Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ha a gyereked középiskolájában...

Ha a gyereked középiskolájában a biológiatanár el akarná vinni az osztályt megnézni egy emberboncolást, de szülői beleegyezés kellene, hogy engeded, elengednéd a gyerekedet vagy nem? Miért?

Figyelt kérdés

okt. 11. 20:57
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
60%
Mivel ismerem a gyerekem, ezért nem engedném. Nagyon érzékeny lelkű, nem is menne, még ha kötelező lenne sem.
okt. 12. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
34%

Nálunk volt ilyen, a faktosok mentek, 3-an vagy 4-en. Mindannyian kiájultak, még a tanárnő is…

Ha valamelyik lányom érdeklődik az eü. felé, nem fogom tiltani, de nem lennék kifejezetten boldog sem.

okt. 12. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
58%
Mi voltunk anno, senki nem lett rosszul. Nem volt kötelező, kb 15-20 ember ment.
okt. 12. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 Derjaderja ***** válasza:
43%

22. Elég traumatizáló egy boncolás, ha végignézi valaki (ha meg a terem szélén áll ahogy valaki írta, annak mi értelme?)

Szakemberek számára van a kórbonctannak jelentősége, akik amúgy már alapvető anatómiai és kórélettani ismeretekkel rendelkeznek, átnézték az adott beteg kórtörténetét, kérdéseket tesznek fel, arra tudnak választani.


Nem tudom mért kell egy laikus gyereknek azt nézi, ahogy a kitépi a boncmester a nyaki szerveket, vagy ahogy az ürülekes beleket felvágják, vagy a gennyes tüdőket. Alapból a boncasztalon lévő holttest elég szörnyű látvány, és a szagok is rettenetesek. De ahogy írtam, szakemberek számára ez hasznos, elkerülhetetlen stb.


Hogy egy fodrásznak, mérnökök, zenésznek készülő gyerek minek nézze, azt el sem tudom képzelni. Tudom, kicsi az esély, de mi van ha ismerik az illetőt, szerintem személyiségi jogilag is necces. A hallgató tett le hallgatói esküt, illetve egy hivatalos egyetemi óra keretében van ott.


Középiskolai szintű anatómia ismeretek tanításához semmivel sem tesz hozzá többet, mint az egyéb oktatási eszközök.

okt. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 Derjaderja ***** válasza:
24%
Aki szerint mért nem kérdezném meg a gyereket: mert 1. szerintem nem elfogadható, hogy oda bemehessenek laikusok indokolatlanul 2. A gyereknek fogalma sincs, mi az a boncolás, nekem meg van, így ebben az esetben felülbirálnam a döntését, alapvetően ez a dolgunk szülőként, nem? Eldönteni miben és milyen határidővel adunk szabad kezet a gyereknek, ezt a kört növelni, fejleszteni, emellett q határokat meghúzni és a gyereket megtanítani engedelmeskedni is.
okt. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
75%
Ha akar mehet...
okt. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
13%
26 vagyok és amúgy sztm ilyenen nem vetet részt kiskorú és sztm olyan se aki nem amatomiát tanul vagy pl prvosira megy.
okt. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
31%
EÜ-ben dolgozom, nem engedném. Marhára nem alkalmas a boncterem középsikolások látogatására.
okt. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
19%

A mi középiskolánk is szervezett egyszer ilyet. Én szerettem volna menni, de anyukám nem írta alá az engedélyt. Sok évig haragudtam érte, hogy miért nem mehettem el. Felnőtt fejjel már örülök, mert nem bírom az ilyen dolgokat.

Ha a lányaim kérnének fogalmam sincs mit tennék.

okt. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 Metionin ***** válasza:
60%
#24. Lehet amúgy, hogy nem "rendes" boncolásra gondolnak itt az emberek, többen írták, hogy a formalinban ázó testeket nézték, az meg kb. olyan, mint anatómia órán a zsigertan és társai. Nincs vér, más a szag, sterilebb az egész. Jóval kevésbé durva, mint egy normál boncolás, ahol ott nyitják fel a testet és zsigerelik ki, szedik ki és mérik a szerveket stb. De ettől függetlenül sem való a gimisek 99%-ának.
okt. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!