Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért nem beszélgetnek a...

Miért nem beszélgetnek a szülők többet a kamasz gyerekeikkel és várnak tőlük többet?

Figyelt kérdés

Reggel rászóltam a gyerekemre, hogy le kellene venni a táskáját a buszon, ami tömve van, az ajtóban álltunk elsőajtós felszállásnál. Egy közelben ülő tini hallotta és kifejtette a barátjának, hogy ez mekkora hülyeség, mert az ő táskája majdnem 10 kiló, és hogy tőle is elvárta egy anyuka a két gyerekével, és mekkora idióta volt a nő, hogy ott pampogott, merthogy az ő táskája több, mint a nő két gyerekének súlya.. Merthogy ennek a tininek az ajtóban állva kellett angolt tanulnia a hátán a táskájával, és neki nincs szabad keze és el sem bírja egy kézzel a táskát, illetve az anyuka nem a megfelelő irányba nézett, így nem tudta, hogy le akar majd szállni. Nyilván közben trágár és dühös volt. És teljesen meg volt győződve az igazáról, és ott dühösködött, hogy csak ezért meg azért nem teremtette le a nőt, hogy a gyerekei ne hallják..


??!! Olyan sok ilyennel találkozunk, óriás táskás tinik, tinik az ajtóban, tinik nem ülnek le, de beállnak oda, tinik a táskájukat a tömött buszon a másik székre teszik.. a suli nem tanít társadalmi szabályokat, illemet, a szülők miért nem teszik? Persze ki van táblázva a buszon, hogy vedd le a táskád, de ez nem elég nekik. Nekem is volt nehéz táskám, az ölembe raktam és leültem, ha volt hely. Nem vagyok öreg, nincs akkora generációs különbség, de igazi suttyó viselkedése volt a lánynak és látszott, hogy káosz van a fejében a saját fontosságát illetően. Hogyhogy fordítva ülnek a lovon? Én az enyémet tanítom rendesen, más miért nem?


tegnapelőtt 08:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
72%
Cipeld te egy kézben állva a 10-20kgs zsákot. Én teljesen megértem őket.
tegnapelőtt 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Majdnem mindig én viszem a gyerekemét. Nem 20 kilós a táskájuk, 10 kiló meg egy másféléves súlya, a legtöbb 15+os képes mozgatni. Nem tudom, hogy érted-e, nem lehet tőlük leszállni, leülni, állni, mert nem jó érzés, mikor egy "10-20kgs zsák" a testedbe nyomódik! Plusz egy embernyi helyet foglal a buszon!
tegnapelőtt 09:11
 3/20 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem hadd legyen dühös egy tini, ez a dolga.

És van igazság az ő állításában is. Egy idilli világban mindenkinek jutna hely hogy leüljön és nem kéne valakinek mindig önfeláldoznia.

Nekem egynesúly problémáim vannak, egy kézzel kapaszkodva sokszor majdnem elestem a buszon.

Valamint pánikbetegként leültem a tömött buszon mert rosszul lettem a tömegtől, és egy középkorú nő nekiállt megszégyeníteni hogy nem látom hogy idősek állnak, adjam át a helyem, mire a néni mondta neki hogy nem is akar leülni.

Szerintem foglalkozz a saját dolgoddal, neveld a saját gyereked, így nem kell idgeskedned másokon.

tegnapelőtt 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Egyébként senki sem várta, hogy egy kézben cipelje. Ha felszáll a tömött buszra és tudja, hogy mozgatnia kell a táskáját, akkor elő se vegye a könyvet! Érted előbb a társadalmi szabályok betartása, utána a saját érdekeid. Ez a normális! És mondom, 30 éves vagyok, én normálisan csináltam, pedig erős gimibe jártam, rettenetes sok könyvünk volt. Fogod és leveszed a táskát, tartod a kezedben és nem olvasgatsz, majd erre hivatkozva nem veszed le.. Nem isértem, fejtsd már ki kérlek, hogy gondolod, hogy a saját kényelmed előbbrehelyezed a társadalmi szabályoknál? Azok azért vannak kitalálva, hogy mindenkinek jó legyen, és logikusak. Én az ölembe veszem abevásárlós szatyrot, a saját táskámat is, és az ő korukban a saját táskámat is a lábamra tettem, mikor mellette még volt tornazsákom is. Mert ezt kívánja a közérdek.
tegnapelőtt 09:16
 5/20 A kérdező kommentje:

Igen, csak mások hatással vannak rám. Ezért vannak társadalmi szabályok a közlekedésben is. Nem mehetek át a zebrán, mert sietek, megállítva az autósokat. Pláne nem mehetek át akárhol. Ahogy buszon le kell venni a táskát, és nem olvasgatni, majd azt mondani, hogy nincs szabad kezed. Ha akarná, lenne két szabad keze.


Semmi bajom az ülőkkel, üljenek csak, csak ne álljanak be szék elé, hogy nem ülnek be, hátukon a táskával. Mindenkinek lehet privát problémája, de ebben a helyzetben a lánynak egyszerűen nem volt igaza. Nem csak ő létezik, mások is léteznek, és egymásra tekintettel kell lenni és betartani a szabályokat. Különben majd én is a saját érdekem nézem, és ha le akarok szállni, ő meg bent olvas az ajtóban, nem fog meggátolni abban, hogy leszálljak, és baja is eshet.


Senki sem maradhat fent a buszon, mert neki olvasni támadt kedve táskalevétel helyett, azért álljon már meg a menet!

tegnapelőtt 09:21
 6/20 anonim ***** válasza:
82%

Leteszi a foldre a ket laba koze, igy allva is siman lehet utazni. Eveken at igy csinaltuk anno az osztalytarsakkal,nem agysebeszet :D

Ez lehetne a megoldas, de nyilvan tini. Tokmindegy az anyja mennyit pofazott neki akarmirol (mert nem csak te vagy szuperanyu kerdezo, nyugi, mas is neveli a gyereket), de az mit szamit egy tininek, aki gyuloli a vilagot is?

Semmit.

tegnapelőtt 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Amíg az iskolásgyerek áll, érthető, ha nem veszi le a hátáról. Pont azért hátizsák, hogy ne a karját terhelje vele, másrészt sokkal biztonságosabb úgy utazni, ha két kézzel tud kapaszkodni, nem csak eggyel.

Ha leül, akkor viszont elvárható, hogy ölébe vegye a táskáját, ne a mellette levő székre tegye, ezzel egyetértek. De ebből az is következik, hogy pl. a busz padlójára se tegye le, mert azért az ember ne vegye már ölébe azt, ami előtte a járdára vagy a jármű padlójára volt letéve.


A probléma gyökerét én abban látom, hogy mi a bánatos <képzelj ide egy nagyon csúnya szót>-nak kell ekkora és ilyen nehéz iskolatáskával menniük a diákoknak. Azt tapasztalom, egyre több tankönyvből (munkafüzetből, füzetből stb.) tanulnak egyre több szenvedéssel a gyerekek és egyre kevesebbet tudnak a világról. Ezen kéne sürgősen változtatni! Pláne ma, amikor minden információ, ami a tankönyvükben van, ráférne egy pici pendrive-ra, ami a farzsebükben is elfér. Ma az iskolatáskának akkorának kéne lennie, hogy a tízórai beleférjen és slusszpassz!

De mondjuk ezt magyarázhatjuk annak a rendőrtábornoknak, amelyik az oktatásügyet irányítja jelenleg...

tegnapelőtt 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
32%
Nekünk is nehéz volt annak idején, de képes voltam levenni a hátamról, és letenni a földre, vagy a lábfejemre tettem. Koszos lesz a buszon az alja? Atyaég! Mert aztán a suliban mindenki csak a nem létező, patyolat tiszta táskatartó padokra teszi a cuccát :D Szegény gyerekeknek manapság már semmit nem lehet szóvá tenni, mert sérül a kis lelkiviláguk, ne viccelj. Ez nyilván csak tetézi, az amúgy is nagyon fejlett, tinédzserkori igazságérzetet. Ez van. Vannak köztül olyanok is, akik vannak nevelve, de ha olyan a személyisége, akkor ott is kiütközik a ki ha én nem attitűd.
tegnapelőtt 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Azt hittem a leírást olvasva, hogy egy mai fiatalokra morgolódó 60 éves savanyúmarcsa vagy.

Sokkal balesetveszélyesebb egy 10-15 kilós táskát egy kézben egyensúlyozni és közben a másik kézzel kapaszkodni (ha van mibe), mint háton tartani. Leteheti a földre a lába közé, én többnyire ezt szoktam csinálni, ha zsúfolt a busz (iskolás már nem vagyok, de többnyire hátizsákkal járok) bár akkor meg néhány leszállónak az a baja, hogy nem lehet tőle lépni, ilyet is láttam már.

Ha leül, tegye az ölébe a táskát, ne a mellette lévő ülésre, ebben egyetértek. Bár azért többnyire azt látom, hogy ha látják, hogy valaki le akar ülni a táska helyére, akkor szó nélkül az ölükbe veszik a táskát.

Engem sokkal jobban zavar, ha valaki a külső ülésre ül, és hiába zsúfolt a busz, esze ágában sincs a belsőre átülni, hogy valaki még le tudjon ülni. ja és ilyet többnyire felnőttektől látok, nem tiniktől.

Olvasni meg mi a fenéért ne lehetne a buszon? Egyetemisták sokszor a jegyzeteiket nézik át, mert zh-t írnak, előadást tartanak, vizsgára készülnek stb. Miért ne csinálhatnák?

tegnapelőtt 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
49%

Nem tudom ti hol eltek, de csucsidoben nem lehet egyszeruen minden gyerek hatan taska. Ez eselytelen, akkor senki nem ferne fel a buszra. Igenis le kell venni es le kell tenni a foldre, fel kezzel fogni se jo, nyilvan.

Ez van. A taska aljat amugy fertotlenitos kendovel pl le lehetne torolni naponta, ha valakinek ez fontos, megszarad gyorsan. Meg neha ki is kell mosni. De en pl nem torolgettem, aztan valahogy eletbenmaradtam 🤣

tegnapelőtt 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!