Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy magyarázzam el anyukámnak...

Hogy magyarázzam el anyukámnak, hogy nem 8 éves vagyok?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok, és anyukámmal elég "baráti" a viszonyunk.. legalábbis abból a szempontból, hogy elmondom neki a fontos dolgokat, nem titkolok előle soha iskolai dolgokat, jól tanulok, az iskolából semmi panasz nincs rám, elmondtam neki, hogy lefeküdtem a barátommal, megértette, elmentünk gyógyszert iratni, tehát igazán nem mondhatni, hogy nem bízhat meg bennem! természetesen nekem is vannak titkaim, amikről nem tud, de mindenkinek van. nem vagyok drogos, nem szökök el, nem szoktam berugni, szóval mondhatni "jó gyerek" vagyok. én csak azt szeretném, ha elengedne a barátommal, és a barátaimmal esténként szórakozni. megbízik a barátomba, régebben is mondta mindig, hogy majd ha lesz egy megbízható srác akivel járok, akkor aggódás nélkül elenged majd, mert tudja, hogy biztonságba vagyok. Most eljött ez az idő, szereti a barátomat, tudja, hogy rendes, akármi van, megvéd. a másik feltétel, hogy eljárhassak, az volt, hogy jól tanuljak. szinte csak 4-est, 5-öst viszek haza. Ettől függetlenül semmi nem változott kb 13 éves korom óta mindig ugyanaz a duma, mikor elmegyek otthonról, hova mész? kivel mész? 9re legkésőbb itthon legyél, ne késs mert egy hétig nem mehetsz sehova. (nagyon ritka az, ha kések, és akkor is mindig felhivom, hogy anya, nem jön a busz 10 percet kések...) és ha bulizni kéreckedek, egy oylan helyre ahol 14 a korhatár, oda nem mehetek, mert hogy " 16 évesen ne járjak még diszkóba..." (miért akkor hány évesen járjak, 30?) .. de végülis ez nem érdekelne annyira, mert úgysem vagyok oda a diszkózenéért, de azért nem minden hétvégén kéreckedek, hanem mondjuk 2 havonta egyszer szeretnék elmenni a barátaimmal. és mondjuk nem reggelig... ha éjfélig tart, akkor egyből elindulnék, vagy mondanám, hogy jöjjön ki értem valameddig, ha annyira aggódik. de tudja úgyis h zsolti haza kisér a kapuig. ez sem érdekli. "9RE LEGYÉL ITTHON!!" erről , ha lemondok, mondjuk nagyon ritkán , ha egy barátom rendez házibulit (anyukám az összes barátommal nagyon jóba van!!), ahonnan senki nem megy haza éjfél előtt, hiszen a házi bulik általában reggelig , de minimum 2-3ig tartanak, és kéreckedek, hogy hadd menjek el, akkor is az a válasz, hogy mivel buliba mész, ezért elengedlek éjfélig... és akkoris kisérjen haza valaki, avgy érted megyek. de ez is csak akkor, ha az illető a környéken lakik, és nem kell buszra szállnom. és természetesen előtte beszélni akar telefonon az illető szüleivel, akinél buli van, hogy otthon lesznek-e, minden rendben lesz-e satöbbi... nagyon elegem van, hogy ilyen körülményes.... hogy kérjem meg, hogy tekintettel arra, hogy mindenben őszinte vagyok vele, megbízhat bennem, a barátomban, a haverjainkban, hiszen ismeri őket... , jól tanulok, és hogy ezeket figyelembe véve ne csinálja már ezt a 9-10re hazaérést... hanem mondjuk elengedhetne néha bulizni... stb. amiket leirtam.... segitsetek!!!
2009. okt. 18. 00:02
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
95%

szerintem tudja hogy hány éves vagy, elvégre ő szült. :) de ezzel nem tudsz mit csinálni, lány vagy, féltenek, még pár évig ez lesz. ez normális, én már elmászkálhattam 14 évesen akár több napra is, de a lánytesóim nem, még 16 évesen sem.

rájuk jobban oda kell figyelni.

2009. okt. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
69%

16 évesen nem sexeltem,nem bulitam hajnalig.A barátnőim sem.Nem is követelőztünk,mi még normális gyerek voltunk,normális gyerekvágyakkal.

Régen törvény írta elő,hogy iskolaidőben 8-kor,szünetek alatt 10-kor diáknak haza kellett menni.

16 évesen egyáltalán milyen buliba akar valaki járni?

Mi az amit délután nem tudsz megbeszélni a barátnőiddel,hogy éjfélkor kell azt megejteni?

2009. okt. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Hát 4-es,5-ös tanuló létedre elég rossz a helyesírásod.(nem kötekedni akarok,Te hoztad fel,hogy jó tanuló vagy)
2009. okt. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Én soha sehová nem mehettem, este nyolcra itthon kellett lennem végig középiskolás koromban, még a szalagavató bulin is csak kilencig maradhattam. Pedig szívesen mentem volna bulizni. Jól tanultam, megbízható voltam, anya el is engedett volna (mert az ő szülei se engedték el őt soha sehová), de apa nem. És túléltem! Lehet élni úgy is, hogy nem jár az ember buizni, hiába szeretne. Vannak más dolgok is az életben, amik sokkal élvezhetőbbek, mint a diszkózene meg a pia. Így utólag már hálás vagyok a szüleimnek, hogy nem engedtek el, mert hallok mindenféléket, hogy milyen dolgok történnek ilyen szórakozóhelyeken, és örülök, hogy én kimaradtam ezekből. Ha nagyobb leszel, te is hálás leszel a szüeidnek, hogy ennyire törődtek veled! Hidd el, sokkal rosszabb annak, akinek nagy ívben lesz*rják a szülei, hová megy, és nem foglalkoznak vele, mikor ér haza.
2009. nov. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!