszem hogy be kéne zárni az embert a négy fal közé. Szóval ezt nemértem miért csinálják de remélem nem azért mert irigyek.
2009. okt. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
15%

Igazán nagyon rendes az anyukád, hogy 16 évesen megengedi neked, hogy éjfélig bulizhass! Én sem engednélek el reggelig ráérsz még reggelig bulizni.

Egyáltalán nem normális és nem természetes, hogy 16 évesen már szexelsz, ezt sem engedné meg a legtöbb szülő : anyukád ebben a kérdésben is igazán engedékeny volt!


Igen, majd 25-30 évesen menj reggelig tartó bulikba, ne gyerekkorodban!!!...


Amúgy azért az is furcsa, hogy most is éjfélkor még netezel, ahelyett, hogy aludnál az ágyadban?!


Lehet, anyukádnak nem kellene ennyire engedékenynek lennie!... :-[

2009. okt. 18. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
mondjuk, az teljesen egy szerencsés véletlen, hogy a barátomat anyu szereti...:D:D mert sose olyan szempontból néztem, hogy kivel járok, amiket anyu talál ki..:D de egyébként ő vele semmi gond.. nem azért vagyok vele, hogy anyu elengedjen jobban, ha erre gondolsz. imdáom.. :) de igazad van.. elég nyomasztó igy :S
2009. okt. 18. 00:24
 4/14 A kérdező kommentje:
25-30 évesen családot szeretnék, és nem reggelig bulizni. mellesleg, mondjuk mert hétvége van...:D azért ott még nem tartunk, hogy 8kor lefekszek aludni.. :)
2009. okt. 18. 00:26
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A második válaszoló hülye és csak provokál.

Persze majd akkor bulizzon hajnalig amikor a gyerekeire kellene vigyázni mi. Észlények. Meg azért elég viccesen néz ki már mostis egy harmincéves asszony egy diszkóban.

2009. okt. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
hát reméltem, hogy nem fog sok mindenki egyet érteni vele. :D:D arra azért kiváncsi lennék, hogy miért olyan helytelen, hogy 16 évesen szexelek??? nem értem, miért kéne vele várni, ha én most éreztem úgy, hogy kész vagyok elvesziteni. és nem bántam meg egy percig sem.
2009. okt. 18. 00:50
 7/14 anonim válasza:
100%

00:22-esnek

Mi az már, hogy hétvégén ágyban kell lennie éjfélkor egy 16 évesnek? Pelenka meg cumi esetleg nem kéne?

2009. okt. 18. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nos én így nőttem fel,sőt...Ennél sokkal szigorúbb körülmények között.Semmi buli semmi pasi.Pedig majdnem kitűnő voltam a gimiben,amit csak szerettek volna megcsináltam.Tényleg nem lehetett rám panasz.Ki lehet bírni.Persze a lányomat nem teljesen így fogom nevelni.Sőt.

Anyukádat is megértem,félt.Annyi szörnyűséget lehet hallani titokban az italba csempészett partidrogokról stb.Én sem szívesen mentem,amikor már a magam ura voltam olyan helyre,ahol ilyesmi megtörténhet.Az én édesanyám is ezen rettegett(merth ez a felnitisztítós dolog nem új,csak most kapták fel).

Szerinem azzal teheted a legjobbat az ügynek,h leülsz vele beszélgetni.ELmondod neki mindazt,amit ide leírtál,és kérd meg,h ne csak azt mondja,h "Azért mert azt mondtam.."Hanem adjon választ a kérdéseidre,ennyi a minimum.Ah írtad vagytok ilyen viszonyban.

2009. okt. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
85%

Bulizni természetesen mindenkinek akkor kell,amikor megkeresi a rávalót.Ha valakinek sikerül ez 16 évesen,akkor akkor.

Egyébként én 36 évesen is szoktam néha bulizni(ritkán,mert többre értékelem már a beszélgetős,sütögetős "bulikat")és lepődjetek meg de egy 30-40,akár 50 éves nő is tud remekül szórakozni,nem otthon ül a négy fal között.(Mondjuk inkább én nem értem mi a fenét keres a sok kis pisis a szórakozóhelyeken,akik ált. messze nem tudnak kulturáltan viselkedni)

2009. okt. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

00.56:tudod mi a vicces.ha megnézitek a legtöbb sztárocskát,akiktől odáig vagytok,legtöbb fényévekre van a 30-as éveitől.Ha a vakolat lekerülne róluk lenne nagy meglepi.

Egyébként írásod alapján remélem 29 évesen minimun csadort húzol,de még jobb lenne ,ha zárdába vonulnál!:-))))

2009. okt. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!