Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért nem beszélgetnek a...

Miért nem beszélgetnek a szülők többet a kamasz gyerekeikkel és várnak tőlük többet?

Figyelt kérdés

Reggel rászóltam a gyerekemre, hogy le kellene venni a táskáját a buszon, ami tömve van, az ajtóban álltunk elsőajtós felszállásnál. Egy közelben ülő tini hallotta és kifejtette a barátjának, hogy ez mekkora hülyeség, mert az ő táskája majdnem 10 kiló, és hogy tőle is elvárta egy anyuka a két gyerekével, és mekkora idióta volt a nő, hogy ott pampogott, merthogy az ő táskája több, mint a nő két gyerekének súlya.. Merthogy ennek a tininek az ajtóban állva kellett angolt tanulnia a hátán a táskájával, és neki nincs szabad keze és el sem bírja egy kézzel a táskát, illetve az anyuka nem a megfelelő irányba nézett, így nem tudta, hogy le akar majd szállni. Nyilván közben trágár és dühös volt. És teljesen meg volt győződve az igazáról, és ott dühösködött, hogy csak ezért meg azért nem teremtette le a nőt, hogy a gyerekei ne hallják..


??!! Olyan sok ilyennel találkozunk, óriás táskás tinik, tinik az ajtóban, tinik nem ülnek le, de beállnak oda, tinik a táskájukat a tömött buszon a másik székre teszik.. a suli nem tanít társadalmi szabályokat, illemet, a szülők miért nem teszik? Persze ki van táblázva a buszon, hogy vedd le a táskád, de ez nem elég nekik. Nekem is volt nehéz táskám, az ölembe raktam és leültem, ha volt hely. Nem vagyok öreg, nincs akkora generációs különbség, de igazi suttyó viselkedése volt a lánynak és látszott, hogy káosz van a fejében a saját fontosságát illetően. Hogyhogy fordítva ülnek a lovon? Én az enyémet tanítom rendesen, más miért nem?


tegnapelőtt 08:42
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
47%
A gyerekeknek adok igazat. Ők is lehetnek fáradtak, betegek és igenis nehéz a táska. Nem muszáj a nyuggereknek és a kisgyermekes anyukáknak csúcsidőben utazniuk.
tegnapelőtt 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
77%

Honnan tudod, hogy ki miert utazik csucsidoben? En pl a gyereket viszem bolcsibe, en meg megyek dolgozni. 🤷‍♀️

Nem muszaj am…de, muszaj.

tegnapelőtt 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
79%

11-esnek annyiból igaza van, hogy épeszű ember, ha teheti, kivárja az indulással, amíg lemegy a reggeli csúcs a tömegközlekedésben. Ami kb. azt jelenti, hogy 8-kor már elindulhat otthonról. Én nem nyugdíjas vagyok, de vállalkozóként alapesetben otthonról dolgozom. Ha valamit intézni akarok, vagy csak épp bevásárolok, én is délelőtt intézem, amikor már lement a reggeli csúcs és még nem indult el a délutáni - és nem utolsó sorban a postán, boltban, szolgáltatónál is akkor vannak a legkevesebben.

De amikor még munkahelyre jártam, én is tapasztaltam, hogy pont amikor az iskolába menők csúcsideje volt, a társasházbeli nyuggerek egy része akkor indult be a belvárosba. És nem az unokáját vitte óvodába, iskolába. Hova ment? Mondjuk a lottózóba, mert ő már hajnali 4-kor felkelt és negyed 8-ra elkészítette az ebédet. És hát utána elindul a belvárosba busszal. Ha csak 8-ig várna, már mindenkinek könnyebb lenne. De hát ő nem vár... Szóval azért ezek a jelenségek is hozzátesznek a reggeli zsúfoltsághoz. Nincs összetartás és belátás az emberek többségében, sajnos.

tegnapelőtt 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Én teljesen megértelek, de sokszor felnőtt emberek is ugyanezt csinálják, mégis ki tanítaná meg a gyereküknek…?
tegnapelőtt 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
84%
Semmivel sincs kevesebb joga egy tininek úgy utazni a tömegközlekedésen ahogy neki kényelmes és/vagy biztonságos, mint egy nyugdíjasnak vagy egy egy kisgyermekesnek.
tegnapelőtt 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
21%
Egy tini táskája pont egy kisiskolás fejmagasságában van. Egyet fordul, és pofánvágja a kicsit. Ezért se mimdegy.
tegnapelőtt 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
60%

Hát az én gyerekem ne tegye a földre, én sem teszem. Csupa mocsok lesz, belerugnak stb.

Sokat buszozom szinte soha nincs gondom diákkal, elfordul, ha esetleg útban van.

tegnapelőtt 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
47%
Senki nem várja el, hogy a kezébe fogja a nehéz hátizsákot. A "biztonságosabb két kézzel kapaszkodni" pedig elég vicces ha megnézed milyen "biztonságosan" utaznak sokszor a tinik. Ha tömeg van akkor a hátizsákot levesszük a hátunkról és a lábunk közé a földre tesszük, vagy a lábfejünkre, egyik kézzel kapaszkodunk, másikkal a hátizsák fülét fogjuk. Én felnőttként is így csinálom, ők is kibírják. Egy reggeli tömött buszon nem fér el mindenki hátizsákkal a hátán, slussz.
tegnapelőtt 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
39%
17-es: ja, mert a suliban/Mekiben/utcán stb. nem teszi le a földre.
tegnapelőtt 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
67%
Nem, nem teszi le. Suliban a szekrényében van, mekiben meg lerakja maga mellé.
tegnap 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!