Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ha a gyereked középiskolájában...

Ha a gyereked középiskolájában a biológiatanár el akarná vinni az osztályt megnézni egy emberboncolást, de szülői beleegyezés kellene, hogy engeded, elengednéd a gyerekedet vagy nem? Miért?

Figyelt kérdés

okt. 11. 20:57
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
35%
Örülnék, ha menne, de nem eröltetném. Nagyon sok mindent lehet megtudni a boncolásból.
okt. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
75%

Nalunk volt ilyen lehetoseg gimiben, de arra mar nem emlekszem, hogy pontosan hogy is volt. Szerintem nem az iskola szervezte, hanem csak ugy a biosz tanar felvetette, hogy van egy ilyen “nyiltnap”, amikor be lehet menni boncolasra es aki szeretne, az jelentkezhet.

En mentem es nem bantam meg, nagyon erdekes volt szamomra. De egyebkent viszonylag tavol alltunk es le is volt takarva a holttest reszben, szoval nem ugy kell ezt elkepzelni, hogy rogton ott allsz mellette es latsz mindent :D


Egy eletre szolo elmeny maradt, kozom nincs a temahoz azota se, nem is keszultem soha orvosnak vagy boncmesternek, csak kivancsi voltam.

okt. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
46%
Nekünk is volt, évek óta formalinban ázó testek voltak, azoknak is csak részét mutatták, le volt takarva, nem is nagyon hasonlított egy élő emberre. Senki nem lett rosszul, senkit nem ért életre szóló trauma. Viszont tanulságos és érdekes volt, végül nem orvosnak mentem, de a mai napig egy csomó infóra emlékszem, amit ott tanultam. Ha akar menni, kifejezetten támogatom. Nem csak szivárványból és pillangókból áll a világ.
okt. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
71%
Biológia tagozatos gimisként volt az osztályomnak lehetősége 2015-ben. Én kihagytam, mert tudtam akkor már, hogy a kémia miatt nem fogok jelentkezni az orvosira. Akik mentek, azok szülői engedéllyel.
okt. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
70%
Ha érdekli a gyereket akkor valószínűleg igen, de a ha a háta közepére sem kívánja akkor értelemszerűen nem.
okt. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
77%
De, igen, vihetnek gimiseket, és ha Ő akarna menni, akkor menjen, persze.
okt. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 Derjaderja ***** válasza:
22%

Semmiképp, és szerintem az se normális, akinek tanárként ez eszébe jut? Mégis minek, mi haszna lehet belőle a modern technika korában?

(Ahol formalinban úsznak a testrészek az az anatómiai múzeum, de oda sem engedném).

okt. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 Derjaderja ***** válasza:
35%
11. Például?
okt. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
71%

Jellemző a gyakoris mentalitásra, hogy 18 válaszolóból mindössze egyvalaki írta a legtriviálisabbat: hogy megkérdezi a gyerekét, szeretne-e menni.

Nem csoda, hogy ennyi félresiklott életű fiatal van, ha középiskolás gyereket óvodásként kezelnének a legtöbben. Csak remélni tudom, hogy nekik még nincs (nem volt) kamaszkorú gyerekük.

okt. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
17%
Ha nem orvosnak készül, akkor nincs szüksége az ott látottakra. Ez tipikusan az a helyzet, amikor könyvekből bőven meg tudja tanulni amit kell vagy akar, látni rohadtul nem muszáj.
okt. 12. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!