Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ha a gyereked középiskolájában...

Ha a gyereked középiskolájában a biológiatanár el akarná vinni az osztályt megnézni egy emberboncolást, de szülői beleegyezés kellene, hogy engeded, elengednéd a gyerekedet vagy nem? Miért?

Figyelt kérdés

okt. 11. 20:57
1 2 3 4
 31/38 Derjaderja ***** válasza:
39%

Nekem azért az furcsa lenne, ha igazi boncolásra be lehet menni. Lehet, hogy volt már erre példa fű alatt, de akkor is.


Amit írtál korábban hogy orvosin szeptemberben boncolás... Nem tudom hol végeztél, de nálunk csak harmadévben volt kórbonctan. Első két év anatómia, az is először csonttan, aztán izmok, második félévben zsigerek, harmadikban neuroanat.


Én emlékszem épp elég fura volt egy emberi lapockát nézni, aztán amikor izomtanból behozatak egy kart stb. Mindhez hozzászoktunk, de kellett a fokozatosság.


Amellett, hogy az anatómiát meg kell tanulni, maga a kórbonctan meg ezek a "rejtett tanterv", pályaszocializáció, személyiség igazítás részei is. De ehhez a másik oldalon ott voltak a magatartástudomanyi tárgyak is két évig. Szóval valahogy fel van ez azért építve.


Az ember személyiségét nem hagyja érintetlenül még a halál látványa sem, nemhogy egy néhány napos halott, akiből a szerveket pakolják ki. Ennek van egy jelentős morális és spirituális vetülete, egzisztenciális szorongás stb. Ezzel egy 20 éves, akit direkt ez érdekel és még támogatja is a megküzdéset a fokozatosság és a társtárgyak, még valahogy megbirkózik (de mondjuk nekem több akkori versemben és novellámban is téma, pedig nem vagyok mákvirág), de egy amúgy is sérülékeny kamasznak direkt a semmibe egy boncolás.

Butaság és értelmetlen szerintem.

okt. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
23%
Csak ha végzős középiskolás és az orvosra v. valamilyen eü. szakra készülne.
okt. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
62%
Ha a gyereket érdekli, szeretne menni engedném
okt. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem nagyon nem mindegy, hogy 14 éves kiskamaszokról van szó, akik csak vihogni mennének oda, vagy mondjuk 18 évesekről, akik biológia fakultációra járnak, és ez abszolút beleesik az érdeklődési körükbe. Ha az utóbbi, akkor megkérdezném a gyerekemet, mit szeretne, nyilván előtte beszélgetnénk róla. Én is bioszos voltam, emlékszem anyukám hozott nekem a hentes boltból disznószívet, meg vesét, tüdőt, imádtam otthon felvágni, megnézni, érdekesnek tartottam. Érettségi előkészítőn pedig Szegeden voltam, ott elvittek minket a Patológia Intézetbe, pár szót mondtak is a boncteremben, meg kinyitották az egyik hűtőkamra ajtaját, láttuk a halott lábát. Senki nem vihogott, és nem volt megalázó kicsit sem az elhunytnak.


Azt is el tudom képzelni és meg tudom érteni, hogy valakit ez taszít (a férjem pl. egy sima kórházba se szeret bemenni, mert a beteg magatehetetlen emberek rossz érzést keltenek benne), és nem mindenkinek való, egyértelmű.

okt. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
72%

mi az anatomiai muzeumban voltunk gimiskent bioszos osztalykent. boncolast sajnos nagyon messzirol lattunk, mert az is volt a programban (fentrol vmi oktato teremben, ami olyan volt, mint a filmekben, de akkoriban nem volt semmi kivetito, meg ilyenek), + volt formalinban preparalt emberi szervek tömkelege.


Tehat en engednem. Es felnottkent most utolag még inkabb ugy gondolom,hogy senkinek nem artana fiatal koraban egy boncolast megneznie, hogy tisztaban legyen azzal milyenek, milyen torekenyek vagyunk belulrol, hogy mennyi egy emberi test es miypen konnyen odalesz az elet. ugyanis epp ez a korosztaly az, aki elkezd ismerkedni a piaval, drogokkal, vedekezes nelkuli szexszel es kozben az egoja az egekben (videojátékokban lovik egymast, verekszenek, fenyegetiznek), ki akarjak a vezetest probalni, a dohanyzast, es nem hiszik, hogy oket is erheti baleset, l3hetnek rakosak, tonkremehet egy szervuk az egeszsegtelen eletmodtol vagy epp egy bakterium megoljeti oket.


Amugy ha a biosztanaruk szervezi, akkor feltetelezheto, hogy nem meglepi boncterempartiban gondolkodik, hanem felvezette a gyerekeknek a temát es azok zöme lelkesedett es utana szervezte le. Mert kerdezo nalunk igy volt. Es senki nem jott akarata ellenere. Es aki nem orvosnak akar menni annak is erdekes lehet egy boncolas.

okt. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
15%
utsovoltam vagy az a patologiai intezet volt? nem emlekszem a nevere...ekkora traumat okozott:-)
okt. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
45%

Megkérdezném akar e menni. Ha szeretne elengedném, természetesen felkészíteném mire számíthat.


A #35-ös hozzászólóval egyetértek teljesen. Nem árt ha látják mennyire sebezhetőek vagyunk. Na meg ott van az is, hogy amikor megy éppen az iskolában bármikor lehet szemtanúja annak, hogy valakit agyon gázolnak. Hiába nem engedted el boncolásra és védted meg a gyermekedet a látványtól, az élet bármikor hozhatja úgy, hogy látni fog halottat és senki nem fog a szülő elé papírt tenni, hogy beleegyezik e mielőtt megtörténik.

okt. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
69%
Nálunk 12.-ben volt lehetőség rá, de önkéntes alapon ment a dolog, a sulis órák után volt szervezve. Akit érdekelt az ment, akit nem, az hazamehetett. Én nem mentem. Pár évvel utána döntöttem el, hogy mégis az eü érdekel. Nem származott semmi hátrányom abból, hogy akkor nem néztem meg a boncolást.
okt. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!